Dubai Aquarium & Underwater Zoo

W najpopularniejszym centrum handlowym w Dubaju mieści się niezwykłe akwarium z mnóstwem przeróżnych atrakcji. Pewnie już przyzwyczailiście się do tego, że w Dubaju wszystko musi być "NAJ" - nie inaczej jest z Dubai Aquarium & Underwater Zoo.

największe akwarium na świecie oceanarium Dubaj z dzieckiem opinie gdzie atrakcje

Największe Akwarium...

Dubai Mall to największe na świecie centrum handlowe pod względem powierzchni (112,4 ha), w którym znajduje się ponad 1200 sklepów i 200 restauracji i kawiarni (i jeszcze się rozbudowuje!). Rocznie odwiedza je nawet 80 milionów osób. Położone jest naprzeciwko najwyższego na świecie budynku – wieżowca Burj Khalifa i największej na świecie fontanny – Dubai Fuontain. Jakby mało było tych rekordów, w Dubai Mall działa jedno z największych na świecie akwariów – Dubai Aquarium, gdzie mieszka ponad 33 tysiące zwierząt, a łączna pojemność zbiorników to ponad 10 milionów litrów wody.

akwarium dubaj oceanarium mall dubai opinie atrakcje

Gigantyczne akwarium zajmuje aż 3 kondygnacje. Pływa w nim około 70 różnych gatunków, w tym 300 rekinów i płaszczek. Widzieliśmy już sporo tego typu atrakcji, jednak już sama szklanaściana (a dokładniej akrylowa) o potężnych wymiarach 33 metry szerokości i ponad 8 metrów wysokości zapiera dech w piersiach! To miejsce dostępne jest bez biletów wstępu. Co więcej, na górze  przezroczystej tafli znajduje się największa na świecie ściana wideo, która otrzymała trzy tytułu Światowego Rekordu Guinnessa.

Później przeczytaj: Dubaj -ferie zimowe z dziećmi [opinia]

tunel akwarium dubai mall oceanarium opinie największe akwarium na świecie dubai mall atrakcje dla dzieci opinie oceanarium akwarium

Na parterze znajduje się tunel przechodzący przez środek gigantycznego akwarium. Ale oglądać je można nie tylko z tunelu, ale również samemu nurkując w akwarium. Nie potrzeba do tego żadnych umiejętności, nurkować mogą już dzieci od 8. Roku życia. Otrzymuje się maskę do nurkowania i wchodzi się do specjalnej klatki zabezpieczającej, która pozwala zbliżyć się do wodnych drapieżników tak blisko, jak to możliwe, również podczas karmienia. Odważni mogą też spróbować nurkowania bez klatki czy nurkowania z kamerą Go Pro, a potem zabrać materiał filmowy na pamiątkę.

karmienie płaszczek akwarium dubai mall opinie atrakcje

We współpracy z Discovery Channel w Dubai Aquarium powstała multimedialna wystawa Shark Week wykorzystująca ogromny ekran panoramiczny, na którym wyświetlane są projekcje z udziałem najbardziej niesamowitych wodnych zwierząt. Można tu też przeżyć interaktywne nurkowanie z rekinami klatce. Kolejną nowinką technologiczną jest VRZOO, czyli możliwość uczestniczenia w życiu dzikich zwierząt za pomocą specjalnych gogli wirtualnej rzeczywistości. Mrożące krew w żyłach sceny kręcone w naturalnym środowisku na całym świecie sprawiają wrażenie, że naprawdę się w nich uczestniczy. Organizowane jest także zwiedzanie zaplecza akwarium, które pozwala jeszcze bliżej poznać znajdujące się tu zwierzęta. Można zobaczyć karmienie rekinów, płaszczek, pingwinów, piranii, a także jednego z największych na świecie krokodyli – ważącego ponad 750 kg i mającego 5 m długości King Croca.

atrakcje dubai mall opinie z dzieckiem akwarium Dubaj centrum handlowe atrakcje dla dzieci opinie underwater zoo dubai - podwodne zoo w dubaju opinie atrakcje dla dzieci the mall underwater zoo dubai - opinie podwodne zoo oceanarium dubaj

Świetnym doświadczeniem jest możliwość przepłynięcia się łodzią ze szklanym dnem, a w Underwater ZOO (takiego rozwiązanie nie widzieliśmy w żadnym z wcześniej odwiedzonych Akwarium).

łódź ze szklanym dnem akwarium dubai mall

Godziny otwarcia Dubai Aquarium

niedziela-środa – 10.00-23.00

czwartek-sobota – 10.00-0.00

Przeczytaj również:

Dubaj - Tańczące Fontanny - największy pokaz na świecie!