wycieczka po moście Mały Bełt Dania ekstremalne atrakcje

Przejdź się po konstrukcji mostu  Lillebæltsbro (Mały Bełt)

Z majestatycznego starego mostu nad cieśniną Mały Bełt w Danii można podziwiać widoki zapierające dech w piersi. Trzeba się tylko na to odważyć.

Wyjątkowa atrakcja dla odważnych! 60 m n.p.m.!

Mało jest miejsc na Świecie, w których legalnie można przejść się po konstrukcji mostu. Tu możecie to zrobić z przewodnikiem i w 100 % bezpiecznie, a w dodatku dla posiadaczy Karty Zniżkowej “Be Happy Pass” z dodatkowymi korzyściami.

Zarezerwuj online wpisując kod zniżkowy, który znajdziesz z tyłu karty i otrzymaj zniżkę – 75 DKK rabatu dla wszystkich poniżej 16 lat. Sprawdź tutaj.

Pamiętajcie jednak, że to atrakcja dla osób o wzroście powyżej 140 cm. Jeśli Wasze dzieci są niższe, lub po prostu nie macie ochoty na ekstremalne wrażenia, możecie skorzystać z atrakcji przygotowanych tuż pod mostem. Spotkanie z biologiem oraz zestaw gadżetów dla dzieci umili Wam czas oczekiwania na rodzinnych śmiałków. Dowiedz się więcej tutaj.

Tymczasem czytaj niżej więcej o tej niezwykłej atrakcji.

mały bełt wycieczka po moście atrakcje dania

Most łączący Półwysep Jutlandzki z wyspą Fionia poprzez cieśninę Małego Bełtu odmienił całą komunikację w Danii, kiedy został oddany do żytku w 1935 roku. Kosztował astronomiczną jak na tamte czasy kwotę 42 milionów koron duńskich, był jednak niezbędny, albowiem wcześniej tę drogę można było pokonać jedynie promami i łodziami. Ponad kilometrowej długości most rozciąga się między miejscowościami Middelfart i Fredericia i przez Duńczyków nazywany jest Lillebæltsbroen lub Den Gamle Lillebæltsbro (stary most) w odróżnieniu od powstałego w 1975 roku nowego mostu – Nye Lillebæltsbro.

Od 2015 roku stary most udostępniono turystom, którzy w trakcie spacerów z przewodnikiem mają wyjątkową okazję do podziwiania morza, statków oraz oddalającego i przybliżającego się lądu z niezwykłej perspektywy, na wysokości 60 m ponad poziomem morza. To jedna z nielicznych tego typu atrakcji w Europie. Spacerując ponad przejeżdżającymi samochodami i pociągami, można poczuć drgania mostu. W czasie podniebnej przechadzki przewodnik opowiada o historii mostu i zwraca uwagę na widziane obiekty, w tym na nowy most nad Małym Bełtem.

Spacer zaczyna się w Welcome Center w Middelfart, gdzie przygotowano ekspozycje dotyczące historii mostu, trwa około 2 godzin (razem ze wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa i przebraniem) i może w nim uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 20 osób. Po przejściu na drugą stronę, uczestnicy zostają odwiezieni do miejsca startu, a tam mogą skorzystać z zielonej strefy piknikowo-rekreacyjnej.

Zasady bezpieczeństwa

Spacer po moście jest dostępny jedynie dla osób powyżej 140 cm wzrostu. Nie mogą w nim uczestniczyć kobiety w ciąży  i osoby niepełnosprawne. Otrzymuje się kombinezon ochronny, które można potem zabrać na pamiątkę, ale warto mieć na sobie wygodną odzież i buty. Nie można zabrać ze sobą żadnych luźnych przedmiotów. Przed wejściem na most wszyscy zostają podłączeni do systemu zabezpieczającego.

Godziny zwiedzania mostu Den Gamle Lillebæltsbro

Spacery po moście organizowane są przez cały rok, ale mogą być odwołane w razie niesprzyjającej pogody. W sezonie jesienno-zimowym odbywają się tylko w weekendy, a w wiosenno-letnim codziennie. Jest jednak wiele dni wyłączonych z tego taktu, dlatego warto wcześniej sprawdzić szczegółowy kalendarz. Pierwszy spacer zaczyna się zazwyczaj o godzinie 10.00, a ostatni o 20.00. Poza sezonem wiosenno-letnim spacerów jest mniej, a ostatnia grupa rusza wcześniej. Przerwy między grupami są nieregularne, ale nie krótsze niż 45 minut. Welcome Centre jest otwarte tylko w czasie gdy odbywają się spacery.

Bridgewalking Welcome Centre

Galsklintvej 4,

5500 Middelfart

Przed wycieczką do LEGOLAND Billund przeczytaj również...


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /nowe_dzieckowpodrozy/strona/legoland/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184
[Głosów:0    Średnia:0/5]