Wesołe miasteczko Władysławowo-Lunapark Sowiński

Działający od 1997 roku lunapark to jedna z najchętniej odwiedzanych rodzinnych atrakcji we Władysławowie. Położony niemalże w centrum tej miejscowości, niedaleko Domu Rybaka, jest praktycznie niemożliwy do niezauważenia (szczególnie jeżeli mowa o diabelskim młynie). Wbrew pozorom, nie jest to miejsce wyłącznie dla najmłodszych, a dziś pokażemy wam, dlaczego warto zajrzeć tu w rodzinnym gronie! Czytajcie dalszą część naszego artykułu!

Wesołe miasteczko, jakim jest właśnie Lunapark Sowiński, znajduje się w samym centrum Władysławowa, całkiem niedaleko od Domu Rybaka, na terenie o powierzchni około 4 ha. Nie skłamiemy, gdy powiemy, że zdążyło już na stałe wpisać się w pejzaż miasta, a co roku odwiedzają je tysiące turystów. Dzieci i dorośli znajdą tu bardzo różnorodne atrakcje, a z każdym nowym sezonem przybywa ich jeszcze więcej. To doskonałe miejsce dla rodzin spędzających wczasy nad morzem, szczególnie jeżeli szukacie odmiany od tradycyjnego plażowania i kąpania się w Morzu Bałtyckim lub Zatoce Puckiej.

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Dzięki położeniu tuż nad morzem z ogromnego koła widokowego można podziwiać doprawdy wspaniałe widoki - zobaczymy tu nie tylko panoramę Władysławowa, ale też Morze Bałtyckie, Zatokę Pucką czy nawet dalszą część Półwyspu Helskiego! Jest tu też Tajfun – kolejka górska z prawdziwego zdarzenia oraz kilka ekstremalnych urządzeń, jak Condor, na którym można odbyć lot do góry nogami, a przeciążenie dochodzi do 3G, zakręcony Splash Shake czy wielka ława obrotowa Top Spin. Tu naprawdę nie da się nudzić - sami zresztą się o tym przekonacie!

kolejka górska władysławowo opinie

Nie brak jednak i łagodnych przejażdżek, np. karuzela wiedeńska, łańcuchowa czy rodzinna ciuchcia. Są też klasyczne atrakcje wesołych miasteczek, jak pałac śmiechu, dom strachów, loterie, strzelnica czy autodrom. Poza tym można pojeździć na gokartach, popływać na łabędziach, odwiedzić dom do góry nogami, spotkać bohaterów ulubionych filmów. Do tego dodajmy jeszcze liczne dmuchańce, plac zabaw, quady, wodne kule typu zorb i park linowy z kolejką tyrolską. Na terenie lunaparku działają też punkty gastronomiczne, które zapewnią wam posilenie się po świetnie spędzonym czasie na zabawie w Lunaparku Sowińskim!

Sprawdź też nasz artykuł:

atrakcje dla dzieci we Władysławowie

Godziny otwarcia Lunapark Sowiński Władysławowo

  • maj: 11:00 – 19:00
  • czerwiec: 11:00 – 19:00
  • lipiec-sierpień: 11:00 – 23:00
  • początek września: 11:00 – 19:00
wesołe miasteczko Władysławowo opinie

Cennik Lunapark Sowiński Władysławowo

Zakres cen za wejście do Lunaparku Sowińskiego waha się od 8 zł do 16 zł.

Lokalizacja Lunapark Sowiński Władysławowo

Lunapark Sowiński znajduje się na ul. gen. Hallera we Władysławowie, niedaleko Domu Rybaka. Dokładną mapkę z lokalizacją tego miejsca znajdziecie poniżej.

Korzystaliście już z atrakcji w wesołym miasteczku we Władysławowie. Podobało się Wam? Czekamy na Wasze opinie.