Zabawki do podróży umilają czas i pomagają przetrwać

zabawki w podróży
Podróż z małym dzieckiem to jedno z największych wyzwań dla rodziców. I nie ma znaczenia jaki środek lokomocji się wykorzystuje. Lekarze zalecają, by nie decydować się na taką wyprawę przed ukończeniem pierwszych trzech miesięcy życia dziecka, po warunkiem jednak, że dziecko jest całkowicie zdrowe a to oznacza, że w podróż można już wyruszyć z niemowlakiem. 

Sztuka organizacji podróży z dzieckiem

Aby podróż z dzieckiem nie zamieniła się w koszmar dla rodziców i ewentualnych współpasażerów należy ją dokładnie przemyśleć i jeszcze lepiej zorganizować. Najwygodniejszą formą podróży z małym dzieckiem jest wyjazd samochodem lub podróż samolotem. Nie ma ograniczeń medycznych co do długości podróży autem, samopoczucie dziecka zależy tu od jego predyspozycji i energii rodziców. Niektórzy rodzice preferują podróżowanie nocą, jednak statystyki wypadków wyraźnie pokazują, jak bardzo jest to niebezpieczne rozwiązanie.

Co zabrać ze sobą w podróż z małym dzieckiem?

Aby dłuższa podróż samochodem nie zniszczyła radości z wakacyjnego wyjazdu warto zapakować do bagażnika samochodu kilka niezbędnych akcesoriów:
  • mobilne osłonki przeciwsłoneczne na szyby ochronią oczy przed nadmiarem słońca
  • akcesoria do przewijania, włącznie z przewijakiem, jeżeli jest to możliwe, pieluszki, kremy etc
  • dużo chusteczek higienicznych, suchych i mokrych albo mokrą ściereczkę w woreczku
  • zapasowe woreczki na brudne ubranka, pieluchy, odpadki
  • akcesoria do karmienia
  • picie dla dziecka
  • ubranka na zmianę
  • zabawki do podróży

zabawki-do-fotelika-samochodowego

Zabawki do podróży z dzieckiem

Zabawki do podróży z dzieckiem to odrębny temat, który warto dokładnie przeanalizować. Jeżeli wiemy, że jest mało prawdopodobne, by dziecko przespało całą drogę, warto zapakować do samochodu takie zabawki, które zaabsorbują uwagę dziecka przez dłuższy czas. Najlepiej, by były to zabawki albo ulubione dziecka albo całkowicie nowe, a najlepiej takie i takie. Nowe zabawki np. Karuzela podróżna kompaktowa Magiczna Kraina to doskonały wybór dla małego dziecka. Zabawkę należy najpierw złożyć i to jest zadanie rodzica i umocować na wysokości oczu dziecka. Każdy element podróżnej zabawki porusza się w ślad za ruchem pojazdu i dziecko może śledzić ruchome formy. Innym przykładem zabawki w podróż jest Książeczka Edukacyjna Kolekcji Świat Małej Księżniczki. Ta miękka, bezpieczna dla dziecka w podróży kilkustronicowa książeczka to swoista mata edukacyjna z różnego rodzaju aktywnościami. Dostarczają one mnóstwo stymulacji sensorycznej, a przede wszystkim koncentrują na dłużej uwagę dziecka. Pomocni rodzice uczestnicząc w zabawie dodatkowo ją urozmaicają.

Kolorowe zawieszki w podróż z dzieckiem

Małe dziecko uwielbia ruchome obrazy i przedmioty. Kolorowe zawieszki o kształtach zwierząt emitujące dźwięki to idealna zabawka w podróż. Zawieszki można przymocować w każdym miejscu a w trakcie podróży to miejsce zmieniać przenosząc uwagę dziecka na kolejny obszar. Zawieszki wydają delikatne dźwięki, na tyle jednak, że nie denerwują rodziców a dziecko usypiają. Szeleszczące materiały z jakich wykonuje się zawieszki stanowią dodatkową atrakcję dla dziecka.

Przerwy w podróży z dzieckiem

Jeżeli dziecko nie śpi w podróży warto robić w miarę możliwości jak najczęściej przerwy w trakcie jazdy. Przerwa nie tylko przyda się rodzicom, ale sprawi, że dziecko otrzyma nowe bodźce, starsze nowy temat do rozmowy, a wszyscy odetchną świeżym powietrzem. Po więcej zapraszamy na tą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *