Fredericia fortyfikacje zwiedzanie gra terenowa z dzieckiem

Zostań żołnierzem i odkryj tajemnice fortyfikacji!

Również i w tym miejscu przygotowano dodatkowe atrakcje dla posiadaczy karty Be Happy Pass. Od kwietnia do końca października dzieci mogą wziąć udział w grze historycznej, w której wcielają się w obrońców miasta z 1849 roku. W Visitor Center Fredericii dostaje się zestaw żołnierza, otrzymuje się rozkazy od generała i trzeba wypełnić powierzone zadania na wałach okalających miasto. Podczas gry terenowej poznajemy fortyfikacje, w tym wiele zabytkowych obiektów, wieże, bramy, punkty widokowe czy armaty. Rodzice również otrzymują wskazówki i biorą udział w zabawie. Każdy więc może pomóc ocalić Fredericię. A wówczas być może czeka nawet medal. Żołnierski plecak z drewnianym muszkietem i czapką wojskową można zabrać potem ze sobą na pamiątkę, a znajdujący się w nim prowiant spałaszować podczas przerwy w grze.

atrakcje dla dzieci Fredericia fortyfikacje okolice LEGOLAND

Fortyfikacje Fredericia

Odwiedzając historyczne fortyfikacje w duńskiej Fredericii, dzieci mogą przeżyć wspaniałą przygodę i poczuć się jak żołnierze broniący miasta.

W połowie XVII wieku duński król Fryderyk III założył w Jutlandii ufortyfikowane miasto Frederiksodde, które niedługo potem przekształcono we Fredericię. Stała się ona znaczącą twierdzą, mającą chronić kraj zwłaszcza od strony południowego sąsiada – Księstwa Szlezwiku. Fredericia wypełniła swoje zadanie, bo w 1849 roku dzięki doskonałemu systemowi wałów, fos i bastionów odparła wojska nieprzyjaciela w trakcie I wojny o Szlezwik.

Wspaniałe położenie nad cieśnią Małego Bełtu, potężny most Lillebæltsbroen łączący wyspy Zelandię i Fionię, ważny port, piękne stare miasto i fortyfikacje sprawiają, że Fredericia jest atrakcyjnym miejscem turystycznym, także dla rodzin z dziećmi.

Fortyfikacje Fredericii należą do największych i najlepiej zachowanych w całej Europie Północnej. Miasto postanowiło wykorzystać je, aby stworzyć fascynującą zabawę dla całej rodziny. Od kwietnia do końca października dzieci mogą wziąć udział w grze historycznej, w której wcielają się w obrońców miasta z 1849 roku. W Visitor Center Fredericii dostaje się zestaw żołnierza, otrzymuje się rozkazy od generała i trzeba wypełnić powierzone zadania na wałach okalających miasto. Podczas gry poznajemy fortyfikacje, w tym wiele zabytkowych obiektów, wieże, bramy, punkty widokowe czy armaty. Rodzice również otrzymują wskazówki i biorą udział w zabawie. Każdy więc może pomóc ocalić Fredericię. A wówczas być może czeka nawet medal. Żołnierski plecak z drewnianym muszkietem i czapką wojskową można zabrać potem ze sobą na pamiątkę, a znajdujący się w nim prowiant spałaszować podczas przerwy w grze.

Gra odbywa się od połowy kwietnia do końca października. Zestawy żołnierza można odebrać w Visit Center w godzinach otwarcia. Potrzebna jest karta Be Happy Pass.

poniedziałek-czwartek – 10.00-19.00

piątek – 10.00-17.00

sobota – 10.00-14.00

niedziela – 13.00-16.00

Fredericia Bibliotek & Velkomstcenter (ok. 50 km od LEGOLAND Billund)
Prinsessegade 27, 7000 Fredericia

Wybierasz się do LEGOLAND? To może Cię również zainteresować...


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /nowe_dzieckowpodrozy/strona/legoland/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184
[Głosów:0    Średnia:0/5]