LALANDIA® Billund Dania

Lalandia Billund aquapark

LALANDIA® to przede wszystkim największy aquapark w Skandynawii, jednak to coś znacznie więcej niż tylko park wodny - to park rodzinnej rozrywki i tropikalne miasto pełne atrakcji. Przeczytaj opinię i informacje o atrakcjach w tym wyjątkowym wakacyjnym parku położonym w Billund w Danii.

Lalandia Billund Aquapark Dania - atrakcje i opinie

AQUAPARK LALANDIA - atrakacje

Sam kompleks basenowy liczy ponad 10 000 m2. Temperatura wody 28°C, a powietrza aż 30°C zachęcają do wodnych szaleństw. Ilość wodnych atrakcji ciężko zliczyć. Zjeżdżalnie o różnym stopniu adrenaliny, w tym takie, których długość przekracza 100 m.
największe zjeżdżalnie wodne

Zjeżdżalnia Tornado to jedyna taka konstrukcja w tej części Europy. Pozwala na rodzinny zjazd aż 4 osób na specjalnym pontonie, który po nabraniu prędkości wpada w Tornado – czyli lej w którym prędkość powoduje ciekawe obracanie naszego pontonu. Są również zjeżdżalnie wielostanowiskowe oraz mniejsze, typowe dla dzieci. Maluchom najbardziej spodoba się olbrzymi wodny plac zabaw, wokół którego rodzice mogą odpocząć na plaży w klimacie przypominającym Tajlandię.
zjeżdżalnie dla dzieci atrakcje Lalandia Billund Resort

LALANDIA nowe atrakcje 2015

Najdłuższa w Europie odkryta zjeżdżalnia wodna Wild River będzie dla wszystkich miłośników zabaw wodnych rozrywką pierwszej klasy. Długa na 167 metrów zjeżdżalnia będzie obfitować w fontanny wody i nieoczekiwane zakręty. Trasa rozpocznie się w pod dachem – w Aquadome, ale już po chwili zjeżdżający trafią na świeże powietrze. W połowie trasy będą mogli zjechać do odkrytego basenu lub kontynuować zjazd, z powrotem do Aquadome. Nowa zjeżdżalnia "dzika rzeka" będzie otwarta przez cały rok.
Najdłuższa dzika rzeka Aquapark Lalandia

Więcej zabawy w wodzie na świeżym powietrzu - w trakcie powiększania jest popularna położona przy Aquadome odkryta strefa relaksu z leżakami i basenem z hydromasażem. Niedługo będzie tu jeszcze więcej miejsca na kąpiele słoneczne i relaks pod gołym niebem, gdy tylko pozwoli na to pogoda. Będzie można zanurzyć się w ciepłej wodzie dużego basenu z hydromasażem lub popływać i bawić się w zupełnie nowym basenie odkrytym, w którym woda będzie podgrzewana przez cały rok.

Co jeszcze? Rodzinny Park Rozrywki!

rodzinny park rozrywki Dania Lalandia Billund

Poza olbrzymim parkiem wodnym Lalalandia oferuje również wielką strefę fitness, kręgielnię, mini-golf czy uwielbianą przez dzieci krainę Monky Tonky – czyli pełną atrakcji salę zabaw.

plac zabaw dla dzieci opinie atrakcje
Lalandia atrakcje dla dzieci

Medie

Całość uzupełnia Lalalandia Centre czyli strefa rozrywkowo-zakupowa przygotowana w śródziemnomorskim charakterze. To tam w otoczeniu arkad możecie zjeść obiad w jednej z kilku restauracji lub cieszyć się rozrywką serwowaną ze sceny.
atrakcje dla dzieci Lalandia park rozrywki Dania

LALANDIA ceny biletów

Jeśli nie korzystasz z pakietów wakacyjnych o których piszemy poniżej, możesz skorzystać z całodniowej rozrwyki w aquaparku. Cena biletu dla osoby dorosłej to 220 DKK (korony duńskie), dzieci do 12 roku życia zapłacą 170 DKK, dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny.

Wakacje w parku LALANDIA?

Lalandia to też wakacyjna wioska, gdzie w 837 domkach może wypoczywać ponad 5000 osób. Przykładowa cena pobytu dla 4 osób na 4 dni to 394 Euro. Oczywiście w zależności od wybranego terminu i okresu w sezonie turystycznym ceny mogą się różnić. Warto sprawdzić aktualne ceny i promocje na stronie domowej Lalandia.dk. 

wakacje w Danii Lalandia park rozrywki
domki Lalandia noclegi blisko Legoland Dania

Już wkrótce więcej opinii i pełen przewodnik po Billund Resort Dania.