Gdzie na weekend z dzieckiem? Odkryj miejsca, które zachwycą całą rodzinę

Poszukiwanie skarbów w Krainie Wygasłych Wulkanów, nocowanie w prawdziwym tipi lub wozie prosto z Dzikiego Zachodu, spacer z alpakami, szaleństwa w największym parku rozrywki, a może podróż do krainy dinozaurów? Już nie musisz zastanawiać się, gdzie na weekend z dziećmi – niedaleko od domu znajdziesz miejsca, które zachwycą dużych i małych.

Gdzie na weekend w Polsce z dziećmi – Wrocław i jego tajemnice

Wrocław to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na weekend z dziećmi w Polsce. Czekają tutaj cenne zabytki z tętniącą życiem starówką i rynkiem, gdzie każdego dnia przywitają cię uliczni artyści i cała ekipa… krasnoludków. Wyruszcie na poszukiwania kultowych figurek, spróbujcie przysmaków w wielu doskonałych knajpkach, zajrzyjcie do Muzeum Świata Filmu Movie Gate i koniecznie odwiedźcie jedno z najciekawszych ZOO w Polsce. W Afrykarium będziecie podziwiać żółwie, płaszczki i kolorowe rybki pływające w wodnym tunelu, zobaczycie nurkujące pingwiny, hipopotamy, foki i manaty.

Jeśli chcecie posłuchać historii Jatek Miejskich, Placu Solnego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Dawnego Więzienia Miejskiego, Kościoła św. Elżbiety i Hali Targowej, wybierzcie się na spacer z przewodnikiem po Wrocławiu. Pamiętajcie, żeby zatrzymać się i zrobić zdjęcia z punktów widokowych na wrocławskie wyspy i Ostrów Tumski.

Po takim city breaku kolejnego dnia wybierzcie się na 3-godzinną wyprawę w poszukiwaniu skarbów Ziemi w Górach Kaczawskich lub geocaching w Krainie Wygasłych Wulkanów.

Gdzie na weekend z dzieckiem – Łódź pełna atrakcji dla małych i dużych

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na weekend z małym dzieckiem, wyrusz do Łodzi, która od 2022 roku przyciąga małych i dużych turystów do nowoczesnego Orientarium. To tutaj można podziwiać kąpiące się słonie, mieszkańców indonezyjskiej wyspy Celebes i Wysp Sundajskich oraz ponad 500 gatunków zwierząt. Tutaj także można przejść się wodnym tunelem i oglądać podwodny świat. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć m.in. orangutany sumatrzańskie, krokodyle gawialowi czy wydry wielkie.

Dla miłośników zwierząt, którzy najchętniej podeszliby jeszcze bliżej można przygotować rodzinne spotkanie z alpakami. Spacer z tymi przyjaznymi zwierzętami trwa aż godzinę. Podczas wycieczki można głaskać i karmić alpaki oraz zwiedzić cały Alpakoland, w którym mieszkają ponadto kozy, psy i zwierzęta gospodarskie.

Po takich atrakcjach zobaczcie jeszcze ulicę Piotrkowską i zróbcie jeszcze zdjęcia w Muzeum Światła, które pełne jest multimedialnych atrakcji. Składa się z 10 pokoi zachwycających kolorami, złudzeniami optycznymi i wykorzystaniem różnych źródeł światła.

Następnie wstąpcie do Manufaktury na terenie dawnego kompleksu fabrycznego i zobaczcie cały kompleks z góry, jadąc 180- metrową tyrolką.

Gdzie pojechać z dzieckiem – Energylandia i przygoda na Dzikim Zachodzie w Zatorze

Zator w województwie małopolskim od lat jest synonimem rodzinnej rozrywki. To tutaj znajduje się największy park rozrywki w Polsce, czyli Energylandia położona na 70 ha. Znajdziecie tutaj kilkanaście kolejek górskich (2 hyper coastery), 6 stref tematycznych i ponad 120 atrakcji dla dzieci w każdym wieku i dorosłych. Łapcie całodniowy bilet wstępu lub zorganizujcie rodzinny weekend w Energylandii, by bawić się w: Bajkolandii, Strefie Ekstremalnej, Water Parku, Smoczym Ogrodzie i Aqualantis.

W waszej rodzinie macie jakiegoś fana lub fankę Dzikiego Zachodu? Może szukacie fajnego miejsca na weekend z przygodami i niecodziennym noclegiem? Po szaleństwach w parku rozrywki odpocznijcie w prawdziwym kowbojskim miasteczku Western Camp Resort. Możecie tutaj nocować w wozie kowbojskim, wynająć prawdziwe tipi lub zobaczyć, jak wyglądałby domek na Dzikim Zachodzie. Warto wiedzieć, że w ramach noclegu można zorganizować darmowy przejazd Złotym Pociągiem prosto do Energylandii. Na miejscu nie zabraknie też atrakcji: pływania w odkrytym basenie, kina plenerowego, placu zabaw i ogniska.

Gdzie na weekend z dzieckiem – pomysły dla wielbicieli dinozaurów

A gdyby tak cofnąć się w czasie o dziesiątki lub nawet setki milionów lat i zobaczyć, jak wyglądały dinozaury? To nie tylko wyprawa pełna emocji, ale też podróż edukacyjna dla wszystkich zainteresowanych historią ewolucji. Pomysłem na tani weekend z dziećmi może być wycieczka do jednego z JuraParków, które znajdują się w:

  • Krasiejowie (województwo opolskie) – to właśnie tutaj prowadzone są największe wykopaliska w Polsce i znajduje się stanowisko paleontologiczne triasowych skamieniałości. Miejsce jest więc doskonałym tłem dla parku dinozaurów. Można zobaczyć tutaj wielkiego diplodoka lub drapieżnego tyranozaura, przejść się tunelem czasu i ścieżką edukacyjną, zobaczyć pawilon paleontologiczny oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Dla poszukiwaczy szalonej rozrywki znajdzie się jeszcze park rozrywki, Kino Emocji 5D i prehistoryczne oceanarium;

  • Bałtowie (województwo świętokrzyskie) – kolejne miejsce z rekonstrukcjami dinozaurów i mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Zobaczyć tutaj można nie tylko ponad 100 ręcznie wykonanych modeli, ale też: Zwierzyniec Bałtowski z jeleniami Dybowskiego, danielami, muflonami i innymi zwierzętami, park rozrywki, Kino Emocji, Krainę Koni (ośrodek jeździecki), Prehistoryczne Oceanarium. Można też wykąpać się w Kamiennym Oku lub wyruszyć na spływ Kamienną (od kwietnia do października);

  • Solcu Kujawskim (województwo kujawsko-pomorskie) – oprócz ścieżki edukacyjnej z modelami dinozaurów i gigantycznych owadów można tutaj zwiedzać Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha, ogród zimowy i Mini Park Archeologiczny oraz skorzystać z atrakcji parku rozrywki.

Polska pełna jest atrakcji na weekend z dzieckiem w każdym wieku. Nie trzeba jechać daleko, aby połączyć naukę z zabawą i zobaczyć podekscytowanie na twarzy malucha, starszaka czy nawet nastolatka. Więcej pomysłów na rodzinne weekendy i krótsze wycieczki wraz z biletami do opisanych miejsc znajdziecie w Katalogu Marzeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *