Kaszuby – Drezyny Kolejowe Łapino

Kaszuby mają bardzo dużo do pokazania, szczególnie w zakresie atrakcji dla rodzin z dziećmi. Wszystkim miłośnikom kolejnictwa i wszystkiego, co związane z pociągami – z pewnością dobrze znane są drezyny. Czy wiedzieliście, że istnieje możliwość wybrania się na wycieczkę drezyną? Takie atrakcje tylko na Kaszubach! Sprawdźcie więc, co oferują drezyny kolejowe w Łapinie!

 

Drezyną przez Kaszuby

Drezyna, jak zapewne wiecie, jest niczym innym, jak pomocniczym pojazdem kolejowym. W okresie II Wojny Światowej pancerne drezyny służyły żołnierzom do patrolowania linii kolejowych i wykonywania pomocniczych zadań bojowych. Obecnie jednak, drezyny służą głównie do przewozu pracowników kolejowych, którzy na bieżąco nadzorują stan torów. Przewozi się nimi również materiały, które służą do naprawy nawierzchni kolejowej, tak aby funkcjonowała ona możliwie jak najlepiej.

rodzinne atrakcje na Kaszubach opinie drezyny kolejowe cennik

Te wyjątkowe pojazdy napędzane są napędem spalinowym, lub mechanicznym ręcznym (jeżeli trafimy na drezynę tradycyjną”. W niektórych miejscach drezyny służą także innym celom – mianowicie na Kaszubach pełnią one rolę… przewoźnika wycieczek, a także biorą miejsce w różnego rodzaju inscenizacjach historycznych, związanych z ważnymi wydarzeniami w okolicy. To niezwykle ciekawa i niecodzienna atrakcja, szczególnie jeżeli odwiedzacie to miejsce w gronie rodzinnym! Musicie spróbować swoich sił!

Sprawdź również przygotowany przez nas artykuł:
Kaszuby – atrakcje dla dzieci 

Przejażdżka drezyną  to świetna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a do wyboru mamy dwie trasy – Łapino i trasa na Westerplatte. W Łapinie mamy również możliwość odbycia kursu jazdy samochodem… po torach, jednak aby móc do niego przystąpić wymagane jest prawo jazdy kategorii B. Próbowaliście kiedyś czegoś takiego?

 

Z kolei wycieczki drezyną na Westerplatte odbywają się od 30 kwietnia w soboty i niedziele, od godziny 11:00 do 16:00. Ze względu na zmiany organizacyjne prosimy o weryfikację cen, godzin i dni wycieczek na oficjalnej stronie organizatora! Czas przejazdu drezyną na tej trasie to około 20 minut, a jego koszt to 5 zł od osoby. Takie wycieczki są oczywiście uzależnione od aktualnie panujących na zewnątrz warunków pogodowych.

aktywnie z dzieckiem na Kaszubach rodzinne atrakcje opinie

co robić z dzieckiem na Kaszubach rodzinne atrakcje opinie

Lokalizacja Drezyny Kolejowe Łapino

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację drezyn kolejowych w Łapinie.

Sprawdź też koniecznie nasz artykuł prezentujący najciekawsze atrakcje na Pomorzu!