Kolejka Gondolowa Polinka Wrocław

kolejka gondolowa Wrocław atrakcje dla dzieci

We Wrocławiu można przekonać się, że kolejka linowa może być zarówno świetnym środkiem komunikacji, jak i atrakcją samą w sobie.

Choć powstała głównie po to, by ułatwić studentom przemieszczenie się między budynkami Politechniki Wrocławskiej (stąd też nazwa „Polinka”), szybko okazało się, że jest także doskonałym uzupełnieniem komunikacji miejskiej oraz lubianą atrakcją turystyczną. Zwłaszcza że jej trasa przechodzi nad Odrą i można z niej podziwiać charakterystyczne punkty Wrocławia, jak dom na wodzie, Most Grunwaldzki, Ostrów Tumski czy wieżę ciśnień.

kolejka linowa Wrocław opinie atrakcje

Polinka powstała w 2013 roku. Miała połączyć gmach C-13 na Wybrzeżu Wyspiańskiego z nowowybudowanym budynkiem Geocentrum przy ulicy Na Grobli. Te dwa ważne dla Politechniki Wrocławskiej budynki oddzielone były przez Odrę. Uznano, że najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie kolejka linowa. Na trasie Polinki kursują dwa wagoniki, z których każdy może zabrać 15 osób. Przejazd trwa około 2-2,5 minuty, a więc w ciągu godziny kolejka może przewieźć mniej więcej 370 osób. Cała trasa ma 380 m, a gondole poruszają się 7 metrów nad wodą z maksymalną prędkością 18 km/h. Bilety na Polinkę można kupić w specjalnych biletomatach na stacjach kolejki, albo w biletomatach MPK. Cena za przejazd jest taka sama, jak w komunikacji miejskiej, bilety są jednak inne i nie można ich stosować naprzemiennie.

Chyba nie zaprzeczycie, że przejazd tego typu kolejką może być świetną atrakcją dla dzieci, a w dodatku cena tej atrakcji jest bardzo przystępna! Chcecie wiedzieć co jeszcze warto zobaczyć z rodziną we Wrocławiu? Sprawdźcie nasz przewodnik: Wrocław - atrakcje dla dzieci.

kolejka gondolowa Wrocław opinie atrakcje

Godziny otwarcia Kolej Linowa Polinka Wrocław:

poniedziałek-piątek – 7.00-21.00

sobota-niedziela – 11.00-18.00

kolejka gondolowa Polinka Wrocław opinie

Kolej Gondolowa Polinka

Na Grobli 2,

50-421 Wrocław