Gotowe pomysły na niezapomnianą Majówkę z dziećmi

kempingi na majówkę pomysły europa z dzieckiem

Weekend majowy to czas, na który każdy z nas czeka z niecierpliwością. Po długiej i ponurej zimie w końcu możemy łapać pierwsze promienie słońca i podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Czy wiesz, że w tym roku biorąc dodatkowe 4 dni urlopu - możesz mieć łącznie aż 8 dni wolnego? To zatem idealna okazja na zaplanowanie pierwszych mini-wakacji. W tym artykule przedstawiamy Wam gotowe pomysły na majówkowy wypoczynek, zapewniający moc atrakcji zarówno dla dzieci, jak i rodziców!

Podróżowanie wiosną ma wiele zalet, a my szczególnie polecamy wyjazd za granicę, do nieco cieplejszych krajów, które już w tym okresie gwarantują nam przyjemną temperaturę i sporą dawkę słońca. Podróż za granicę oznacza rónież brak "dzikich tłumów", jakie można spotkać w popularnych kurortach w Polsce. Kosztowo? Patrząc na wygórowane ceny pensjonatów czy hoteli w naszym kraju, jesteśmy pewni, że w tym samym budżecie lub nawet taniej, można zorganizować całkowitą podróż np. do Włoch lub Chorwacji. Przejdźmy więc do konkretów!

Kierunki polecane na weekend majowy

Włochy

Włochy to kraj, w którym średnie temperatury w maju oscylują w okolicy 23 stopni C. Jest to zatem idealny czas na zwiedzanie pięknych włoskich miast - unikniemy tłumów i kolejek do największych atrakcji. Drugą istotną rzeczą jest to, że w okresie typowo wakacyjnym (lipiec - sierpień) upały niestety często nie pozwalają na eksplorowanie miast, a już na pewno nie z dziećmi. Dlatego maj daje możliwość spokojnego zwiedzania!

Szczególnie polecamy okolicę Wenecji i wybrzeże Adriatyku - licząc od Warszawy, jest to ponad 900 km (czyli około 10 h jazdy samochodem).

Ekspert ds. rodzinnych wakacji radzi:

Koniecznie zabierz rodzinę do Mirabilandii w Savio, który jest rajem dla miłośników adrenaliny i zabawy. Park rozrywki oferuje wiele atrakcji, od ekscytujących roller coasterów po spektakularne pokazy. Dzieciom na pewno spodoba się "Bimbopoli", specjalnie zaprojektowane miejsce z atrakcjami dostosowanymi do ich wieku i umiejętności.

Jeśli chodzi o noclegi, to polecamy rodzinne kempingi, które położone są bezpośrednio przy morzu i oferują mnóstwo atrakcji i zabawy dla dzieci. Dzieci z pewnością bez problemu znajdą tutaj towarzystwo równieśników, by wspólnie spędzać czas. W okresie majowym można już liczyć na otwarte baseny (warto polować na kempingi z ogrzewanymi basenami), restauracje, place zabaw czy boiska sportowe. To zatem idealne miejsce, które nie pozwoli dzieciakom na nudę i marudzenie, a rodzicom - zapewni zasłużony wypoczynek.

kemping marina venezia Riwiera Adriatycka majówka Europa

Fot. Kemping Marina di Venezia na włoskiej Riwierze Adriatyckiej

Na kempingach można zatrzymać się w bardzo komfortowych domkach typu SunLodge: oferują one tak naprawdę wszystko to, co sprawi, że poczujesz się w nim jak we własnym domu. W pełni wyposażona kuchnia umożliwia przygotowywanie posiłków we własnym zakresie; dwie lub trzy sypialnie zapewniają wygodne łóżka. Ponadto domki mają też łazienkę z toaletą o wysokim standardzie oraz werandę z kompletem nowoczesnych mebli ogrodowych.

domki mobilne suncamp sunlodge Majówka

Fot. Przykładowy domek mobilny SunLodge z oferty Suncamp

Przykład cenowy za wynajem:

Kemping Village Marina di Venezia

  • Domek mobliny Sunlodge Aspen Combi dla max. 6 osób
  • 7 noclegów, terminie: 27 kwietnia - 04 maja 2024
  • Cena: 2061zł

Sprawdź włoskie kempingi

Chorwacja

Jeśli nastawiasz się na wypoczynek w nadmorskim kurorcie - Chorwacja może być idealnym rozwiązaniem! Odległość od granic Polski do wybrzeża chorwackiego to niespełna 900 km. Wielką zaletą, oprócz tego, że można liczyć już na dużo lepszą pogodę niż w Polsce, jest to, że maj jest nawet kilkukrotnie tańszy niż miesiące w szczycie sezonu. Chorwacja daje możliwość również zwiedzania wielu zabytkowych, nadmorskich miasteczek i wiosek rybackich, delektowania się wyśmienitą kuchnią nadmorską czy też bardziej aktywnego spędzania czasu (np. zwiedzanie okolic rowerami).

Chorwackie kempingi to bardzo nowoczesne ośrodki, które zachwycą każdego, kto wybiera się na Majówkę z dziećmi. Infrastruktura ośrodków sprawia, że to wymarzone miejsce dla nich, co oznacza również spokojny wypoczynek dla rodziców. Spójrz na poniższe zdjęcia i przekonaj się, dlaczego kempingi to świetne rozwiązanie dla Twojej rodziny!

Chorwacja kempingi na majówkę długi weekend Zaton Holiday

Fot. Kemping Zaton Holiday Resort w Dalmacji, Chorwacja

Długi weekend Majowy Chorwacja Zaton Holiday Park Wodny dla dzieci

Fot. Park wodny na kempingu Zaton Holiday Resort

gdzie na długi weekend majowy Chorwacja Europa - Zaton Holiday Kemping

Fot. Strefa Spa na kempingu Zaton Holiday Resort

majówka z animacjami dla dzieci kemping Chorwacja Zaton Holiday opinie

Fot. Animacje na kempingu Zaton Holiday Resort

długi weekend majowy Chorwcja kemping z atrakcjami dla dzieci Zaton Holiday

Fot. Linaria na kempingu Zaton Holiday Resort

długi weekend majówka w Chorwcji kemping z atrakcjami dla dzieci Zaton Holiday opinie

Fot. Tor wyścigowy dla mini motorów na kempingu Zaton Holiday Resort

domki suncamp kempingi opinie

Fot. Domek SunLodge na kempingu Poljana w Chorwacji

Ekspert ds. rodzinnych wakacji radzi:

Koniecznie zabierz dzieci do Parku Narodowego Krka! To magiczne miejsce, gdzie dzieci mogą odkrywać uroki natury. Przejście przez drewniane kładki nad szumiącymi wodospadami, obserwacja budzącej się do życia przyrody z pewnością zachwyci nie tylko najmłodszych, ale też ich rodziców!

Jeśli chcesz spędzić Majówkę w Chorwacji, to zatrzymaj się na sprawdzonych i wysoko ocenianych kempingach z oferty Suncamp Polska. Do wyboru jest aż kilkanaście kempingów, położonych bezpośrednio nad morzem, z bardzo wygodnymi I komfortowymi domkami mobilnymi.

Przykład cenowy:

Kemping Zaton Holiday Resort

  • Domek mobilny Superior dla rodziny max. 6-osobowej
  • 7 noclegów, terminie: 27 kwietnia - 04 maja 2024
  • Cena: 2 473 zł

Sprawdź chorwackie kempingi

Słowenia

Słowenia to kolejny kraj oferujący nie tylko piękne krajobrazy, ale też mnóstwo atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych. Możesz przekonać się o tym zatrzymując się na kempingu Terme Catez, który jest jednym z największych parków termalnych w Europie. Atrakcje kempingu podzielone są na część krytą i odkrytą, dzięki czemu niezależnie od pogody można fajnie zorganizować czas najmłodszym.

Terme Catez Słowenia długi weekend majowy gdzie polecane kempingi

Fot. Widok z lotu ptaka na kemping Terme Catez w Słowenii

kemping z krytym basenem Słowenia majówka

Fot. Jedna z części basenu krytego na kempingu Terme Catez w Słowenii

kemping z aquaparkiem majówka długi weekend majowy Słowenia Terme Catez

Fot. Aqua park z wodą termalną na kempingu Terme Catez w Słowenii

gdzie na długi weekend majowy z dziećmi Słowenia kemping z atrakcjami wodnymi opinie

Fot. Jedna ze zjeżdżalni na kempingu Terme Catez w Słowenii

Ten kemping to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla dorosłych – strefa spa, oprócz strefy relaksu w basenie, oferuje liczne zabiegi na ciało, które pozwolą odprężyć się rodzicom.

Ekspert ds. rodzinnych wakacji:

Będąc w Słowenii koniecznie wybierz się nad jezioro Bled, które jest jednym z najpiękniejszych miejsc w tym kraju. Spacer dookoła jeziora gwarantuje malownicze krajobrazy na alpejskie szczyty, a górskie powietrze pozwoli odprężyć się.

Przykład cenowy:

Kemping Terme Catez

  • Domek mobilny SunLodge BigLeaf dla rodziny max. 6-osobowej
  • 7 noclegów, terminie: 27 kwietnia - 04 maja 2024
  • Cena: 2 736 zł
  /Artykuł Sponsorowany/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *