Zoo w Człuchowie, park Wonderland – atrakcje kompleksu Canpol tuż przy drodze

zoo człuchów tygrysy canpol opinie godziny otwarcia głowa

Bezpłatne i ogólnodostępne zoo po sąsiedzku z centrum rozrywki, a wszystko to przy trasie, w dogodnym miejscu na postój? Dzięki temu kompleks Canpol jest świetną miejscówką dla rodzin z dziećmi. Głośno było o niej, gdy zoo uratowało tygrysy przewożone w tragicznych warunkach do Rosji. Dzięki pracownikom zoo w Człuchowie tygrysy odzyskały zdrowie, a Canpol zyskał słuszny rozgłos. Sprawdźmy więc, jakie atrakcje czekają na nas na miejscu.

Gorąco polecamy trasę rodzinną – Muzeum Zamkowe w Malborku

Zoo Człuchów – tygrysy zawdzięczają mu życie

Małe zoo z wielkim gestem – tak będziemy myśleć o zoo w Człuchowie po tym, co wydarzyło się tu na przełomie października i listopada 2019 r. Do ogrodu trafiły wówczas dwa tygrysy uratowane prosto z ciasnych klatek ciężarówki jadącej z Włoch do Rosji. Siedmiu dużym kotom udzieliło schronienia zoo w Poznaniu, a dwa mogły przyjechać tu – w niedużym ogrodzie zoologicznym Canpolu o powierzchni prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych żył już tygrys syberyjski, który kilka miesięcy temu zmarł w wieku 19 lat, i pozostawił po sobie nie tylko wykwalifikowany w opiece nad dzikimi kotami personel, ale i wolny wybieg. Dzięki niewyobrażalnym wysiłkom właścicieli i pracowników zoo Canpol, ich wiedzy i oddaniu, tygrysy Feniks i Maximus nabrały zaufania do świata, odzyskały siły i swoje pierwotne instynkty.

zoo człuchów tygrysy canpol opinie godziny otwarcia

Zoo Canpol – jakie zwierzęta można tu zobaczyć?

Choć akcja ratowania tygrysów mogła przynieść popularność temu ogrodowi, już od dawna cieszy się on świetną opinią wśród rodzin z dziećmi. To wyjątkowe, w pełni bezpłatne zoo (znajdujące się w kompleksie Canpol przy trasie numer 22) zapewnia schronienie ok. 100 zwierzętom reprezentującym 39 gatunków. Na obszarze 4870 metrów kwadratowych żyją m.in.: hipopotam karłowaty, lew afrykański, zebra, żubr, oryks szablorogi, tamaryna białoczuba, gibbon ungko, kangur rudy, wielbłąd, lama, osioł domowy, daniele, antylopa kob liczi, kuc szetlandzki, kapucynka czubata, makak japoński, koczkodan zielonosiwy, ara błękitna i zielonoskrzydła, struś afrykański, łabędź czarny, sowa śnieżna. Jedną z ulubionych atrakcji zoo w Człuchowie małych dzieci jest karmienie zwierząt przebywających w “Małym zoo”, m.in. owieczek, kóz i królików. Kto obserwował swoje pociechy w takiej sytuacji, wie, że radości z tego co niemiara. Maluchy mogą też spróbować jazdy na kucykach (Bolek i Lolek, Polo, Gwiazdeczka i Srokacz). Wszyscy, którzy fascynują się życiem ryb, mórz i oceanów, mogą też obserwować bujne rafy koralowe i ryby w akwariach umieszczonych na całym terenie Canpolu.

Zobacz też: Czym przyciąga jedno z najpopularniejszych polskich zoo w Gdańsku-Oliwie

canpol człuchów zoo atrakcje cennik godziny

Park rozrywki tuż obok zoo

Zoo założone w 2005 roku przez Odejewskich to tylko jedna z części dużej stacji Canpol. Ciekawą atrakcją dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza że dostępną tuż przy trasie, jest też centrum rekreacyjne Wonderland. To tutaj dzieci będą mogły poczuć dreszcz emocji na ziemi, w powietrzu i w wodzie. Fanom podniebnych akrobacji można polecić Eurobungee (czyli specjalne trampoliny), Wonderjump (zjazd na pontonie ze zbocza i wyskok wprost na wielką, dmuchaną poduchę) lub Sky Train (wielkie wahadło z gondolą z przyspieszeniem 35 km/h). Ci, którzy uwielbiają wodę, przepadną w miejscach takich jak Canpi Splash (wznoszenie się w łódce, a potem opadanie na wodę z prędkością 40 km/h), Paddle Boat (wiosłowanie w kolorowym basenie), Bumper Boats (zawody na pontonach). Na ziemi też nie będzie nudno. Tu czeka na nas najdłuższy na Pomorzu amatorski tor kartingowy, Crazy Cart (przejazd driftem w oryginalnych pojazdach) i Bumper Cars (pontony, które zamieniają się w samochodziki).

Miejsce do spania i do jedzenia

Na terenie Canpolu znajduje się też kameralny hotel z 35 miejscami noclegowymi, w którym w pobliżu stawu i lasu można odpocząć od trudów podróży. Dostępny tu też jest do wynajęcia wiejski Dworek w Charzykowach z 5 miejscami noclegowymi otoczony prywatnym lasem i trzema oczkami wodnymi, kojarzący się z sielskimi widokami z obrazów lub pocztówek. W Canpolu dostępne jest też centrum handlowe, restauracja i centrum motoryzacyjne wraz z m.in. salonem samochodowym, autokomisem, serwisem mechanicznym, myjnią, blacharnią i lakiernią. Dla tych, którzy przejeżdżają, chcą coś zjeść, a przy okazji wybawić dzieci, by były szczęśliwe (a potem spokojnie zasnęły w samochodzie), to miejsce idealne. Można wybrać się tu przejazdem, można specjalnie obrać ten kierunek. Jedno jest pewne – rodziny z dziećmi atrakcji znajdą tu co niemiara.

canpol człuchów noclegi hotel zoo atrakcje cennik

 

Zoo Canpol – godziny otwarcia

Godziny otwarcia ogrodu zoologicznego:

  • w okresie od 1 kwietnia do 30 września – od godziny 8:00 do 20:00
  • w okresie od 1 października do 31 marca – od godziny 8:00 do 16:00
  • wstęp bezpłatny

Godziny otwarcia “Małego zoo”:

  • w okresie od 1 maja czynne w niedzielę, w sezonie letnim w sobotę i niedzielę

Adres: Canpol, Sieroczyn 4A, 77-300 Sieroczyn

Canpol – opinie

W internecie wiele jest pozytywnych opinii na temat zoo, hotelu i innych części kompleksu Canpol.

„Miejsce świetne. Spędziliśmy tam kilka godzin oglądając zwierzęta, karmiąc kozy, korzystając z wielu atrakcji (pontony z wyrzutnią wody, różnego rodzaju zjazdy, jazda na zwierzętach mechanicznych, gokarty). Na koniec zjedliśmy przepyszną obiadokolację w urządzonej ze smakiem restauracji. Na pewno tu wrócimy. Mimo obaw jestem tym miejscem zachwycona”.

„Zaskoczyło mnie to bardzo pozytywnie, że do zoo mimo jego wielkości wstęp do niego jest bezpłatny. Trafiłam tam przypadkiem, powodem był przystanek podczas podróży. Zatrzymaliśmy się tam na dłużej. To był najlepszy postój jaki dotąd miałam”.

„Bardzo przyzwoita cena za pokój, w którym znajduje się wszystko, czego można oczekiwać od bardziej ekskluzywnego hotelu, w tym suszarka do włosów i kuchenka wodna. Wszystko było nowe i czyste w 110%. Nawet śniadanie jest wliczone w cenę i to właściwie kolejna atrakcja. Jeśli zjesz to wszystko, nie będziesz potrzebować posiłku przez resztę dnia. Komplementy również dla przyjaznego personelu.”

A Wy odwiedziliście już to miejsce? Co o nim sądzicie?

Zdjęcia wykorzystane w tekście pochodzą ze strony www.canpol.pl i profilu https://www.facebook.com/canpol.odejewski