Górka Szczęśliwicka w Warszawie – narty w centrum Polski

górka szczęśliwicka warszawa narty stok wyciąg atrakcje cennik szkółka opinie

W Warszawie na narty? Pomysł teoretycznie dziwny, ale dzięki miejscu takiemu jak Górka Szczęśliwicka całkowicie realny. W dodatku do zrealizowania przez cały rok. To miejsce znajduje się w ścisłej czołówce atrakcji dla dzieci w Warszawie, a stok narciarski nie jest jedynym jego walorem.

Po nartach zapraszamy do:

WEST_ arkadia atrakcje przyjazne dzieciom Warszawa 2020

Podobnie jak Kopiec Powstania Warszawskiego czy Kopiec Moczydłowski w Warszawie, Górka Szczęśliwicka została sztucznie usypana w latach 50. XX wieku. Gdy zwożono tu gruzy ze zniszczonych budynków stolicy, raczej nikt nie myślał, że oto tworzy kultowe miejsce na mapie Warszawy. Położona na Ochocie, w parku Szczęśliwickim, jest najwyższym punktem Warszawy (wznosi się na 152 m n.p.m.) i dziś kojarzona jest właśnie z szaleństwem na stoku.

górka szczęśliwicka warszawa narty stok atrakcje cennik opinie

Górka Szczęśliwicka – Warszawa na nartach

Górka Szczęśliwicka – stok narciarski. Podstawową zaletą Górki Szczęśliwickiej i Ośrodka „Szczęśliwice” jest to, że jej stok narciarski jest czynny przez cały rok, niezależnie od temperatury. Przy dodatnich temperaturach jeździ się tu po prostu po nawierzchni zraszanej„mgłą wodną” zamiast po śniegu. W zimie z kolei trasa jest sztucznie naśnieżana. Stok narciarski na Górce Szczęśliwickiej zajmuje powierzchnię 9 500 m². Ma długość ok. 227 m, a różnica wysokości stoku to 44 m, dlatego też tutejszą trasę można zakwalifikować jako niebieską. Jest tu też wydzielona ośla łączka o długości ok. 60 m.

Górka Szczęśliwicka – wyciągi. W Ośrodku „Szczęśliwice” funkcjonują dwa wyciągi, krzesełkowy (224 m) i talerzykowy (215 m) pomagające wszystkim sprawnie korzystać ze stoku.

Górka Szczęśliwicka – szkółka narciarska. Oczywiście, że pomyślano tutaj o tym, by uczyć jazdy na nartach i snowboardzie. Można wykupić tu indywidualne lekcje z instruktorami, ale też zapisać dzieci do szkółki, na zorganizowane zajęcia lub półkolonie. Dorośli, którzy chcą nauczyć się szusowania po stoku, mogą też skorzystać z zajęć grupowych, które mogą być ciekawą formą rozrywki czasu po pracy.

Na stoku organizowane są różnego rodzaju zawody sportowe, imprezy rekreacyjno-sportowe i festyny. Funkcjonuje tu oczywiście wypożyczalnia nart i desek snowboardowych oraz serwis sprzętu.

Zobacz też:

>> Gdzie jechać z dzieckiem na narty w Polsce? <<

górka szczęśliwicka warszawa narty stok narciarski wyciągi szkółka atrakcje opinie

Górka Szczęśliwicka – atrakcje inne niż narty

Choć stok, jak już wspomnieliśmy, jest magnesem, który przyciąga wszystkich na Górkę Szczęśliwicką, ma ona do zaoferowania jeszcze więcej atrakcji. Kolejka grawitacyjna „Alpine Coaster” o długości 715 m, na której osiągniemy prędkość ok. 36 km/h, latem dostarczy wrażeń nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Można tu zjeżdżać w parach. Oprócz tego poza sezonem zimowym można też zjeżdżać na pontonach.

Poza tym górka, jak i teren przyległy parku Szczęśliwickiego, jest doskonałym miejscem do uprawiania innych sportów. Lista sportowych atrakcji, które tu na nas czekają, jest naprawdę długa:

 • football flagowy
 • frisbee football
 • wędkarstwo
 • baseny
 • jazda na wrotkach
 • tenis ziemny
 • siatkówka plażowa
 • ping-pong
 • koszykówka
 • tai chi
 • bieganie
 • siłownie
 • place zabaw
 • kajaki

Odkryj też:

>> Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Warszawie <<

górka szczęśliwicka warszawa narty stok wyciąg atrakcje cennik opinie

Górka Szczęśliwicka w Warszawie – godziny otwarcia, cennik

Górka Szczęśliwicka – godziny otwarcia

Stok narciarski na Górce Szczęśliwickiej otwarty jest codziennie w godzinach 10:00 – 20:00 (zazwyczaj również w czasie świąt).

Górka Szczęśliwicka – cennik

CENNIK BILETÓW – BILETY CZASOWE

górka szczęśliwicka warszawa narty cennik stok wyciągi atrakcje

*osoby uprawnione: dzieci, uczniowie, studenci do 26 roku, instruktorzy (ważna legitymacja), seniorzy (powyżej 65 roku życia)

BILETY PUNKTOWE 

górka szczęśliwicka warszawa narty cennik 2 stok wyciągi atrakcje

Górka Szczęśliwicka – cennik wypożyczalni

Wypożyczenie kompletu nart lub deski snowboardowej wraz z butami i kijami kosztuje 25 zł/godzinę. Kolejna godzina – 10 zł.

Górka Szczęśliwicka Warszawa – opinie

Na temat tej atrakcji Warszawy w internecie pojawia się wiele pozytywnych słów:

„Kolejek do wyciągu brak. Stok przygotowany, czego chcieć więcej na ferie w mieście? Idealne miejsce do nauki i doskonalenia umiejętności narciarskich”.

„Stok nie za wysoki, ale atrakcja jest, można mieć namiastkę gór i przyjemność zjazdów w Warszawie”.

„Skocznia narciarska jest atrakcją numer jeden na zimę w parku Szczęśliwickim, natomiast na lato odkryte baseny. Park jest pięknym miejscem, gdzie można nacieszyć się pluskającymi w wodzie kaczkami i pospacerować alejkami w ciszy wśród natury. Świetne knajpki na miejscu i doskonała cukiernia. Bardzo fajne miejsce zieleni ze skocznią w tle”.

A Wy byliście na warszawskiej Górce Szczęśliwickiej? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach. A może korzystaliście z innych stoków w Polsce działających przez cały rok, które chcecie polecić?