Domek do góry nogami Władysławowo

rodzinne atrakcje nad morzem Władysławowo Kaszuby Północne

Popularne domki odwrócone dachem do dołu stały się prawdziwym hitem turystycznym. Jeden z nich można odwiedzić we Władysławowie.

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Wszystko zaczęło się od domu do góry nogami w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie szybko okazał się niezwykle popularną atrakcją. Potem podobne konstrukcje zaczęły powstawać w znanych miejscowościach turystycznych, zapewniając rozrywkę całym rodzinom. We Władysławowie taki odwrócony dom znajduje się bardzo blisko innej atrakcji – Alei Gwiazd Sportu, przy jednym z wejść do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo.

Sprawdź: atrakcje dla dzieci - okolice Półwyspy Helskiego

Domek do góry nogami we Władysławowie wyróżnia się specyficzną budową, z dużym kątem nachylenia, co sprawia wrażenie, jakby przewrócił się pod wpływem wiatru (a tego nad morzem nie brakuje). Wizyta w tym domu sprawi, że na chwilę Wasz organizm oszaleje i stracicie równowagę. Ale to bardzo ciekawe przeżycie! Tutaj po prostu wszystko jest na odwrót – do środka wchodzimy przez okno umieszczone pod dachem (z poziomu ziemi), spacerujemy po suficie pierwszego piętra, oglądając meble przymocowane do podłogi, która znajduje się nad nami. Potem wchodzimy na górę, czyli na parter. Co ciekawe, okna są nie tylko odwrócone, ale także przekrzywione. Mało komu udaje się utrzymać prosto. Zwyczajnie błędnik automatycznie reaguje na stworzoną przez taki układ iluzję. Dzieciom sprawia to dużą frajdę.

Domek otwarty jest od maja do sierpnia

Domek do góry nogami

ul. Sportowa 13

84-120 Władysławowo

Czy ktoś z Was miał już okazję odwiedzić dom do góry nogami? Udało Wam się utrzymać równowagę?

Czekamy na Wasze opinie