Muzeum Świat Iluzji Warszawa

muzeum swiat iluzji warszawa atrakcje dla dzieci rodzin mazowieckie 3

Bywa nazywane najoryginalniejszym muzeum stolicy i niemalże od samego otwarcia zadziwia swoim wnętrzem. Mowa oczywiście o Świecie Iluzji i jego doprawdy unikalne miejsce, pełne ciekawych atrakcji, które zdecydowanie zachwieją waszymi zmysłami! Koniecznie odwiedźcie to muzeum podczas wizyty w stolicy i sprawdźcie, jak zachowacie się w świecie pełnym niecodziennych iluzji! Sprawdźmy, co znajdziemy wewnątrz tego muzeum po dotarciu na miejsce!

Po odwiedzaniu muzeum zapraszamy do:

warszawa atrakcje dla dzieci gdzie z dziećmi - DzieckoWpodrozy

 Muzeum Iluzji w Warszawie

Po dotarciu na miejsce, gdzie znajduje się Świat Iluzji, możecie skorzystać ze 100 różnych atrakcji tworzących przeróżne iluzje na podstawie zjawisk. Oczywiście nie pozostaniecie bez odpowiedzi. O zjawiskach, które tworzą te niecodzienne wrażenia dla waszych zmysłów, dowiecie się ze specjalnych planszy, na których zostały one wyjaśnione w bardzo prosty i przystępny sposób! muzeum swiat iluzji warszawa atrakcje dla dzieci rodzin mazowieckie 2 Co więcej — to, jak będziecie zwiedzać to muzeum, należy całkowicie do was i do członków waszej rodziny. Nie ma tu przewodnika, przez co każda wizyta może być całkowicie unikalna! muzeum swiat iluzji warszawa atrakcje dla dzieci rodzin mazowieckie   muzeum swiat iluzji warszawa atrakcje dla dzieci rodzin mazowieckie 4

Świat Iluzji — atrakcje:

Jakie więc atrakcje czekają na was w Świecie Iluzji? Oczywiście nie starczyłoby dnia, aby opisać każda z nich jednak pokażemy wam zaledwie kilka z nich, tak aby was apetyt na iluzje został nieco rozbudzony, lecz nie w pełni zaspokojony!
 • Pokój Amesa — to pomieszczenie, w którym, dzięki unikalnemu układowi ścian, powstanie niezwykle ciekawe złudzenie optyczne. Osoba znajdująca się w jednym kącie pokoju wydaje się bardzo mała, a przechodząc do innego, staje się bardzo duża.
 • Pochylony pokój w kształcie drewnianej ładowni, w którym wasze zmysły oszaleją!
 • Tunel Vortex to prawdziwe wyzwanie dla naszego błędnika i zmysłu równowagi. Przestrzeń pełna migoczących świateł sprawi, że pozornie banalne przejście krótkiego odcinka stanie się nie lada wyzwaniem do pokonania!
 • Krzesło Bucheta to mebel, który stwarza zabawną iluzję tego, że ktokolwiek usiądzie na nim, wydaje się bardzo mały!
 • Kalejdoskop to stojąca ekspozycja w kształcie trójkąta, wyłożona lustrami oferująca wrażenie multiplikacji!
 • Znajdziecie tam także szereg pomieszczeń lustrzanych, które sprawią, że na pewno pogubicie się w nich!
 • … i wiele innych!
muzeum swiat iluzji warszawa atrakcje dla dzieci rodzin mazowieckie 5 Koniecznie odwiedźcie to miejsce w gronie rodzinnym! Wasze dzieci na pewno docenią tą niezwykle ciekawą wyprawę w miejsce, gdzie rzeczywistość wcale nie jest taka, jak mogłoby się wydawać! To także kapitalny sposób na poznanie tego, jak powstają iluzje i inne tego typu sztuczki w zmianie postrzegania rzeczywistości! muzeum swiat iluzji warszawa atrakcje dla dzieci rodzin mazowieckie 1

Godziny otwarcia Świat Iluzji Warszawa

codziennie: 10:00 - 21:00 muzeum swiat iluzji warszawa atrakcje dla dzieci rodzin mazowieckie 6

Cennik biletów Świat Iluzji Warszawa

 • Bilet normalny: 33 zł
 • Bilet ulgowy (dzieci i studenci): 24 zł
 • Bilet rodzinny (max. 2 dorosłych + 3 dzieci) 90 zł
 • Bilet seniora (65+): 26 zł
 • Dzieci poniżej 5 roku życia: wstęp bezpłatny
muzeum swiat iluzji warszawa atrakcje dla dzieci rodzin mazowieckie 7

Dojazd Świat Iluzji Warszawa

Świat Iluzji zlokalizowany jest w Warszawie przy Rynku Starego Miasta 21 (należy wejść na 1 piętro).

Sprawdź również: Bezpłatne atrakcje dla dzieci w Warszawie

1 comment

Leave Comment