Ejlat – słoneczne miejsce na wakacje nad Morzem Czerwonym

atrakcje dla dzieci Ejlat

Najsłynniejszy kurort Izraela – Ejlat – gwarantuje wspaniałą pogodę, przepiękne krajobrazy i infrastrukturę turystyczną na najwyższym poziomie.

Ejlat opinie plaże atrakcje zwiedzanie -1

Polacy chętnie wybierają na wakacje Egipt, ale nie doceniają możliwości leżącego po sąsiedzku Izraela. Natomiast tuż za granicą, obok egipskiego kurortu Taba na wybrzeżu Morza Czerwonego, można znaleźć rewelacyjne warunki do rodzinnego wypoczynku w miejscowości Ejlat. Słońce świeci tu mocno przez cały rok (dosłownie – przeciętnie w ciągu roku jest tu 360 dni słonecznych!), a temperatura w dzień rzadko spada poniżej 20 °C. Wspaniałe wybrzeże rozciąga się aż na 10 km, a widok na pustynię i góry zapiera dech w piersiach. Nie brakuje tu także atrakcji związanych ze sportem, bogatą kulturą czy przyrodą. Ceny w Ejlacie (jak i w całym Izraelu) są generalnie wyższe niż w Polsce. Trzeba wziąć pod uwagę, że jest to najbardziej znany kurort Izraela, ale coraz więcej biur podróży organizuje wycieczki, które nie zrujnują naszego budżetu (zwłaszcza poza sezonem).

rodzinne wakacje Eilat Izrael opinie

Na pierwszy plan w Ejlacie wysuwają się piękne plaże, z których wiele otrzymało odznaczenie Błękitnej Flagi. Godna polecenia jest spokojna plaża rodzinna Rishon LeZion, a także położona tuż przy granicy z Jordanią Sun Bay Beach. Nie można też zapomnieć o plaży przy rezerwacie rafy koralowej Coral Beach Nature Reserve.

Nieco dalej na południe znajduje się natomiast oceanarium Underwater Observation Marine Park, w którym można zobaczyć m.in. rekiny i żółwie morskie. Niecodzienna atrakcja czeka też obok plaży Dolphin Reef – to miejsce, w którym dzięki specjalnym drewnianym pomostom można podziwiać żyjące tu delfiny, a dla dzieci przygotowano nawet specjalny program pływania pośród nich.

Eljat obfituje w rewelacyjne miejsca do uprawiania sportów wodnych. Pełno tu także wypożyczalni sprzętu i szkółek sportowych. Można popłynąć motorówką lub na bananie albo nauczyć się jeździć na nartach wodnych, surfować i nurkować. Podziwiać rafy koralowe da się także z łodzi ze szklanym dnem.

Eilat wczasy z dzieckiem opinie pogoda

Przyrodnicze ciekawostki czekają na odwiedzających Ejlat również w Ogrodzie Botanicznym z lasem deszczowym i wodospadami oraz w Centrum Obserwacji Ptaków, które wiosną gromadnie wybierają ten rejon na odpoczynek po przebyciu Sahary, przed odlotem do Europy. Dzikie zwierzęta na wolności można zobaczyć w pustynnym parku Hai Bar Yotvata (m.in. strusie, antylopy, adaksy, kułany, leopardy czy karakale).

Eilat pustynia góry atrakcje IZrael

W centrum miasta można uczestniczyć bezpłatnie w pokazie Fontanny Multimedialnej. fontanna multimedialna Ejlat pokaz opinie atrakcje

Warto także wybrać się na wycieczkę do ogromnych piaskowych Filarów Amrama, nad jezioro w parku Timna czy na farmę rodziny Porat, na której wytwarzany jest miód i prezentowane są rzeźby lokalnych artystów. W Ejlacie działa też pustynny park rozrywki Yotvata Park oraz Muzeum Miasta Ejlat. Zdecydowanie warto wybrać się również na wycieczkę do oddalonego zaledwie 20 km od Ejlat Czerwonego Kanionu.

trasy czerwony Kanion Izrael opinie atrakcje czy łatwo przejść

Sprawdź również: Tel Awiw na wakacje z dzieckiem?