Zwingenberg – Heppenheim – Wormacja – Darmstadt

Początek naszego zwiedzania to malownicza miejscowość w Niemczech-Zwingenberg (zdjęcie nr 1). Mieliśmy okazję pobyć tutaj dłużej więc było sporo okazji na długie spacery, które synkowi bardzo się podobały. W Zwingenberg znajduje się masyw Odenwald (zdjęcie nr 3),który rozciąga się przez inne miejscowości. Świetne miejsce na przechadzki wśród zieleni, wspaniałych górzystych terenów. Można zauważyć tam liczne winnice i wypocząć na ławeczkach (zdjęcie nr 5). W Zwingenberg bardzo nam się podobało z tego względu, że było gdzie wyjść z dzieckiem, cisza, spokój, dużo kwiatów, zieleni, wszystko zadbane (zdjęcie nr 4). W miejscowości znajdują się także place zabaw, fontanny (zdjęcie nr 7), przy których spędzaliśmy sporo czasu, w upalne dni to świetny pomysł na ochłodę (zdjęcie nr 8).

Niedaleko od miejscowości Zwingenberg-15 km, docieramy do Heppenheim. W ciepły dzień wybraliśmy się zobaczyć ruiny zamku Starkenburg (zdjęcie nr 9). Jest to najstarszy zamek w Odenwaldzie. Jadąc przez las zaparkowaliśmy i resztę drogi pokonaliśmy pieszo. Droga pod górę wśród zieleni, trochę trzeba wysiłku na jej pokonanie ale widoki z zamku wszystko wynagradzają (zdjęcia nr 10-11). Z zamku można podziwiać piękny krajobraz na pobliskie okolice. Co roku na zamku odbywa się wiele imprez a w sezonie letnim festiwal muzyczny.
Adres zamku: Starkenburg 53, 64646

Kolejny nasz wypad to oddalona o 30km od Heppenheim Wormacja. Piękne, jedno z najstarszych niemieckich miast nad Renem. Zwiedzanie zaczęliśmy od słynnego mostu Nibelungen. Wieża Nibelungów, która znajduje się na zabytkowym moście to znany symbol miasta (zdjęcia nr 13-14). Na moście znajduje się chodnik oraz ścieżka rowerowa. Po przechadzce nad Renem wybieramy się zobaczyć Katedrę św.Piotra (Dom St.Peter). Piękna bazylika (zdjęcia nr 15-16) z czterema wieżami reprezentująca nadreński typ katedry cesarskiej. Katedra jest wykonana z czerwonego piaskowca, w środku wielki ołtarz barokowy oraz wiele innych dzieł sztuki. Z zewnątrz katedra również zachwyca piękną architekturą. Miniatura katedry bardzo zaciekawiła mojego syna (zdjęcie nr 17).
Adres mostu: Nibelungenstrabe, 67547 Worms. Adres katedry: Domplatz, 67547 Worms.

 

 

Jedziemy 45 km od Worms aby zwiedzić miejscowość Darmstadt. Parkujemy w miasteczku po czym ruszamy pieszo zwiedzać okolicę. Przechodzimy obok nietypowego budynku mieszkalnego Waldspirale (zdjęcie nr 18), projektu wiedeńskiego architekta. Budynek posiada mnóstwo okien i drzwi o różnych kształtach, zaokrąglone narożniki oraz kuliste wieżyczki. Następnie podziwiamy Cerkiew św.Marii Magdaleny (Mathildenhohe), które znajduje się na nie dużym wzgórzu Darmstadt (zdjęcie nr 19). Doskonałe miejsce na chwilę odpoczynku z możliwością podziwiania pięknej budowli.
Adres: Nikolaiweg 18, 64287 Darmstadt.

Zgłoszenie nadesłała: Ilona Kowalczyk