Lawendowe Muzeum Żywe Nowe Kawkowo

atrakcje dla dzieci Nowe Kawkowo

Jeśli słowo „muzeum” nadal kojarzy Wam się z klasyczną ekspozycją, gdzie wszystkie eksponaty znajdziemy za szkłem, to po wizycie w Nowym Kawkowie będziecie zmuszeni zmienić zdanie. Lawendowe Muzeum w Nowym Kawkowie to miejsce, jakiego jeszcze nie widzieliście na własne oczy! Sprawdźmy więc, co czeka na was podczas waszej (mamy nadzieję) najbliższej wizyty!

Gospodarstwo agroturystyczne Lawendowe Pole niedaleko Olsztyna prowadzi swoją działalność w sposób niezwykły. Odwiedzający mają zapewniony bardzo bliski kontakt z naturą, mogą zgłębiać jej tajemnice i oglądać niecodzienne widoki, a także zdobyć wiele informacji praktycznych o prowadzeniu gospodarstwa. Właśnie w tym celu powstało muzeum. A tematem przewodnim jest tu lawenda i wszystko co nią związane.

rodzinne atrakcje Olsztyn Lawendowe Pole

Lawendowe Pole Nowe Kawkowo k. Olsztyna - atrakcje Żywego Muzeum

Nietuzinkowe muzeum, o którym dziś mowa, nosi imię etnologa Jacka Olędzkiego, którego pomysły były podobno inspiracją do założenia obiektu. Twórczynią muzeum jest Joanna Posoch, która pieniądze na zrealizowanie swojego pomysłu zebrała przez portal crowdfundingowy. Muzeum mieści się w starej chacie, w której zobaczyć można wiele przedmiotów codziennego użytku „z duszą” – związanych z lawendą, ale nie tylko. Stała wystawa edukacyjna prezentuje techniki uprawy lawendy i jej różnych zastosowań. Podczas warsztatów można nauczyć się wytwarzać z niej naturalne kremy, olejki czy wody aromatyczne. Zdobyć można też wiedzę na temat ziół i nalewek. Organizowane są tu zajęcia związane z rękodziełem i zdrowym trybem życia, a także koncerty. Warto też spróbować niezwykłej herbaty lawendowej i zwyczajnie odprężyć się na łonie natury.

rodzinne atrakcje Nowe Kawkowo

Najlepiej muzeum odwiedzać od połowy czerwca do połowy lipca, kiedy rosnące obok pole lawendy zaczyna kwitnąć. Powstał tu także Tajemniczy Ogród czyli mini ogród botaniczny z ziołami i dawno zapomnianymi roślinami. W planach jest uruchomienie stołówki z wegańskimi i wegetariańskimi potrawami. Na miejscu sprzedawane są też sadzonki lawendy. Może więc zechcecie przenieść ten piękny zapach do swojego domu?

atrakcje dla dzieci lawendowe muzeum

Godziny otwarcia Lawendowe Muzeum Żywe Nowe Kawkowo

W trakcje wakacji:
  • poniedziałki: nieczynne
  • od wtorku do niedzieli: 11.00  – 18.00
1 września – 1 października:
  • poniedziałki: nieczynne
  • wtorek –  piątek:  11.00 – 14.00
  • soboty i niedziele: 11.00 – 18.00

Ceny biletów Lawendowe Muzeum Żywe Nowe Kawkowo

Mamy dla was dobrą wiadomość - za zwiedzanie muzeum nie pobiera się opłat.

Ceny biletów Lawendowe Muzeum Żywe Nowe Kawkowo

Lawendowe Muzeum Żywe znajduje się na w miejscowości Nowe Kawkowo. Aby dojechać na miejsce, niezależnie czy robicie to z okolic Olsztyna czy Gdańska, należy wpierw kierować się na miejscowość Jonkowo. Dokładną mapę z lokalizacją tego niezwykłego miejsca znajdziecie poniżej.

Sprawdźcie także nasz artykuł o lokalnych atrakcjach:

Olsztyn – miasto przyjazne dzieciom