HistoryLand Poznań – interaktywna podróż przez historię

HiistoryLand wystawa klocków LEGO Kraków

Istnieje wiele sposobów na ciekawe przedstawienie wydarzeń historycznych dzieciom. Jednym z najciekawszych z nich jest pokazanie kluczowych faktów w ciekawy i... niecodzienny sposób Tak właśnie jest w przypadku  HistoryLandu! Najważniejsze dla polskiej historii wydarzenia można teraz zobaczyć na własne oczy. Prezentują się niezwykle efektownie, gdyż przedstawiono je z użyciem… klocków LEGO. Musicie to zobaczyć na własne oczy!

Wielu rodziców i nauczycieli zapewne zastanawia się, jak przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę historyczną w atrakcyjny i nieszablonowy sposób. Maluchom przecież szybko może znudzić się słuchanie o wydarzeniach sprzed setek lat, których nawet nie są w stanie sobie wyobrazić... ale mogą im to umożliwić interaktywne makiety, zwłaszcza jeżeli zbudowane są z uwielbianych przez nie klocków LEGO, które znają ze swojego domu! To nietuzinkowe przedsięwzięcie zyskało odpowiednią oprawę – siedzibą HistoryLandu są Międzynarodowe Targi Poznańskie, HALA 3 A ul. Głogowska 14 (wejście od Bukowskiej).

wystawa LEGO Kraków opinie

Do zbudowania wystawy w HistoryLandzie zużyto ponad milion kolorowych klocków LEGO. Interaktywne makiety pozwalają poczuć się, jakby było się w środku wydarzeń. Można usłyszeć odgłosy walki w trakcie bitwy pod Grunwaldem czy zobaczyć rzemieślników podczas ich codziennych zajęć w Biskupinie. Makiety "ożywają" i poruszają się, posiadają dokładnie odwzorowane detale, elementy architektoniczne, rośliny czy ukształtowanie terenu. Ofertę uzupełniają przeróżne gry interaktywne, projekcje multimedialne czy zabawa z użyciem gogli wirtualnej rzeczywistości. Co możecie jeszcze zrobić na miejscu? Otóż do innych atrakcji zaliczamy możliwość stanięcia za sterem jednego ze statków uczestniczących w bitwie pod Oliwą albo odegrania hejnał mariacki na interaktywnej trąbce - dzięki temu na pewno najmłodsi zapamiętają poszczególne ważne kwestie historyczne, a przy okazji będą się świetnie bawić.

Polecamy: Tani weekend w LEGOLAND 

HistoryLand Kraków rodzinne atrakcje

W trakcie zwiedzania HistoryLandu zobaczymy średniowieczny Biskupin, Drzwi Gnieźnieńskie, Jasną Górę, Sukiennice, Katedrę Wawelską czy Stocznię Gdańską. Można też naocznie przekonać się, jak wyglądała bitwa pod Grunwaldem, bitwa pod Oliwą, obrona Westerplatte czy zdobywanie Monte Cassino. Tak naprawdę możemy tu prześledzić ogromną ilość wydarzeń historycznych - niech posłuży to jako uzupełnienie tradycyjnych lekcji historii!

Wystawa LEGO Historyland Muzeum opinie historia Polski

Godziny otwarcia HistoryLand Poznań

  • wt. – pt.: 10:00 – 18:00
  • sb. – nd.: 10:00 – 18:00
 

LEGO HistoryLand Kraków opinie atrakcje ceny

Ceny biletów HistoryLand Poznań

Sprawdź również: Poznań - atrakcje dla dzieci

Bilety można kupić w kasie na miejscu lub online przez stronę HistoryLandu - są one wystawiane na konkretną godzinę. Zwiedzanie wystawy trwa około 1,5 godziny.

Mapa dojazdu
  • Historyland, Międzynarodowe Targi Poznańskie, HALA 3 A
  • ul. Głogowska 14 (wejście od Bukowskiej)
  • 60-734, POZNAŃ

5 comments

Leave Comment