Gdzie na zagraniczne wakacje z rocznym dzieckiem?

Biorąc pod uwagę, że pogoda w naszym kraju raczej nas nie rozpieszcza, nie powinny dziwić coraz częstsze zagraniczne wyjazdy Polaków. Oczywiście jeśli opiekujemy się naprawdę małym dzieckiem, nie możemy pozwolić sobie na wszystko, ale posiadając odpowiednią wiedzę i przygotowanie, spokojnie jesteśmy w stanie zapewnić maluchowi bezpieczne i atrakcyjne wakacje.

 

Roczne dziecko nie jest jeszcze odporne na trudy długotrwałej podróży, dlatego przede wszystkim musimy zatroszczyć się o to, aby była ona jak najkrótsza. Wiadomo, że jeśli wybieramy się do któregoś z krajów nad ciepłym morzem (a przecież zazwyczaj chodzi nam właśnie o nieco więcej słońca), to podróż samochodem będzie na ogół raczej uciążliwa. Dużo wygodniej będzie polecieć samolotem, choć i tu trzeba uważać, bo dzieci często źle znoszą długie loty i nie powinniśmy ich zbytnio narażać. Z tego względu najlepiej wybrać państwo, do którego można dotrzeć w miarę szybko, a jest tam dużo atrakcji dla dzieci i piękna pogoda. Tak prezentują się np. Bułgaria czy Chorwacja. Jednak nie zdarzają się tam prawdziwie tropikalne upały, które mogą być przecież niebezpieczne dla maluchów. Co więcej, flora bakteryjna jest tam taka sama jak w Polsce, a w niektórych egzotycznych krajach możemy spotkać się z bakteriami w wodzie i pożywieniu, które mogą wywołać biegunkę i wymioty. Dlatego po prostu bezpieczniej wybrać jest południe Europy.

Sprawdź koniecznie nalepsze hotele:

Bułgaria z dzieckiem na wakacje 2017
oraz
Grecja - tanie wakacje - najlepsze hotele

Kiedy już zdecydujemy się na konkretne miejsce, trzeba rozważnie wybrać noclegi. Kempingi czy namioty z tak małym dzieckiem wydają się być nieco ryzykowne, dużo pewniejsze są hotele lub apartamenty do wynajęcia. Jeżeli uda się nam znaleźć taki, który będzie posiadał własny aneks kuchenny, to na pewno będzie to duże ułatwienie przy przygotowywaniu posiłków dla malucha. Będziemy tam mieli też więcej swobody przy przewijaniu czy kąpaniu, a dziecko będzie mogło poczuć się jak w domu. No i co najważniejsze, możemy mieć je cały czas na oku i nie ma obawy, że będzie miało kontakt z nieznajomymi. Z kolei niektóre hotele posiadają specjalne programy animacyjne, a czasem istnieje też możliwość wynajęcia opieki do dziecka.

A jak Wasze wrażenia z zagranicznych wyjazdów z dzieckiem? Czy to prawda, że nie taki diabeł straszny, jak go malują? Wypowiedz się pod artykułem - czekamy na Wasze opinie!