Hansa Park – park rozrywki nad samym morzem

rodzinne atrakcje Niemcy

Jedyny w Niemczech tematyczny park rozrywki położony nad samym morzem. Historia łączy się tu z nowoczesnymi formami zabawy na najwyższym poziomie.

Hansa Park znajduje się w kurorcie Sierksdorf, nad Zatoką Lubecką. Można tu rozkoszować się wspaniałym widokiem Morza Bałtyckiego i piękną piaszczystą plażą. Tematem przewodnim parku jest Hanza – średniowieczny związek kupiecki zrzeszający miasta Europy Północnej. Do Hanzy należały najbogatsze miasta z terenów dzisiejszych Niemiec, Polski, Szwecji, Holandii, a nawet Rosji i Anglii, przez pewien okres kontrolując handel na kontynencie. Nieprzypadkowo Hansa Park znajduje się tuż obok Lubeki, która kiedyś przewodziła związkowi.

Park rozrywki dla dzieci Hansa

Pośród pięknie rozplanowanej roślinności i w otoczeniu hanzeatyckiej architektury, na terenie 46 ha rozmieszczono ponad 125 atrakcji różnego rodzaju. Nie będą się tu nudzić rodziny z małymi dziećmi, ale znajdą coś dla siebie także miłośnicy adrenaliny. Na gości czeka 35 kolejek i innych przejażdżek. W sezonie 2015 uruchomiony został nowy hyper coaster Przysięga Kärnan, który przy wysokości 73 m jest jednym z 3 największych roller coasterów w EuropieDługość jego toru będzie wynosi aż 1235 m, co zapewnia niesamowite doznania.

W Hansa Parku odbywają się też liczne pokazy teatralne, kinowe, magiczne, cyrkowe czy multimedialne. Warto wymienić festiwal świateł, kolorów i muzyki "Jesień Magii nad Morzem" oraz pokaz "Czas istot cienia". Można bawić się na placach zabaw i uczestniczyć w ciekawych zajęciach.

atrakcje dla dzieci Niemcy

Hansa Park, choć nawiązuje do średniowiecza, to proponuje niezwykle zróżnicowane atrakcje, które podzielone zostały na 11 stref tematycznych.

Hanza w Europie – zebrane w jednym miejscu rekonstrukcje znanych zabytków z różnych miast Hanzy. Charakterystycznym punktem jest brama Holtenstor z Lubeki. Są tu ciekawe place zabaw i pokazy. Można także przejechać się na jedynej w swoim rodzaju karuzeli Hanse, na której umieszczono 36 ręcznie malowanych obrazów z widokami z najważniejszych miast hanzeatyckich.

Kraina Przygody – czeka tu mnóstwo niesamowitych przeżyć w Szalonej Kopalni, wiosce Indian, w parku linowym czy na gondolach obracających się w rytm indiańskiego tańca Pow-Wow. Najsilniejsze emocje zapewnia obracający się do góry nogami Latający Rekin.

Starodawny Jarmark – kraina przywołująca dawne „kolorowe jarmarki”. Jest tu Rosyjska Huśtawka, przypominająca diabelski młyn z lat dwudziestych XX wieku, gabinet luster, karuzela łańcuchowa, huśtawki znane z placów zabaw. Można też wypłynąć w niespieszny rejs łódką po morzu kwiatów, wyruszyć samochodzikiem na safari lub poczuć zastrzyk adrenaliny na klasycznej huśtawce Latający Holender. Działa tu także scena plenerowa, na której można zobaczyć clownów i postaci z komiksów.

atrakcje dla dzieci Hansa Park Sierksdorf

Bonanza-City – fascynujący świat Dzikiego Zachodu. Można tu zabawić się w poszukiwaczy złota, wypłynąć canoe na Rzekę Indian albo wybrać się na przejażdżkę mechanicznym kucykiem Pony Post.

Hanzeatyckie Ogrody tutaj można odpocząć przed kolejną dawką mocnych wrażeń. Ławeczki ustawione w malowniczych zakątkach parku i nad wodą idealnie się do tego nadają. Można też pobawić się zdalnie sterowaną łódką. A wspaniałe widoki gwarantuje obrotowa Wieża Holsztyńska wjeżdżająca na wysokość 100 m.

Obóz Drwali – poznajcie życie twardych drwali, zobaczcie, jak spławia się drewno wsiadając do łodzi-dłubanki i zjeżdżając wąskim kanałem z wysokości 15 m. Tylko odważni będą potem jeszcze w stanie wsiąść do roller coastera Przekleństwo Nowogrodu, który rozwija prędkość bliską 100 km/h, część trasy pokonuje w zupełnej ciemności i zjeżdża pod kątem 97°.

Kraina Dzieci – miejsce przeznaczone specjalnie dla maluchów. Mogą wybawić się do woli na mini-samochodzikach czy w Domu Piłek i Skoków. Są tu też ślizgawki i dziecięcy teatrzyk w scenerii dżungli. Malowanie twarzy na pewno wywoła uśmiech na twarzach Waszych pociech.

park rozrywki dla dzieci Niemcy

Mexico – w tej krainie zrobi się Wam gorąco, głównie za sprawą zapierających dech w piersiach atrakcji. Na Dzwonie przeżyjecie niesamowity emocje, obracając się we wszystkich kierunkach, w Ekspresie El Paso prędkość wciśnie Was w fotele, a na wieży Torre del Mar na wysokości 85 m poczujecie się jak lotnicy. Zobaczycie tu też filmy w kinie 4D, efektowne pokazy multimedialne, Międzynarodowe Varietés-Show i Paradę Hansa-Park.

Łaskotanie Nerwów – tutaj musicie nastawić się na przejażdżki w zawrotnym tempie. Największe wrażenie robi moment mijania się na pętli dwóch roller coasterów – Nessie i Szalonego Rolanda. Wrażeń dostarcza też podróż huśtawką Jeździec na Fali i wyścig kosmicznym skuterem podczas Kosmicznego Meczu.

Cuda Wodne – coś dla tych, którzy nie boją się zmoknąć. Wodny roller coaster Super Splash zjeżdża z wysokości 20 m ze stoku o nachyleniu 85 % i ląduje w wodzie. Świetną zabawę gwarantuje też wodny plac zabaw i mały ogródek wspinaczkowy dla dzieci. Podczas pokazów w Cyrku Wodnym można zobaczyć niezwykłe zwierzęta morskie.

Świat Wikingów – w nadmorskim parku rozrywki nie może zabraknąć atrakcji związanych z władcami mórz – Wikingami. Wypłyńcie w rejs smoczymi łodziami, wzbijcie się w przestworza podczas Podróży Powietrznych Odyna, przejedźcie się całą rodziną na grzbiecie latającej orki, wyruszcie na spotkanie przygody kolejką Wąż-Potwór morski Midgardu albo wypróbujcie pontonowy Ślizg Barracuda z wysokości 12 m.

park rozrywki Hansa nad morzem

W ofercie parku znajduje się też mnóstwo sklepików, punktów gastronomicznych i noclegi. Park wielokrotnie otrzymał znak jakości „OK dla dzieci”.

Przeczytaj informacje praktyczne:
Hansa Park - dojazd, ceny biletów, godziny otwarcia