Podziemia Rynku – Kraków

Kraków jest jedną z Polskich miejscowości, które znaną są na całym świecie. Każdego roku tysiące turystów przyjeżdża tutaj, aby odpocząć lub aktywnie spędzić czas. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom miasto udostępniło zwiedzającym cały szereg atrakcji – niewątpliwie jedną z nich jest szlak turystyczny znajdujący się w podziemiach Rynku Głównego w Krakowie. Czego możemy się tam spodziewać?

Kraków gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje podziemia rynku opinie

Zwiedzanie podziemi Rynku Głównego w Krakowie

Latem 2005 roku rozpoczęto w badania archeologiczne wschodniej części krakowskiego rynku i teoretycznie miały one trwać jedynie sześć miesięcy – okazało się jednak, że kryją one tyle niespodzianek, że prace archeologów trwały aż pięć lat! Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że podziemia skrywają tysiącletnią historię miasta.  W efekcie ciężkiej pracy mamy teraz możliwość zwiedzania podziemi krakowskiego rynku, gdzie wystawione są niezwykłe znaleziska jeszcze z czasów średniowiecza.

Sprawdź również:
Kraków – atrakcje dla dzieci

Zwiedzanie podziemi Rynku Głównego w Krakowie to wspaniała podróż do przeszłości i atrakcja dla całej rodziny. Możemy tam zobaczyć między innymi: stare ozdoby czy monety, przedmioty pozostawione przez mieszkańców i odwiedzających niegdyś Kraków czy kamienne drogi z wyżłobieniami powstałymi na skutek przejeżdżania po nich kupieckich wózków. Znajdziemy tutaj też multimedialne ekspozycje, a wszystko w półmroku – co z pewnością dodaje temu miejscu charakteru.

W podziemiach krakowskiego rynku dowiemy się, jak wyglądało życie ludzi dawno, dawno temu. To wspaniała lekcja historii Krakowa ukazana w zupełnie innowacyjny sposób. Warto udać się do tego miejsca całą rodziną i wspólnie odkryć tajemnice przeszłości.

co robić z dzieckiem w Krakowie rodzinne atrakcje podziemia Rynku opinie

Godziny otwarcia

Sezon letni (od kwietnia do października):
Poniedziałek: 10:00 – 20:00
Wtorek*: 10:00 – 16:00
Od środy do niedzieli: 10:00 – 22:00

Sezon zimowy (od listopada do marca):
Poniedziałek: 10:00 – 20:00
Wtorek*: 10:00 – 16:00
Od środy do niedzieli: 10:00 – 20:00

*We wtorki wstęp jest bezpłatny. Wystawa nieczynna jest w każdy drugi wtorek każdego miesiąca.

Podziemia krakowskiego rynku – ceny biletów

Bilet normalny: 21 zł
Bilet ulgowy: 18 zł
Bilet grupowy: 17 zł
Bilet rodzinny 2+2 lub 1+3: 42 zł
Bilet VIP: 40 zł
Przewodnik: 130 zł
Przewodnik dla szkół: 100 zł
Audioprzewodnik: 5 zł
Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *