Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła

Wybierasz się na rodzinny urlop w Bieszczady i szukasz ciekawych atrakcji? A może mieszkasz w pobliżu i masz ochotę na małą podróż w czasie i spędzenie czasu w niecodziennej formie? Bez względu na powód – Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła jest miejscem, które koniecznie musicie odwiedzić!

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła – atrakcje dla dzieci

W Uhercach Mineralnych znajduje się jedna z najnowszych atrakcji na BieszczadachBieszczadzka Szkoła Rzemiosła. To wyjątkowe miejsce, w którym podczas zajęć możemy przenieść się w czasie i nabyć nietuzinkowe umiejętności. W odnowionym budynku zabytkowej szkoły znajduje się obecnie interaktywne muzeum, które pozwala nam poznać historię przedwojennego rzemiosła i dowiedzieć się więcej o zawodach, które niestety już zanikają.

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła atrakcje dla dzieci opinie

Ginące zawody

Jedną z atrakcji Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła są zajęcia z kaligrafii, podczas których poznamy sztukę przedwojennego, pięknego pisma. Podczas zajęć możemy również nauczyć się lepienia garnków czy kubków – takie gotowe produkty można również zakupić na terenie szkoły. Dodatkowo odbywają się tutaj również zajęcia kulinarne, podczas których nauczymy się wypiekać proziaki w wiejskim, tradycyjnym piecu. Wspomniane proziaki to nic innego niż tradycyjne placki na bazie wody, mąki i soli. Oczywiście po zakończeniu zajęć- wykonane przez nas prace możemy zabrać do domu i pochwalić się nimi najbliższym.

Sprawdź koniecznie: Bieszczadzkie drezyny rowerowe

Aby zbudzić większe zainteresowanie dzieci i młodzieży – na terenie szkoły znajdują się też aplikacje multimedialne i  nowoczesna sala audiowizualna. Nie zabrakło też okna 3D, żywych zdjęć i miejsca, z którego możemy wysłać elektroniczną pocztówkę. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła to unikalne miejsce, w którym dowiemy się więcej o ginących zawodach, którymi niegdyś głównie trudnili się mieszkańcy regionu. Kto wie – może ktoś z Was odkryje w sobie nową pasję?

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła atrakcje dla dzieci opinie

Czytaj również: Bieszczady – atrakcje dla dzieci

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *