Ogród ZOO – Łódź

zoo łodz atrakcje dla dzieci łodzkie

Odwiedzając nowe miasto w towarzystwie swoich dzieci, warto zawczasu sprawdzić jakie ciekawe miejsca można tam zobaczyć. W przypadku Łodzi, na pierwszy plan planowanej wycieczki z pewnością wysunie się lokalny Ogród Zoologiczny. Nie dość, że może się on pochwalić ciekawą historią i… bardzo ciekawie zapowiadającą się przyszłością, dzięki której te zoo jeszcze bardziej zyska na popularności. Pozwólcie, że przedstawimy wam Ogród Zoologiczny w Łodzi!

Sprawdź koniecznie:
zoo-borysew-515x200-4-atrakcje dla dzieci

Łódzki ogród zoologiczny powstał na terenie dawnej Puszczy Łódzkiej i dzięki temu graniczy obecnie z Parkiem na Zdrowiu — pięknym kompleksem parkowym. Po zakupie biletu i wejściu na teren zoo rozpoczynamy naszą wycieczkę — możemy iść w lewo lub w prawo.

mapa łódź zoo atrakcje dla dzieci

Niezależnie którą stronę wybierzecie, to i tak ostatecznie wrócimy pod mini zoo. Kierując się w lewo, zobaczymy najróżniejsze gatunki małp i ptaków,  ale też lemury i leniwce. Następnie trafimy do drugiej części, gdzie oprócz zaplecza gastronomicznego, placu zabaw i parku linowego znajdziemy też odnowione wybiegi, wraz z żyrafami, pandami, kangurami, wielbłądami… a to zaledwie początek! Nie brakuje tu przeróżnych zwierząt — tych, które znamy, oraz tych, których nie spotykamy na co dzień!

tygrysy zoo łodz atrakcje dla dzieci łodzkie

Oglądanie zwierząt na przygotowanych przez zoo wybiegach i zamkniętych pawilonach pozwala na znacznie lepszą obserwację mieszkańców tego ogrodu zoologicznego! Warto też pamiętać o tym, że miejsce to oferuje dla zainteresowanych karmienie pokazowe pand, lemurów, wielbłądów czy kea. To nie lada gratka dla miłośników tych zwierząt!

karmienie zwierząt zoo łódź atrakcje dla dzieci łódzkie

Pamiętajmy jednak o tym, że ogród zoologiczny to miejsce specyficzne — dlatego należy zachować tu właściwy spokój i ciszę. Nie zapominajmy o tym o zakazie dokarmiania zwierząt, wchodzenia na barierki oraz „zaczepiania” zwierząt.

 

słonie zoo łodz atrakcje dla dzieci łodzkie

Orientatium Łódź

Warto też pamiętać o tym, że na terenie Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego powstaje ogromny kompleks, który otrzyma nazwę Orientarium. Swoje miejsce znajdzie tu flora i fauna Azji Południowo-Wschodniej. Inwestycja ta obejmie połowę terenu obecnego zoo i obejmie budowę nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery o łącznej powierzchni aż 10 boisk piłkarskich.

Do tego pojawi się tu zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne o powierzchni ok. 20 tysięcy metrów kwadratowych. Dzięki temu będą tu mogły pojawić się zwierzęta takie jak orangutany sumatrzańskie, krokodyle gawialowe, rekiny i płaszczki. Nie trzeba też mówić o tym, jak wzrośnie atrakcyjność tego miejsca! Otwarcia można spodziewać się w pierwszej połowie 2022 roku.

Sprawdźcie więcej informacji o Orientarium Łódź

Godziny otwarcia ZOO Łódź

  • od listopada do 19 marca: 9:00 – 15:30
  • od 20-go marca: 9:00 -17:00
  • kwiecień: 10:00 – 16:30
  • majsierpień: 9:00 – 19:00
  • październik: 9:00 – 17:00
  • wrzesień: 9:00 – 18:00

Kasa biletowa czynna jest o godzinę krócej niż ogród zoologiczny.

Ceny biletów ZOO Łódź

Rodzaj biletu

Bez zniżek

Karta Łodzianina

Bilet normalny

35 zł

28 zł

Bilet ulgowy

30 zł

24 zł

Bilet rodzinny (2 dorosłych i 1 dziecko)

85 zł

68 zł

Bilet rodzinny (2 dorosłych i 2 dzieci)

100 zł

80 zł

Imienna roczna karta wstępu – normalna

150 zł

150 zł

Imienna roczna karta wstępu – ulgowa

120 zł

120 zł

Bilet grupowy

-10%

Wypożyczenie wózka dla dzieci

10 zł/ bez limitu czasu

10 zł

Lokalizacja ZOO Łódź

Kasy i wejście do ogrodu zoologicznego znajdują się od ul. Konstantynowskiej, przez Alei Parkowej. Parking dla samochodów osobowych znajdziemy o około 200 metrów od wejścia na teren ogrodu (przy ulicy Krzemienieckiej). Poniżej znajdziecie mapkę z dokładną lokalizacją tego miejsca.

Sprawdźcie też przygotowany przez nas artykuł:

Orientarium Zoo Łódź – zwierzęta, atrakcje, otwarcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *