Słowacke aquaparki: Gino Park Besenova vs. Tatralandia

Gino Park Słowacja opinie atrakcje

Nasi południowi sąsiedzi - Słowacy - od lat cieszą się bogactwem występowania wód termalnych na terenie swojego kraju. Doskonale wykorzystali ten potencjał i wybudowali wiele kompleksów basenowych dla zabawy i relaksu, wykorzystując ciepłą wodę płynącą z głębi ziemi.

Dwa najbardziej znane aquaparki leżą w sąsiedztwie gór. Który wybrać, który jest bardziej atrakcyjny? Oceńcie sami. Oba pełnią podobne funkcje, jeden z nich jest większy i bardziej różnorodny, drugi spokojniejszy, bardziej kameralny. Oba z pewnością dostarczą rozrywki na cały długi dzień. Wam i Waszym dzieciom.

1. Gino Park Besenova

– leży u stóp Gór Choczańskich, jednak z terenu kompleksu doskonale widać Chopok w Niskich Tatrach.

Gino Park Słowacja opinie atrakcje

Bilet oczywiście warto kupić całodniowy. To oczywiste, że dzieciaki nie będą chciały po dobroci opuścić tego miejsca po dwóch czy trzech godzinach. Zaopatrzcie się w jedzenie i picie, wodne zabawki i ręczniki. Pod koniec sierpnia nie ma kolejki do kas. Bez problemu rozłożycie koc i ręczniki na wygodnych regulowanych leżakach.

Słowacja najlepsze aquaparki opinie

Na turystów czekają tu baseny wewnętrzne i zewnętrzne, zjeżdżalnie i rwące rzeki. Źródła termalne biją tu z głębokości ponad 1987 m! Baseny (nawet te zewnętrzne) wypełnione są wodą o temperaturze od 26 do 39 stopni! Woda termalna doskonale wpływa na cały organizm, ma właściwości relaksacyjne. Jednak w najcieplejszej niecce (39 stopni) bezpieczne jest przebywanie do 20 minut (jednorazowo). Potem czas zmienić temperaturę wody na nieco chłodniejszą. Na zewnątrz jest wiele zjeżdżalni, które (uwaga) czynne są tylko w sezonie ciepłym. Najwięcej czasu i energii zużyjecie w strefie, gdzie są zjeżdżalnie całoroczne (tobogany). Aby dostać się na jedną z 6 zjeżdżalni, należy za każdym razem wejść na 35-metrową wieżę, z której roztacza się widok na góry.

Gino Park zjeżdżalnie Aquapark Beszeniowa opinie

Wszystkie te zjeżdżalnie to klasyczne rury. Trzy z nich są dość łagodne i 7-8 latek powinien spokojnie skorzystać z nich sam, jedna jest ciemna, migają w niej światła, a dwie ostatnie są bardzo szybkie i podnoszą adrenalinę. Jednak zabrakło mi trochę wrażeń ekstremalnych, mimo że kilka zjeżdżalni oznaczone jest jako wysoki stopień trudności.

Słowacja parki wodne wczasy z dzieckiem

Na zewnątrz znaleźć można rwącą rzekę, statek z basenem do  prawdziwego nurkowania (za dodatkową opłatą oczywiście) i coś, co podobało nam się najbardziej - basen z wielkim dmuchańcem na środku, po którym leje się woda. Trzeba było wspiąć się po linach na górę i skakać w dół do wody, ile sił w nogach. REWELACYJNA zabawa.

Baseny zewnętrzne Beszeniowa aquapark Gino Park Słowacja

Gino Park Beszeniowa Słowacja z dzieckiem

Wewnątrz i na zewnątrz są także baseny z płyciutką wodą dla dzieciaków. Ratownik czuwa, by nie przebywali w nich dorośli. Inna atrakcja to basen ze sztuczną falą. Fala działa raz na godzinę przez 10 minut. Wierzcie mi, że jest naprawdę silna.

aquapark Beszeniowa Słowacja opinie

W sumie spędziliśmy w aquaparku 9 h. Nie będę wspominać o takich udogodnieniach jak przewijaki dla dzieci, bezgotówkowe restauracje (bardzo drogie), czy strefie saun (nie korzystaliśmy).

który aquapark Słowacja z dzieckiem

2. Tatralandia

Na zabawę przeznaczyliśmy ponownie - cały dzień. Przed wejściem sprawdza się wzrost dzieci - te do 90 cm nie płacą za bilet. Uwaga – polujcie na okazje na Grouponie. Wiem, że można nabyć bilet sporo taniej.

Tatralandia Słowacja opinie z dzieckiem

Tatralandia jest ogromna. Na terenie kompleksu znajduje się 14 basenów (jest słona woda morska, woda termalna, wewnątrz budynków i na zewnątrz). Jest tu ponad dwadzieścia kilka zjeżdżalni - przeznaczonych dla maluszków i dla dorosłych. Zabawie nie ma końca! Basen piratów przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci. Powyżej baseniku dziecięcego znaleźć można chwilę na wytchnienie - są tu wygodne wiklinowe fotele, kojce dla niemowląt, w których mogą bezpiecznie i wygodnie zasnąć, kuchenki mikrofalowe do podgrzania posiłku, leżaki (ale te są właściwie wszędzie), sala zabaw i małpi gaj. Przeważnie jest tu pusto i cicho - bo to miejsce, gdzie można spokojnie zająć się najmniejszym dzieckiem.

najlepsze aquaparki Słowacja opinie

Słowacja opinie Tatralandia

Ogromną frajdę sprawił nam basen zbudowany na kształt skalnej groty. Zakładając maski i nurkując w tym basenie, możemy podziwiać świat ryb tropikalnych, bowiem pod powierzchnią wody znajdują się ogromne akwaria z rybami i koralowcami!

wodny plac zabaw Tatralandia Liptowski Mikulasz opinie

Jednak to zjeżdżalnie były tym, po co tu przyjechaliśmy. Strome, łagodne, długie, kręte, takie, po których jedzie się w ciemnościach, na macie, te, po których zjeżdża się we dwoje pontonami, takie, na których się wrzeszczy:) Jest ich więcej niż w Beszeniowej, są także bardziej zróżnicowane. Na większości z nich jednak nie mogliśmy bawić się z 3-letnim synem. Są bowiem ograniczenia co do wzrostu. Na część z nich dziecko powinno mieć pow. 90 cm wzrostu (i tu daliśmy radę). Te bardziej ekstremalne przeznaczone są dla osób powyżej 120 cm.

Zjeżdżalnie Tatralandia Słowacja opinie

Tatralandia Słowacja opinie atrakcje najlepszy aquaparkNa zewnątrz także nie brakuje miejsca do zabawy. Oprócz zewnętrznych basenów z widokami na góry (woda ma tu 36 stopni!) znalazło się miejsce na dmuchane place zabaw, trampoliny, miasteczko westernowe czy miejsce do rodzinnego grillowania.

Słowacja aquaparki opinie atrakcje Liptowski Mikulas

Znaleźliśmy też mokre boisko do gry w piłkę nożną. Naprawdę można się zabić, lub poczuć jak na Stadionie Narodowym na boisku podczas deszczu.

rodzinne wakacje Słowacja Tatralandia opinie

Nasza wejściówka obejmowała również wstęp do świata saun. Skorzystałam z tej wejściówki tylko ja. Mocno zaskoczył mnie fakt, że trzeba się tu było rozebrać do naga. Dostaje się okrycie na kształt cienkiego prześcieradła i dopiero w takim stroju można było zacząć saunowy relaks. Nie jestem zwolenniczką tych najgorętszych saun, wolę te o temperaturze 40-60 stopni. Ukojenie znalazłam w saunie, w której ściany zrobione były z solnych cegieł, a w tle słychać było muzykę relaksacyjną. Moim nr 1 są zawsze sauny parowe, o wilgotności 100%. Nie wysiedzę długo w małym gorącym pomieszczeniu, więc skorzystałam z wodnego szlaku, gdzie naprzemiennie stąpa się boso po gorących kamieniach, a następnie po lodzie!

Ogółem spędziliśmy tu 8,5 godziny!  

Tatralandia aquapark Słowacja

A na koniec garść informacji praktycznych:

  • Aquaparki lepiej odwiedzić z dziećmi latem niż zimą, bo latem można skorzystać z większej ilości atrakcji na zewnątrz. Wtedy czynne jest absolutnie wszystko. Z resztą, w październiku trudno wyjść boso i w kąpielówkach z budynku, by biegnąć na zjeżdżalnię zewnętrzną. Zimą jednak widoki na ośnieżone szczyty z zewnętrznych gorących basenów są niepowtarzalne.
  • Jedzenie - na każdym obiekcie jest kilka restauracji, za jedzenie płaci się elektronicznie - skanując zegarek, który dostajemy na wejściu, a płacimy przy wyjściu.
  • Dla niemowląt - są przewijaki, mikrofalówki do podgrzewania posiłków, leżaki dla dorosłych, kojce itp.  
  • Parking jest bezpłatny w obu przypadkach
  • Promocje - warto skorzystać z zakupów grupowych (widziałam polskie oferty w popularnych portalach).

Autorzy:
http://trzywloczykije.blogspot.com/ czyli mama, tata i ich mały pępek świata! W podróży spędzają razem czas, odkrywają nowe miejsca i pokazują synowi jak piękny jest świat. Z myślą o najmłodszym włóczykiju powstał ten blog. To pewnego rodzaju pamiątka z podróży, lepsza i wartościowsza niż kolejny magnes na lodówkę. Najbliższa ich sercu jest Polska i właśnie wyprawy do różnych zakątków naszego kraju pokazują najczęściej.

Tekst powstał w ramach współpracy "Blogerzy z Dzieckowpodrozy.pl"

Polecamy również: Najlepsze Aquaparki w Polsce