Zaułek Krasnoludków i Muzeum im. Marii Konopnickiej

Co kryje w sobie znajdujący się w Suwałkach Zaułek Krasnoludków? Czy uda nam się policzyć wszystkie gąski? A może ciekawi Was, jak wygląda dom, w którym mieszkała sama Maria Konopnicka?

A może warto odwiedzić Suwałki? Sprawdź koniecznie:
atrakcje Suwałki Plaza

Muzeum im. Marii Konopnickiej-Suwałki

Znajdujące się w domu rodzinnym Marii Konopnickiej muzeum po raz pierwszy otwarte zostało dla zwiedzających 23 sierpnia 1973 roku. Mieszczący się w Suwałkach obiekt oferuje możliwość zwiedzania wystaw czasowych – prace nad utworzeniem wystawy stałej poświęconej Marii Konopnickiej wciąż trwają. Obecnie odbywają się tutaj lekcje muzealne, różnego rodzaju spotkania autorskie i wykłady, oraz różnego rodzaju zajęcia dla młodzieży.Suwałki rodzinne atrakcje dla dzieci muzeum marii konopnickiej opinie

W tym momencie w muzeum możemy obejrzeć wystawę poświęconą życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Zwiedzając wystawę zatytułowaną „Przez tęskność. O Marii Stanisławie Konopnickiej z Wasiłowskich” poznamy bliżej jej dom rodzinny, dowiemy się więcej o jej życiu na Suwałkach, a także przybliżymy sobie moment jej debiutu i dalszych sukcesów pisarskich.

Suwałki gdzie z dzieckiem muzeum konopnickiej czy warto opinie

Zaułek Kranoludków – atrakcje dla dzieci

Jednym z przystanków Baśniowego Szlaku na Suwalszczyźnie jest Zaułek Krasnoludków. Mieści się on w ogrodzie przy domu Marii Konopnickiej, a więc zaraz obok Muzeum nazwanego jej imieniem. Patronami tego miejsca są sierotka Marysia i krasnoludek Błystek. Na dzieci czekają tutaj ciekawe atrakcje. Początkowo będą musiały wykonywać różne zadania (między innymi policzyć, ile gąsek sierotki Marysi ukryło się w ogrodzie czy odnaleźć klucze).

Dowiedz się więcej:
Baśniowy Szlak Suwalszczyzny

W Zaułku Krasnoludków znajduje się również zaczarowana studnia, gdzie dzieci posłuchają legendy dotyczącej powstania Suwałk. Nie zabrakło również karuzeli, altany teatralnej, krzesełek i stolika krasnoludków i olbrzyma. Każde dziecko za wykonanie zadań otrzyma na koniec upominkową nagrodę. Jeśli mamy taką ochotę – możemy również zwiedzić to miejsce z animatorem.

Cennik i godziny otwarcia

Muzeum im. Marii Konopnickiej:
Poniedziałki: nieczynne
Od wtorku do piątku: 8:00 – 16:00
Soboty i niedziele: 9:00 – 17:00

W okresie wakacyjnym Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach: 9:00 – 17:00

Bilet dla osoby dorosłej: 5 zł
Bilet ulgowy: 3 zł
Bilet rodzinny: 10 zł

Zaułek Krasnoludków:
Poniedziałek: nieczynne
Od wtorku do piątku: 8:30 – 15:30 (ostatnie wejście o 14:30)
Soboty i niedziele: 9:30 – 16:30 (ostatnie wejście o 15:30)

W okresie wakacyjnym Zaułek Krasnoludków czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach: 9:00 – 17:00 (pierwsze wejście o 9:30, ostatnie wejście o 15:30).

Bilet dla osoby dorosłej: 4 zł
Bilet dla dziecka: 3 zł

Zajęcia z animatorem (grupy zorganizowane po rezerwacji):
Dorośli: 10 zł
Dzieci: 8 zł
Grupy powyżej 15 osób: dorośli: 8 zł, dzieci: 5 zł.

co robić z dzieckiem Suwałki rodzinne atrakcje opinie

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *