Dubaj Tańczące Fontanny – najpiękniejszy pokaz fontann na świecie

fontanny dubaj godziny pokazów opinie gdzie obserwować

Rekordowa pod każdym względem fontanna mogła powstać tylko w Dubaju. Odbywają się tu widowiska zapierające dech w piersiach. To kolejna bezpłatna atrakcja miasta!

Fontanna Dubaju to największy tego typu obiekt na świecie. Znajduje się na sztucznym jeziorze Burj Lake w centrum miasta, obok najwyższego na świecie wieżowca – Burj Khalifa – oraz największego na świecie centrum handlowego – The Dubai Mall. Fontanna została uruchomiona w 2009 roku, a jej budowa kosztowała około 220 milionów dolarów. Ma 275 m długości i jest w stanie wystrzelić 83 000 litrów wody na wysokość 150 m!

Zobaczcie pokaz fontann

Ale nie same możliwości techniczne fontanny budzą zachwyt. Dzięki nowoczesnej technologii powstaje niezwykły show łączący wodę, światło i muzykę. Wydaje się, że woda tańczy i zachowuje się niczym żywy organizm, zmieniając formy jakby pod wpływem dźwięku. W pokazach używanych jest 6600 świateł i 25 kolorowych projektorów, które są w stanie wyświetlić ponad 1000 wodnych obrazów. Podczas widowisk wykorzystywana jest muzyka klasyczna i arabska, a także międzynarodowe przeboje, np. Thriller Michaela Jacksona, I will always love you Whitney Houston czy Skyfall Adele.

pokaz fontann dubaj opinie atrakcje godziny

Pokazy fontanny są bezpłatne. Można jednak dodatkowo kupić bilet na rejs po jeziorze lub na pływającą platformę dochodzącą aż pod samą fontannę. Naszym zdaniem, najlepsze miejsca do obserwacji to właśnie bezpośrednio przy jeziorze tuż obok punktów kasowych na łódki lub taras w Apple Store (1 piętro w The Dubai Mall) - tam widać zdecydowanie największą część jeziora, jednak musicie się liczyć z tłokiem - to miejsc jest bardzo oblegane. Oczywiście nie brakuje też kawiarenek czy restauracji  - może warto kupić kawkę za kilkanaście PLN i cieszyć się pokazami bez tłoku? Pokaz musi wyglądać również fantastycznie z Burj Khalifa.

Sprawdź: Dubaj wakacje z dziećmi [opinia]

Tańczące Fontanny Dubaj opinie godziny pokazów

Godziny pokazów - Tańczące Fontanny Dubaj

Pokazy wieczorne

Codziennie w godzinach 18.00-23.00 co pół godziny. Dodatkowo w między czasie (każde 15 i 45 minut po pełnej godzinie, możecie obserwować iluminację Burj Khalifa)

Pokazy popołudniowe

We wszystkie dni tygodnia (oprócz piątku) – 13.00, 13.30.

Piątek – 13.30, 14.00.

Sprawdź: Dubaj - komunikacja miejsca [ceny i opinie]