Fontanna Multimedialna Wrocław

atrakcje dla dzieci Wrocław fontanna

Największa w Polsce fontanna zachwyca nowoczesną technologią i niezwykłym rozmachem pokazów.

Otoczona pergolą wrocławska Fontanna Multimedialna zlokalizowana jest w Parku Szczytnickim, tuż obok Hali Stulecia, niedaleko Ogrodu Japońskiego i ZOO, jest zatem świetnym miejscem, by odpocząć w trakcie zwiedzania. Fontanna należy do największych tego typu obiektów w Europie, rocznie odwiedza ją blisko 2 miliony osób. Została otwarta 4 czerwca 2009 roku, w 20. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce.

Fontanna Multimedialna Wrocław pokazy opinie

Multimedialne Pokazy

Powierzchnia fontanny wynosi blisko 1 ha. Działa w niej 300 dysz wodnych (gejzery, pieniące, punktowe czy mgielne) mogących wystrzelić wodę na wysokość aż 40 m, 3 dysze ogniowe oraz ponad 800 punktów świetlnych. Pokazy wykorzystują rozmaite synchronizacje strumieni wody z muzyką, a wieczorem także ze światłem i wiązkami laserowymi.

Dzięki temu może powstać olbrzymich rozmiarów ekran wodny, na którym wyświetlane są spektakularne projekcje multimedialne wykorzystujące muzykę współczesną, klasyczną czy pop. Są animacje, zdjęcia i filmy, nieraz odnoszące się do ważnych wydarzeń w historii Wrocławia i Polski. Pokazy trwają od kilku do kilkudziesięciu minut i stanowią widowisko zapamiętywane na długo.

Fontanna Multimedialna Wrocław rodzinne atrakcje

Pokazy Multimedialnej Fontanny we Wrocławiu - taras widokowy

Pokazy fontanny można oglądać także z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w Hali Stulecia (trzeba kupić bilet). Natomiast zimą w niecce fontanny tworzy się taflę lodowiska o powierzchni 900 m2. Program muzyczny zsynchronizowany jest z Zimową Fontanną.

atrakcje dla dzieci Wrocław Hala Stulecia fontanna multimedialna pokazyGodziny otwarcia Fontanna Multimedialna Wrocław:

Sezonie wiosenno-jesienny (maj-październik)

Pokazy odbywają się codziennie co godzinę od 10.00 do 21.00 oraz ostatni pokaz o 21.40. Do 17.00 są to pokazy dzienne, od 18.00 pokazy nocne. Pokazy specjalne odgrywane są w weekendy i święta według przyjętego harmonogramu.

Sezon zimowy (listopad-marzec)

W niecce fontanny działa lodowisko oraz Zimowa Fontanna.

Sprawdź również: Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

 

Fontanna Multimedialna

Wystawowa 1,

51-618 Wrocław