BUZZ ASTRAL-podążaj za legendarnym strażnikiem kosmosu

buzz astral 2022

Disney i Pixar przedstawiają animację „Buzz Astral” – niezwykłą historię bohatera, który zainspirował powstanie legendarnej zabawki. Podążaj w przestworza ze Strażnikiem Kosmosu, grupą ambitnych rekrutów oraz kocim robotem Kotexem i przeżyj międzygalaktyczną przygodę! Premiera filmu na DVD już 12 września.

Buzz Astral DVD -online bajka

Wszyscy lubimy oglądać dobrego bohatera – kogoś, kogo można podziwiać i komu można kibicować. Uwielbiani przez nas bohaterowie pokonują przeszkody nie do pokonania, aby ocalić świat, a najlepsi z nich, ci którzy żyją jeszcze na długo po tym, jak ich filmy trafią na duży ekran to bohaterowie, którzy są w głębi duszy najbardziej ludzcy. Mają swoje wady i trawią ich lęki – właśnie dlatego możemy się z nimi całkowicie utożsamiać, nawet kiedy ostatecznie wzniosą się na wyżyny wielkości.

Sprawdź promocję na film >>tutaj<<

Buzz Astral jest właśnie takim bohaterem – de facto, to fenomen wielkiego ekranu, który stał się inspiracją dla linii zabawek. To właśnie chcieli osiągnąć filmowcy tworząc postać do filmu „Toy Story” wyprodukowanego przez Pixar Animation Studios w 1995 roku. W tej historii Buzz Astral – zabawka – znalazł się w centrum uwagi jako zupełnie nowy, bardzo pożądany gadżet, który wygrał rywalizację z nakręcanym szeryfem – Chudym – o miano ulubionej maskotki Andy'ego. Minęło ponad 20 lat i reżyser Angus MacLane, twórca od lat związany ze światem Toy Story, autor krótkometrażówek „Toy Story: Zestaw pomniejszony” i „Toy Story: Horror” zadał sobie pytanie: jaki film mógł sprawi, że Andy zapragnął posiąść fantastyczną figurkę dysponującą laserami, ciosem karate i aerodynamicznymi kosmicznymi skrzydłami? „Buzz Astral” to film, który zobaczył Andy, jego przyjaciele i prawdopodobnie większość świata – mówi reżyser. Chciałem zrobić coś, co wiernie oddawałoby klimat tych lekkich, wysokobudżetowych, popularnych filmów.

Buzz Astral 2022 film dvd

Kreacja postaci z jednej strony doskonale znanej widzom z serii „Toy Story”, z drugiej zupełnie niepoznanej tak naprawdę, stanowiła dla twórców ciekawe wyzwanie. Przyzwyczailiśmy się do tego, że Buzz jest postacią komiczną – mówi producent wykonawczy Andrew Stanton. Ten film przypomina nam, że pierwotnie miał wzbudzać podziw. Komizm tak naprawdę wynikał z tego, że zabawka nie wiedziała, że jest zabawką. Ale Buzz, jako bohater, jest poważny i ambitny.

Filmowcy stanęli przed wyzwaniem polegającym na tym, że Buzz Astral musiał być rozpoznawalny, ale nie mógł być znaną widzom zabawką. Jak mówi scenograf Tim Evatt: musieliśmy zawrzeć w projekcie niektóre elementy zabawki – ale tak, jakbyśmy zabrali ją do NASA i we współpracy z ekspertami faktycznie zajmującymi się podróżami w kosmos dodali kombinezonowi autentyczności. Artyści rzeczywiście odwiedzili NASA, a ostateczny wygląd Buzza to mieszanka inspiracji NASA i wojskiem.

Załoga uwięziona na obcej planecie

W animacji „Buzz Astral”, nieoczekiwanie na pierwszy plan wysuwa się zagadnienie czasu. Kiedy w wyniku błędu pilota cała załoga zostaje uwięziona na obcej planecie, a Buzz Astral podejmuje kolejne próby rozwiązania problemu i sprowadzenia wszystkich na Ziemię, czas dosłownie przyspiesza, a życie przechodzi mu koło nosa. Z każdym lotem próbnym, w którym stara się uzyskać hiperprędkość przy pomocy kolejnych wersji paliwa, główny bohater doświadcza dylatacji czasu. Początkowy, czterominutowy lot testowy Buzza trwa na planecie T'Kani Prime cztery lata, a z każdym kolejnym efekt ten pogłębia się. Życie zaczyna uciekać, a wraz z nim jego przyjaciele. Alisha i pozostali członkowie załogi żyją własnym życiem – realizują swoje zainteresowania, zakładają rodziny, starzeją się, a Buzz praktycznie się nie zmienia. Uzasadnienie naukowe tego zjawiska jest skomplikowane, ale bohater podsumowuje je prostymi słowami: „im szybciej lecę, tym dalej brnę w przyszłość. Rozumiem.”

„Buzz Astral” to nie tylko fantastyczna, wystylizowana opowieść animowana o kosmicznym bohaterze. Jest tutaj również sporo miejsca na wprowadzenie nowych, nieznanych do tej pory postaci, wśród których nieoczekiwanie najwierniejszym sprzymierzeńcem okazuje się być Kotex – kot-robot, podarowany jako pomoc w emocjonalnej adaptacji do rzeczywistości, a który w ciągu całej opowieści potrafi najmocniej zaskoczyć widza, jak i samego bohatera. W dalszej części filmu poznajemy w końcu również znanego nam z „Toy Story 2” wielkiego przeciwnika naszego bohatera – Zurga. I to dopiero tutaj dowiadujemy się w końcu na czym polegał ich konflikt.

Film „Buzz Astral” zadebiutował w polskich kinach 17 czerwca 2022 roku. Obejrzało go prawie 300 tysięcy widzów. Już 12 września zadebiutuje na DVD.

film Buzz Astral 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *