Kaszuby – Drezyny Kolejowe Łapino

Wszystkim miłośnikom kolejnictwa i wszystkiego, co związane z pociągami – z pewnością dobrze znane są drezyny. Czy wiedzieliście, że istnieje możliwość wybrania się na wycieczkę drezyną? Takie atrakcje tylko na Kaszubach!

Gorąco polecamy trasę rodzinną – Muzeum Zamkowe w Malborku

Drezyną przez Kaszuby

Drezyna jest pomocniczym pojazdem kolejowym. W okresie II Wojny Światowej pancerne drezyny służyły  do patrolowania linii kolejowych i wykonywania pomocniczych zadań bojowych. Obecnie drezyny służą głównie do przewozu pracowników kolejowych, którzy nadzorują stan torów. Przewozi się nimi również materiały, które służą do naprawy nawierzchni kolejowej.

rodzinne atrakcje na Kaszubach opinie drezyny kolejowe cennik

Te wyjątkowe pojazdy napędzane są napędem spalinowym, lub mechanicznym ręcznym. W niektórych miejscach drezyny służą także innym celom – mianowicie na Kaszubach pełnią one rolę przewoźnika wycieczek, a także biorą miejsce w różnego rodzaju inscenizacjach historycznych.

Sprawdź również:
Kaszuby – atrakcje dla dzieci 

Przejażdżka drezyną  to świetna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a do wyboru mamy dwie trasy – Łapino i trasa na Westerplatte. W Łapinie mamy również możliwość odbycia kursu jazdy samochodem… po torach, jednak aby móc do niego przystąpić wymagane jest prawo jazdy kategorii B.

Trasa Łapino i Westerplatte

atrakcje dla dzieci na kaszubach drezyny opinie ceny

Z kolei wycieczki drezyną na Westerplatte odbywają się od 30 kwietnia w soboty i niedziele, od godziny 11:00 do 16:00. Czas przejazdu do około 20 minut, a jego koszt to 5 zł od osoby. Takie wycieczki są oczywiście uzależnione od warunków pogodowych.

aktywnie z dzieckiem na Kaszubach rodzinne atrakcje opinie

 

co robić z dzieckiem na Kaszubach rodzinne atrakcje opinie

Sprawdź inne atrakcje na Pomorzu!

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *