Marzenia o bajkowym świecie – Energylandia w Zatorze

EnergyLandia z drona lotu ptaka atrakcje

Tuż obok popularnego wśród turystów miasta Krakowa znajduje się najnowocześniejszy Park rozrywki w Europie. Na Gości czeka tutaj całodniowa zabawa na roller coasterach, karuzelach, zjeżdżalniach, a także w parku wodnym. Bajkowe atrakcje, animatorzy i maskotki parku powodują, że Energylandia zamienia się w krainę dziecięcych snów. Marzenia o bajkowym świecie można spełnić wybierając się tutaj na majówkę. Dlaczego warto przyjechać do Parku chociaż raz?

To właśnie tutaj można jeździć na znanych z Europy i ze świata roller coasterach, spełnić sny z dzieciństwa o jeździe na wiedeńskiej karuzeli z konikami, czy w końcu przepłynąć pontonami po dzikiej rzece! Zabawa może potrwać nawet cały dzień! Sporym ułatwieniem dla Gości jest fakt, że Park został tak zaprojektowany, aby goście nie tracili czasu na czekanie – na miejsce parkingowe, na bilet w kasie itd. Zdecydowanym wyróżnikiem tego miejsca jest prostota funkcjonowania – jeden bilet wstępu zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych tu atrakcji i rozrywek. Energylandia położona jest w malowniczym mieście Zator, w połowie drogi między Katowicami, a Krakowem. Dojazd samochodem z tych dwóch miast zajmuje około godzinę czasu.

Zobaczcie film ENERGYLANDA z lotu ptaka:

 

Strefy zabawy dla każdego

Podział na 4 strefy umożliwia tematyczne korzystanie z dostępnych atrakcji, a także dawkowanie wrażeń w zależności od wieku i preferencji.

Bajkolandia to przestrzeń dedykowana najmłodszym Gościom, w której dzieci mogą spełniać swoje fantazje o bajkowym świecie. Super Pompa, na której można zabawić się w strażaka, kolejki Jeep Safari czy Farma Krasnali albo kolejka widokowa Samoloty gwarantują najmłodszym gościom Parku najcudowniejsze chwile, a dorosłym pozwalają poczuć się jak dzieci! To właśnie w tej strefie znajdziemy klasyczną, wiedeńską karuzelę Sisi, przy której każdy chce mieć zdjęcie.

bajkolandia Energylandia atrakcje 2019 karuzela wenecka Energylandia atrakcje strefa bajkowa dla dzieci 2019

Strefa Familijna z dużymi, ale nieekstremalnymi roller coasterami czy zjeżdżalniami. To właśnie tutaj można zaliczyć największą w Europie Środkowo-Wschodniej atrakcję wodną – Anacondę, czyli wodną przejażdżkę potężnymi 20-osobowymi łodziami, które na trasie mają dwa kilkunastometrowe spływy! Choć atrakcja wlicza się do grupy „familijnych” prędkość, z jaką można podróżować sięga 55 km/h, co zdecydowanie wzmaga poczucie frajdy z jazdy!

Strefa Familijna Energylandia atrakcje 2019

Strefa ekstremalna dedykowana jest tym, którzy chcą doznać szczególnych wrażeń. Jest to też czas na przełamywanie swoich barier. Tutaj goście mogą liczyć na najwyższe obroty i potężną dawkę adrenaliny. To właśnie tu umiejscowione są najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Aztec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera.

Hyperion zdjęcia Energylandia z lotu ptaka

Ostatnią strefą jest Water Park i Tropical Fun z basenami i zjeżdżalniami. Tych pierwszych mamy tu trzy – dla umiejących pływać o głębokości 135 cm, a dwa pozostałe to brodziki dla dzieci (pierwszy o głębokości 20 cm, drugi - 40 cm). Jeśli chodzi o zjeżdżalnie, czeka na nas ich aż 13! Ogromna strefa wodnej zabawy Tropical Fun jest największym otwartym parkiem wodnym w Polsce, z jedyną w kraju zjeżdżalnią Exotic Fun. Warto zaznaczyć, że wejście do tej strefy umożliwia ten sam bilet.

Energylandia Water Park 2019 Water Park Energylandia aquapark Zator opinie

Najszybszy Speed Water Coaster i najwyższy Hyperion - niedoścignieni rekordziści

Korona strefy ekstremalnej należy się bezapelacyjnie dwóm sprzętom: Hyperion oraz Speed Water Coaster. Hyperion to najwyższy w Europie Mega Coaster liczący 77 metrów wysokości. Spadek z 80-metrów z prędkością 142 km/h, liczne zwroty czy panoramiczna fala, nie pozwalają o sobie zapomnieć na bardzo długo. Kolejną dumą parku jest Speed Water Coaster, atrakcja jest połączeniem rollercoastera i przejażdżki wodnej. Wznosi pasażerów na ponad 60 metrów wysokości, osiągając przy tym zawrotną prędkość około 110 km/h. Fani ekstremalnych przeżyć piszczą z zachwytu! Zwłaszcza, gdy w przypływie emocji zostają ostudzeni hektolitrami wody.

Speed Water Coaster Energylandia opinie atrakcje 2019

Widowiska i pokazy

Dla tych którzy po godzinach spędzonych na korzystaniu z różnych atrakcji liczą jeszcze na inną formę rozrywki przygotowano coś specjalnego. Estrada spektakularnych pokazów kaskaderskich w strefie Extreme Show. Wśród nich pokazy z udziałem najlepszych kierowców samochodowych i najmłodszego stuntera ATV a także kobieta, która jeździ samochodem na dwóch kołach. Nie brakuje też widowisk teatralnych. Musicale i show czekają na Gości aż na czterech scenach (dwa teatry i amfiteatry).

Park wypełniony muzyką

Już pod koniec czerwca rozpoczną się największe festiwale muzyczne, które będą nam towarzyszyć przez całe lato! Każde wydarzenie to inny styl muzyczny, rożna oprawa artystyczna, ale łączy je jedno – największe Gwiazdy w tym samym miejscu. 28 czerwca podczas Festiwalu muzyki lat ’90 w Energylandii przypomną o sobie gwiazdy, które pod koniec ubiegłego stulecia nie schodziły z list przebojów. Mr. President, Dr Alban czy Fun Factory to tylko część gwiazd jakie rozbłysną na festiwalowej scenie. Kolejnego festiwalowego dnia zaprezentują się gwiazdy lat ‘80. Przypomną o sobie takie gwiazdy jak Francesco Napoli, Sandra, Savage czy Bad Boys Blue. Muzyka rozrywkowa nie istniałaby w Polsce bez disco polo. Dlatego w Energylandii fani tego gatunku mogą liczyć na aż 2-dniową imprezę podczas Festiwalu Disco Polo 12 i 13 lipca. Pierwszego dnia wystąpią After Party, Boys, Cliver, Miły Pan, Power Play, Piękni i Młodzi, Playboys, Sławomir i Top Girls oraz w drugim dniu Camasutra, Czadoman, D-Bomb, Dejw, Long & Junior, Łobuzy, Markus P. MIG, Veegas. Znacząco odmienne brzmienia będą czekać na fanów Hip- hopu 26 i 27 lipca. Emocje dużego formatu szykują się już 9 i 10 sierpnia w ramach wydarzenia Giganci sceny. 23 sierpnia na festiwalowej scenie zakrólują Kings of Hardstyle, a cały cykl muzycznych wydarzeń zamknie 24 sierpnia EDM Festival.

Sprawdź: Energylandia  godziny otwarcia 2019

Nocleg na Dzikim Zachodzie

Western Camp to jedyny w swoim rodzaju hotel stylizowany na wioskę z Dzikiego Zachodu położony w pobliżu Energylandii. Goście mogą tam liczyć na moc atrakcji oraz komfortowe noclegi w domkach, tipi, czy też kowbojskich wozach. Można tam w niebanalny sposób spędzić czas korzystając z jazdy konnej czy łowiska wraz z wynajętym sprzętem. Ponadto Western Camp organizuje kino plenerowe w cenie noclegu, a po całym dniu aktywnego wypoczynku można skorzystać z pola ogniskowego, czy też leżakowej strefy relaksu. Warto zwrócić uwagę, że nocleg w tym nietypowym miejscu można kupić w pakiecie z biletami do Energylandii.

Czytaj więcej o atrakcjach w Energylandii