Egipt z dzieckiem-forum jaki hotel? Opinie wczasy 2015!

Słońce praktycznie przez cały rok, piękne plaże, baseny, hotele o wysokim standardzie i mnóstwo atrakcji do zwiedzania – w Egipcie każda rodzina z dziećmi znajdzie wszystko, o czym marzy. Pewnie też dlatego jest to jedna z najczęściej wybieranych przez Polaków lokalizacji na wczasy. Postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej ofertom i cenom wycieczek do Egiptu i wybrać dla Was te najciekawsze.

Sprawdź: EGIPT – 10 najlepszych hoteli dla rodzin z dziećmi

Kiedy mówi się o wyjeździe do Egiptu nie można nie zacząć od Hurghady położonej nad Morzem Czerwonym. Mamy tu wspaniałe, piaszczyste plaże, mnóstwo okazji do uprawiania najróżniejszych sportów wodnych i możliwość podziwiania niezwykłych raf koralowych. I nie trzeba w tym celu wcale nurkować, wystarczy że wybierzemy się w rejs łodzią ze szklanym dnem, dzięki czemu także nasze dzieci będą miały dużą frajdę. W szczycie sezonu wakacyjnego, np. w lipcu, zapłacimy za 7-dniowy pobyt dla jednej osoby dorosłej w hotelu 5-gwiazdkowym 2349 zł (oferta Alfa Star). Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na wcześniejszą rezerwację. Dla 4-osobowej rodziny z dwójką dzieci do lat 10 (pokój 2-osobowy plus dwie dostawki), całkowita cena wyjazdu wyniesie 7945 pln. Można jeszcze wykupić dodatkowe ubezpieczenie w cenie 260 zł (jeśli jedzie się z małymi dziećmi może to być czasem przydatne). Musimy jednak pamiętać, że mówimy tu o hotelu z bardzo wysokim standardem i opcją All Inclusive, w wakacje, kiedy ceny są najwyższe. Wybierając się do Hurghady choćby we wrześniu czy październiku lub decydując się na nieco niższy standard, możemy liczyć już na spore upusty.

Drugą najbardziej znaną miejscowością wypoczynkową na Riwierze Morza Czerwonego jest Szarm el-Szejk. Tu także znajdziemy dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, dodatkowo w pobliżu znajduje się park narodowy Ras Muhammad, a do biblijnej góry Synaj jest stąd zaledwie 80 km. Jeśli dobrze się poszuka, można znaleźć nieco tańsze oferty niż Hurghadzie. W formule All Inclusive czerwcowe 7-dniowe wczasy w 5-gwiazdkowym hotelu można wykupić za 2045 zł od osoby (oferta Sun&Fun). Ale gdybyśmy chcieli zarezerwować 4-osobowy pokój rodzinny, zapłacimy jedynie 6620 zł.

Nieco bardziej kameralny klimat znajdziemy w Marsa el Alam. Nocne życie nie jest tu tak popularne, za to odpowiada miłośnikom przyrody, zwłaszcza tym, którzy uwielbiają nurkować. To także dobre miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Cena za pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu z oferty biura Itaka, także z opcją All Inclusive, to 2108 zł. Wczasy z dziećmi w rodzinnym pokój 4-osobowy możemy dostać w cenie 7386 zł. Coś dla tych, którzy lubią poznawać egzotyczne zakątki i wypoczywać w spokoju.

Niezwykle ciekawie prezentuje się także Taba – miejscowość nad Morzem Czerwonym przy samej granicy z Izraelem, gdzie funkcjonuje przejście graniczne Taba-Eljat. Bardzo blisko stąd także do jordańskiej Akaby. Dlatego często przyjeżdżają tu turyści podróżujący między tymi krajami. Znajdziemy tu wspaniałe plaże, wiele miejsc do uprawiania sportów wodnych i hotele w różnym standardzie. Przykładowo – wynajmując pokój na tydzień w hotelu 5-gwiazdkowym z Itaką, zakładając, że mamy zagwarantowane wszystko w cenie, zapłacimy 2267 zł od osoby. Pokój dla całej, 4-osobowej rodziny wyniesie nas 7704 zł.

Poza typowo wypoczynkowymi miejscowościami warto też odwiedzić miejsca kultu i zabytki starożytnej architektury. Najczęściej organizowane są do nich wycieczki fakultatywne. Kair, Giza czy Dolina Królów to atrakcje wyjątkowe w skali całego świata. Warto też koniecznie zobaczyć potężne wody Nilu. A przy wyborze konkretnej oferty pamiętajmy, że zawsze znaczenie ma okres, w którym chcemy wyjechać, standard hotelu i lokalizacja. Jaki hotel wybrać? Dobrze zapytać kogoś kto już był, albo sprawdzić na forach internetowych i serwisach oceniających. Pamiętajmy, że w większości hoteli należy odjąć jedną gwiazdkę w porównaniu z europejskimi hotelami.  Chyba że udało Wam się już znaleźć jakąś wyjątkową propozycje w dobrej cenie i chcielibyście się podzielić nią z innymi? Zapraszamy do komentowania i dzielenia się Waszymi opiniami na forum i pod artykułem