Legoland Billund Resort to znacznie więcej niż sam LEGOLAND®, choć i to on jest najważniejszym powodem przyjazdów turystycznych do tej częsci Danii. Skoro znacie już najważniejsze atrakcje takie jak LALANDIA® i GIVSKUD SAFARI ZOO, poznajcie niezwykłe miasta w okolicy Billund.

Zaplanujcie wycieczkę po okolicznych miejscowościach i atrakcjach

atrakcje okolice LEGOLAND Dania co zobaczyć z dzieckiem 2019 aJelling

To niewielkie miasteczko (liczące ok. 3000 mieszkańców) pamięta najstarsze dzieje Danii. To tutaj stał najstarszy drewniany kościół, dziś w tym miejscu znajduje się murowany kościół w stylu romańskim, który wybudowano w ok. 1100 r. (odbudowany po pożarze Jelling w 1679 r.). Jednak Jelling znane jest przede wszystkim z kurhanów i kamieni runicznych związanych z pochówkami pierwszego króla Danii i jego żony. Zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
co zobaczyć w okolicy Billund

Vejle

co zwiedzić w okolicy Legoland- ciekaw miejscowość VEJLE DaniaTo największe miasto w okolicy Billund, jednak nie można mu odmówić uroku i ciekawej architektury. Świetne miejsce zarówno na zakupy jak i na kawę na miejscowym deptaku. Vejle znana jest również z ciekawych budynków położonych tuż przy wodzie i świetnej uliczki z podwieszonymi parasolami. To też świetna baza wypadowa do zwiedzania całego regionu.
uliczki-vejle-dania-atrakcje
Middelfart

To miasto położone nad Małym Bełtem (Little Belt). To miejsce, w którym występuje największa koncentracja wielorybów, a dokładniej morświnów. Z miasta organizowane są rejsy na „podglądanie morświnów”. Middelfart to świetne miejsce dla osób kochających sporty wodne. Niezwykłą atrakcją może być przejście po symbolu miasta – długim na ponad kilometr moście, którego wysokość sięga 57 metrów.
Middelfart Dania atrakcje

Christiansfeld

W tym mieście natura spotyka się z kulturą. Polecamy wspięcie się na wzgórze Skamlingsbanken żeby nacieszyć się widokiem z 113 m nad poziomem morza. W Christiansfeld znajdziecie uroczy kościół.
Christiansfeld atrakcjeJels

To niewielka miejscowość lecz uwielbiana przez dzieci. To tutaj znajdziecie planetarium oraz rejsy statkiem Vikingów.
Zwiedzanie okolice Legolandu- JELS statek vikingów

Kolding

Muzeum Zamek Koldinghus DaniaTo najlepsze miejsce na zakupy – tutaj znajdziecie największe centrum handlowe w całej Jutlandii. Jednak jeśli poszukujecie historii, musicie zobaczyć Koldinghus – to pałac nad brzegiem, w którym poza zwiedzaniem czekają na Was dodatkowe atrakcje dla dzieci – warsztaty, a nawet przebrania w rycerzy czy księżniczki. Kolding to też ciekawe Trapholt Art Museum.
co zobaczyć w okolicach Legolandu Billund - atrakcje

Esbjerg

To bardzo ważny węzeł komunikacyjny – stąd odpływają promy do wielu miast w tym nawet do Harwich w Wielkiej Brytanii. Wśród atrakcji miejscowości możemy wymienić Muzeum Miasta Esbjerg, Muzeum Sztuki, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Morza i Rybołówstwa z Oceanarium które przypadnie do gustu szczególnie dzieciom. W mieście znajduje się również Muzeum Latarników.
co zwiedzić Esbjerg Dania
Ribe

Muzeum Vikingów Ribe DaniaRibe to najstarsze miasto w Danii. To pewnie dlatego jest pełne ciekawych historii głównie związanych z Vikingami – to tutaj znajdziecie centrum i Muzeum Vikingów. W Ribe warto wejść na wieżę katedry, aby podziwiać widoki na całą okolicę. W Ribe znajdziecie też Muzeum Zabawek. Jednak prawdziwym fenomenem jest Wadden Sea czyli Morze Wattowe (czasami nazywane Morzem Wattów) – to bardzo płytki akwen odsłaniany w czasie odpływu – został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Morze Wattowe Dania

Verde

To w duńskim Verde podobno są jedne z najlepszych plaż w Europie. Tutaj w wielu miejsca wjedziesz samochodem dosłownie na plażę (legalnie).
Verde Plaze Dania

Grindsted

Niewielka miejscowość najbliższa parkowi LEGOLAND – to tam znajdziecie niewielkie sklepy czy przyjemne kawiarenki czy restauracje.

Czytaj również więcej o atrakcjach w okolicy LEGOLAND


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /nowe_dzieckowpodrozy/strona/legoland/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184
[Głosów:8    Średnia:4/5]