Kraina Polarna-pingwinarium, kolejka górska i szkoła pilotów!

atrakcje Kraina Polarna Legoland Dania

Przygotujcie się na ekscytującą wyprawę na koło podbiegunowe. Znajdujące się tu atrakcje potrafią zmrozić krew w żyłach.

Na ogromnym obszarze 12500 m2 stworzono lodową krainę, która czeka na odkrycie. Wybierzcie się więc na ekspedycję i poznajcie oba koła podbiegunowe za jednym razem. Zobaczycie zwierzęta żyjące na lodowcach, przejedziecie się pojazdami używanymi podczas wypraw polarnych. I nie martwcie się faktem, że to kraina wiecznego lodu. Świetna zabawa na pewno was rozgrzeje.

Atrakcje w Polarnej Krainie - LEGOLAND® Billund

Zatoka Pingwinów – miejsce stworzone specjalnie dla sympatycznych pingwinów. Mają tu duży basen z zimną wodą i kamienistą plażą - można to nazwać "pingwinarium". Wybieg pingwinów można oglądać ze strefy dla widzów, która wbudowana jest w znajdujący się tu sztuczny klif. Możliwe jest też oglądanie ich pod wodą. Podczas pogadanek organizowanych parę razy dzienne prezentowane są ciekawostki na temat tych niezwykłych zwierząt.

Kraina Polarna pingwiny

Szkoła Lodowych Pilotów – nowoczesna karuzela skonstruowana podobnie do symulatora lotów. Dekoracje w hangarze są tak skonstruowane, aby stworzyć arktyczną atmosferę. Co jednak najciekawsze, sami możemy sterować symulatorem za pomocą ekranu dotykowego. Do wyboru cała gama najbardziej zwariowanych ruchów i kierunków jazdy. Z atrakcji mogą korzystać dzieci powyżej 120 cm wzrostu, a żeby móc wybrać jedną z trzech najbardziej szalonych tras trzeba mieć 140 cm wzrostu.

Szkoła lodowych pilotów Kraina Polarna

Kolejka Górska Polar X-plorer – największy i najszybszy roller coaster w całym Legolandzie. Osiąga prędkość 65 km/h, a najbardziej emocjonującym momentem jest 5-metrowy spad. Podczas jazdy mijamy górę lodową, zamarznięty wodospad czy jezioro, a także niedźwiedzie polarne (na szczęście wykonane z klocków LEGO®). Można też podziwiać z góry całą Krainą Polarną. Przy X-plorerze wymagany jest wzrost 130 cm, a dzieci pomiędzy 120 a 130 cm muszą jechać pod opieką dorosłego.

atrakcje dla dzieci kolejka Kraina Polarna

Gry Polarne – za niewielką opłatą można wziąć udział w polarnych grach i loteriach, w których można wygrać cenne nagrody.

loteria konkurs Kraina Polarna Legoland

Star Wars X-Wing Starfighter – największy model wykonany z klocków LEGO®, statek bohatera Gwiezdnych Wojen, Luke’a Skywalkera. Zbudowany jest z ponad 5 milionów klocków, ma wysokość 3 m, rozpiętość skrzydeł 13 m i waży aż 20 ton. Zobaczycie tu audiowizualny show, który sprawi, że statek ożyje, a także spotkacie znane z sagi Gwiezdnych Wojen.

Gwiezdne Wojny atrakcje Legoland Dania