Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Muzeum Motoryzacji Gdynia godziny otwarcia

Jedna z najbardziej imponujących kolekcji zabytkowych samochodów i motocykli w Polsce została zgromadzona w Gdyni przez zapalonego miłośnika motoryzacji. Będąc na wizycie w tym nadmorskim mieście, nie możecie odpuścić sobie wizyty na miejscu! Co więc skrywa w sobie Gdyńskie Muzeum Motoryzacji?

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Choć w dzisiejszych samochodach i motocyklach stosuje się nowoczesne technologie pozwalające poprawić osiągi i zmniejszyć zużycie paliwa, to wielu fanów motoryzacji z rumieńcem i pewnego rodzaju nostalgią patrzy na samochody z pierwszej połowy XX wieku. Niebanalne wzornictwo i przełomowe jak na owe czasy rozwiązania techniczne do dzisiaj budzą podziw. Ich trwałość i kunszt twórców potwierdzają eksponaty z Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji, które nie tylko wspaniale się prezentują, ale również są w pełni sprawne i posiadają jedynie oryginalne części. Wszystkie z nich można uruchomić w każdej chwili!

Muzeum Motoryzacji Gdynia opinie atrakcje

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji jest muzeum w pełni prywatnym prywatnym, stworzonym własnymi siłami przez pana Witka Ciążkowskiego – pasjonata, który przez lata skupował i remontował ukochane pojazdy. Udało mu się stworzyć halę wystawową stylizowaną na uliczkę z lat 20. z brukiem i elementami oryginalnych fasad kamienic, okien, drzwi czy szyldów pochodzących z Gdyni i Gdańska z tamtego okresu. Świetnie wpisuje się to w ówczesny klimat Gdyni, która w tamtym czasie prężnie się rozwijała, rozbudowując port i przeładowując właśnie transporty samochodów. Nowe szerokie ulice pełne były wówczas pojazdów, a na 10 tysięcy mieszkańców przypadało więcej samochodów niż w Warszawie.

godziny otwarcia Gdyńskie Muzeum Motoryzacji opinie

Liczba i wartość historyczna prezentowanych w muzeum pojazdów robi ogromne wrażenie. Na wystawie zobaczymy tylko niecałą połowę kolekcji, która nie mieści się w całości w hali pokazowej. Niektóre z nich są wyjątkowo cenne i wręcz niespotykane w obecnych czasach, jak Ford T z 1926 roku, który był pierwszym seryjnie produkowanym samochodem na świecie, Buick Master Six z 1925 roku czy wojskowy motocykl Harley Davidson 42 WLA. Przy każdym z pojazdów znajdują się dane techniczne i związane z nim ciekawostki. Poza tym na antresoli, w kameralnej kawiarni można zobaczyć także archiwalne dokumenty, schematy, zdjęcia czy mapy. Muzeum można zwiedzać z przewodnikiem (po wcześniejszym kontakcie). Istnieje też możliwość wypożyczenia któregoś z samochodów, np. na ślub lub paradę. To nie lada gratka!

Muzeum Motoryzacji w Gdyni opinie

Godziny otwarcia Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

  • Poniedziałek - Sobota: 9:00 - 17:00

Ceny biletów Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

  • bilet normalny: 10 zł
  • bilet ulgowy (dzieci do lat 14): 5 zł

Lokalizacja Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji.

Zwiedzaliście Gdyńskie Muzeum Motoryzacji? Który model najbardziej się Wam podobał?

Liczymy na wasze opinie.

Polecamy: Najlepsze atrakcje dla dzieci w Gdyni