Święta Bożego Narodzenia z dzieckiem w górach,nad morzem,za granicą?

Boże Narodzenie gdzie z dzieckiem hotele

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - to wyjątkowy czas, który zgodnie z tradycją spędzamy z najbliższymi. Jednak ostatnie lata pokazują, że coraz więcej z nas decyduje się na połączenie rodzinnego świętowania z krótkim urlopem. Sprawdźmy zatem gdzie warto wyjechać na Święta 2020 z dzieckiem?

Sprawdź teraz: pakiety hotelowe na święta 2020

Morze,góry czy Mazury?

Nie da się ukryć, że od wielu lat przyjęło się, że jeśli gdzieś wyjeżdżać na święta, to koniecznie w góry. Szczególnie sympatycy białego szaleństwa (o ile pogoda pozwoli) mogą liczyć na połączenie wypoczynku połączonego z szusowaniem na nartach. Być może pierwsze kroki na nartach mogą być świetnym prezentem, dzięki któremu cała rodzina odnajdzie wspólną pasję. Oczywiście oferta turystyczna w górach jest bardzo szeroka, więc możemy wybierać od gospodarstw agroturystycznych po hotele spa i coraz popularniejsze rodzinne wyjazdy do hoteli z aquaparkami (sprawdź: najlepsze aquqparki w Polsce)

boże narodzenie z dzieckiem

Ciekawą alternatywą pozwalającą na wyciszenie od codziennego zgiełku są Mazury. Tu w otoczeniu lasów i jezior odnajedziemy strefę ciszy, co przy zimowym klimacie może stworzyć niezwykłą atmosferę. Jednak jest miejsce jeszcze mało popularne, a oferujące znacznie więcej podczas zimowych  pobytów niż Mazury. To Kaszuby! Niezwykle uroczy krajobraz: jeziora, lasy poprzeplatane wzgórzami. Niejedno dziecko pomyśli, że jest w górach, a nie jeden rodzic ucieszy się ze znacznie tańszych ofert pobytów świątecznych niż w górach. Do tego nie musimy tutaj rezygnować z nart czy rodzinnej zabawy na śniegu. Sercem Kaszub jest Wieżyca, najwyższe wzgórze morenowe (aż 328 m). To tutaj, ale również w innych miejscowościach Szwajcarii Kaszubskiej znajdziecie wyciągi, które doskonale nadają się do nauki i rekreacji. Niezwykle popularne w tym regionie kuligi będą dodatkową atrakcją nie tylko dla dzieci. Podobnie zjawiskowo przedstawia się krajobraz Suwalszczyzny - zwanej Krainą Jak Baśń. Przygotowane tam wioski dziecięce to ciekawa propozycja nie tylko dla dzieci.

z dzieckiem na święta

A może nad morze?

Bałtycka plaża kojarzy nam się przede wszystkim z wakacjami i latem. Jednak ten kto zobaczył urok Bałtyku jesienią czy zimą, z pewnością wróci tu nie jeden raz. Zmrożony piasek, unosząca się na wodzie kra i to powietrze - z jednej strony ostre jak nigdy dotąd, wypłenione zdrowotnym jodem. Godzinny spacer brzegiem prawie pustej plaży, później wspólne chwile przy kominku czy wygrzewanie w basenie - to ciekawy plan na inne Święta Bożego Narodzenia. Oczywiście wszystkie hotele na ten czas przygotowują nie tylko wspaniałą atmosferę, ale również świąteczne menu i atrakcje. Co ważne, pobyty świąteczne nad morzem są zdecydowanie tańsze niż te w górach.

Zima nad morzem-Święta z dzieckiem

Gdzie na Święta za granicę z dzieckiem?

Ciekawym pomysłem są również świąteczne wyjazdy za granicę. Coraz więcej osób łączy je z pobytem noworocznym, tym samym zapewniając sobie prawie dwutygodniowy urlop. Sporo z nas myśli o wyjazdach w tzw. "ciepłe kraje", choć nie brakuje również opinii, że ciepłe święta to już nie to samo. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od tego wyjątkowego okresu. Jeśli jednak jest w nas iskra globtroterów, można pomyśleć o spędzeniu Świąt w jednym z europejskich miast, które na okres Bożego Narodzenia zmieniają się w prawdziwe baśniowe miasteczka, z mnóstwem wyjątkowych atrakcji. Zimna "Skandynawia" może być ciekawą propozycją na zimowy czas. Taki Sztokholm w grudniu zmienia się w prawdziwe świąteczne miasto - świąteczne jarmarki, iluminacje i mnóstwo atrakcji to już fenomen stolic Szwecji i Danii, który od dłuższego czasu przyciąga tysiące Niemców, Norwegów czy Brytyjczyków. Co prawda hotele w Skandynawii nie należą do najtańszych, na szczęście okazji też nie brakuje.

sztokholm zimą z dzieckiem

Zachęcamy Was do przełamywania stereotypowych schematów bożonarodzeniowego wypoczynku. Czekamy na Wasze propozycje: gdzie warto wybrać się na Święta Bożego Narodzenia z dzieckiem? Z przyjemnością uzupełnimy naszą listę propozycji!

1 comment

Leave Comment