Podziemia Rynku – Kraków

Kraków jest jedną z Polskich miejscowości, które znaną są na całym świecie. Czemu więc nie mielibyśmy również poznać ją na nowo? Nie ma się temu co dziwić – każdego roku tysiące turystów przyjeżdża tutaj, aby odpocząć lub aktywnie spędzić czas, błądząc w krakowskich uliczkach. Wychodząc naprzeciw tym sporym oczekiwaniom, miasto udostępniło zwiedzającym cały szereg atrakcji – niewątpliwie jedną z nich jest szlak turystyczny znajdujący się w podziemiach Rynku Głównego w Krakowie. Zwykle zwiedzamy go nad ziemią, a teraz pozostaje odpowiedzieć sobie: czego możemy się spodziewać odwiedzając podziemia Rynku??? Zapraszamy do lektury!

Zobacz koniecznie:


 

Zwiedzanie podziemi Rynku Głównego w Krakowie

Latem 2005 roku rozpoczęto w badania archeologiczne wschodniej części krakowskiego rynku i teoretycznie miały one trwać jedynie sześć miesięcy – okazało się jednak, że kryją one tyle niespodzianek, że prace archeologów trwały aż pięć lat! Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że podziemia skrywają tysiącletnią historię miasta.  W efekcie ciężkiej pracy mamy teraz możliwość zwiedzania podziemi krakowskiego rynku, gdzie wystawione są niezwykłe znaleziska jeszcze z czasów… średniowiecza. To naprawdę nie lada gratka, szczególnie że na miejscu czekają narzędzia, biżuteria, zabawki, obuwie, uzbrojenie, monety, plomby i odważniki kupieckie, kościane grzebienie czy ozdoby strojów.Kraków gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje podziemia rynku opinie

Zwiedzanie tych niezwykle ciekawych podziemi Rynku Głównego w Krakowie to wspaniała podróż do przeszłości i atrakcja dla całej rodziny. Możemy tam zobaczyć między innymi artefakty, takie jak: stare ozdoby czy monety (na szczególną uwagę zasługuje tu srebrny denar bity przez Władysława Łokietka w początkach XIV wieku z wyobrażeniem postaci św. Stanisława) przedmioty pozostawione przez mieszkańców i odwiedzających niegdyś Kraków czy kamienne drogi z wyżłobieniami powstałymi na skutek przejeżdżania po nich kupieckich wózków. To są dopiero ślady historii! Znajdziemy tutaj też multimedialne ekspozycje, a wszystko w półmroku – co z pewnością dodaje temu miejscu charakteru.

W podziemiach krakowskiego rynku dowiemy się, jak wyglądało życie ludzi dawno, dawno temu. To wspaniała lekcja historii Krakowa ukazana w zupełnie innowacyjny sposób. Warto udać się do tego miejsca całą rodziną i wspólnie odkryć tajemnice przeszłości. Zaufajcie nam – poznanie Krakowa od tej strony jest czymś, czego nie można odpuścić!

Plan Podziemia krakowskiego Rynku znajdziecie poniżej!

co robić z dzieckiem w Krakowie rodzinne atrakcje podziemia Rynku opinie

Godziny otwarcia Podziemia krakowskiego Rynku

  • poniedziałek, środa – czwartek: 10.00-19.00
  • wtorek : 10.00 – 14.00
  • piątekniedziela: 10.00 – 20.00
  • drugi poniedziałek miesiąca: nieczynne

*We wtorki wstęp jest bezpłatny – obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Podziemia krakowskiego Rynku – ceny biletów

Bilety do Podziemia krakowskiego Rynku prezentują się następująco.

  • Bilet normalny: 28 PLN
  • Bilet ulgowy: 24 PLN
  • Bilet rodzinny: 56 PLN
  • Bilet grupowy: 24 PLN
  • Bilet grupowy ulgowy: 22 PLN
  • Usługa przewodnicka: 130 PLN

Na miejscu honorowana jest Karta krakowska i Karta Dużej Rodziny.

Lokalizacja Podziemia krakowskiego Rynku:

Sprawdź również:
Kraków – atrakcje dla dzieci