Whale Safari czyli podglądanie morświnów…

Duńska cieśnina Mały Bełt jest jednym z największych na świecie siedlisk morświnów. Wybierając się w rejs, można tu zobaczyć z bliska te niezwykłe ssaki.

morświny bałtyk dania oglądanie wycieczki

Zostań Kapitanem podczas rejsu!

Rezerwując rejs na “podglądanie morświnów” otrzymasz dodatkową zniżkę. Dodatkowo na posiadaczy Karty Zniżkowej “Be Happy Pass” czeka dodatkowa atrakcja. Będziecie mogli dołączyć do Kapitana statku podczas rejsu po Małym Bełcie. To właśnie tu jest miejsce, w którym morświny (zwane również bałtyckimi delfinami czy wielorybami) występują najczęściej. Po skończonym rejsie otrzymacie certyfikat.

Rezerwuj online ze zniżką dla dzieci 2-12 lat – z Kartą Zniżkową “Be Happy Pass” – wpisz kod zniżkowy, który znajdziesz na rewersie karty. Rezerwujecie tutaj. Tymczasem czytaj niżej więcej o tej atrakcji.

rejs turystyczny mały bełt dania atrakcje morświny

Wieloryby, czy też ściślej mówiąc, walenie, to wyjątkowe morskie stworzenia, które od zawsze stanowiły obiekt zainteresowania człowieka. Kiedyś uznawano je za ogromne ryby, ze względu na fizyczne podobieństwo, ale potem odkryto ich niezwykłą inteligencję i rozbudowany system komunikacji.

Istnieje wiele odmian waleni, wśród nich jest największe zwierzę na świecie – płetwal błękitny, a także drapieżne orki i sympatyczne delfiny, z którymi najbliżej spokrewnione są właśnie morświny. To najmniejsze spośród waleni, podobnie jak i inne ssaki z tego rzędu zagrożone wyginięciem. Szacuje się, że obecnie w całym Bałtyku żyje ich jedynie około 500. W dodatku morświny nie dają się chować w niewoli, dlatego rejs po wodach Małego Bełtu to jedna z nielicznych okazji, żeby spotkać je w ich naturalnym środowisku.

Na poszukiwanie morświnów, czyli Whale Safari, można wypłynąć w sezonie wakacyjnym. Do wyboru jest tradycyjna łódź rybacka Aventura startująca z Middlefart i Starego Portu w Fredericii oraz klasyczna łódź wycieczkowa Mira3 wyruszająca z Middlefart. Taka wyprawa jest świetną atrakcją dla dzieci, bo mogą bawić się i konkurować ze sobą w wypatrywaniu morświnów – kto zobaczy pierwszego? Kto dostrzeże ich najwięcej? Kto zobaczy morświna wyskakującego z wody? Przy odpowiednich warunkach można będzie nawet usłyszeć niezwykłe dźwięki, które te ssaki wydają, komunikując się ze sobą.

Podczas rejsu można też z bliska obejrzeć dwa wspaniałe mosty łączące Półwysep Jutlandzki z wyspą Fionią – nowy i stary most Lillebæltsbroen. Kapitan opowiada o historii polowań na morświny, o ich zwyczajach czy działaniach podejmowanych dla ich ochrony.

Dodatkowo sternik pozwala dzieciom trzymać ster, a po powrocie wydaje dyplom zaświadczający o ukończeniu kursu. W cenie rejsu można też obejrzeć wystawę poświęconą morświnom w muzeum w Middelfart.

Middelfart Gl. Havn & Fredericia Gl. Havn,

5500 Middelfart

Przed wycieczką do LEGOLAND Billund przeczytaj również...


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /nowe_dzieckowpodrozy/strona/legoland/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184
[Głosów:2    Średnia:4/5]