Jak wybrać dobry wózek spacerowy?

hurtownia-wozkow-dla-dzieci

Małe dzieci powinny spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Dlatego to ważne, by regularnie zabierać pociechę na spacer, nawet jeśli na zewnątrz jest chłodno. Mając dobrą spacerówką, można bez problemu przejść się na plac zabaw czy do parku. A jak wybrać dobry wózek spacerowy, który sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych?

Postaw na lekki i poręczny model

Wózki spacerowe są używane na co dzień, a rodzice muszą je wielokrotnie składać i rozkładać. Zamawiając lekki wózek, można znacząco odciążyć kręgosłup. Z taką spacerówką opiekunowie bez problemu pokonają każdą napotkaną na drodze przeszkodę i będą mogli wygodnie przewozić wózek samochodem.

Producent wózków dla dzieci powinien również zadbać o to, aby mechanizm składania wózka był prosty i intuicyjny, a całość po złożeniu mieściła się do bagażnika. Złożony wózek musi być także poręczny, żeby rodzice mogli go z łatwością wnieść do domu lub mieszkania.

Zwróć uwagę na koła

Koła w wózkach spacerowych mogą być wykonane z plastiku bądź specjalnej pianki. Niektóre modele posiadają również tradycyjne opony. Szukając idealnej spacerówki, warto zastanowić się, jaki rodzaj kół będzie dla rodzica optymalny. Zwykłe opony dobrze amortyzują wstrząsy i zapewnią dziecku komfort w każdych warunkach.

Jednak w oponach trzeba regularnie sprawdzać ciśnienie i mogą też dosyć łatwo ulec uszkodzeniu. Dlatego producent wózków dla dzieci oferuje alternatywne rozwiązanie w postaci wytrzymałych kół z plastiku bądź pianki, które są mniejsze od tradycyjnych kół i wyjątkowo odporne na zniszczenia.

producent wózków dla dzieci

Wybierz wózek z osłoną przeciwsłoneczną

Podczas spacerów w wózku promienie słońca padają bezpośrednio na dziecko i mogą je oślepiać. Wobec czego warto wybierać wózki, które posiadają dedykowaną osłonę przeciwsłoneczną. Taki gadżet można wygodnie przymocować do gondoli, by skutecznie zasłonił wnętrze wózka.

Warto podkreślić, że osłona przeciwsłoneczna daje cień, ale jednocześnie nie spowoduje, że wnętrze wózka się nagrzeje. Jest to zatem w pełni bezpieczne i niezwykle komfortowe rozwiązanie.

Znajdź wózek dostosowany do Twoich potrzeb

Wózki spacerowe mogą mieć wiele funkcji i udogodnień, dzięki którym ich użytkowanie będzie wyjątkowo przyjemne. Producent wózków dla dzieci może wyposażyć spacerówkę w regulowaną rączką, przestronny kosz, osłonę przeciwdeszczową i 5-punktowe szelki bezpieczeństwa.

Rodzice cenią sobie również modele z rozkładanym oparciem, które umożliwiają wybranie dla dziecka najlepszej pozycji do spania lub podziwiania okolicznej przyrody. Przy czym dobra spacerówka powinna posiadać co najmniej 3 stopnie regulacji oparcia.

Sprawdź tylne zawieszenie

Wózek spacerowy musi się dobrze prowadzić, aby rodzice mogli wygodnie poruszać się po mieście i pokonywać wysokie chodniki. Dlatego warto zwrócić uwagę na tylne zawieszenie, które powinno być elastyczne i stabilne.

W tym celu rodzice mogą przejść się z wózkiem po sklepie i zweryfikować, czy łatwo się nim skręca oraz jak działa blokada kół. Taki test pomoże opiekunom podjąć decyzję co do zakupu i sprawi, że z łatwością wybiorą idealny wózek dla swojej pociechy.

Dobra spacerówka może posłużyć dziecku przez wiele lat, a zamawiając wózek u sprawdzonego producenta, rodzice zyskają pewność, że ich pociecha będzie prawidłowo zabezpieczona podczas spacerów.

Renomowany producent wózków dla dzieci może także zaoferować opiekunom atrakcyjne rabaty oraz ciekawe gadżety dedykowane do danego modelu wózka w postaci uchwytów na kubki z ciepłymi napojami, uchwytów na siatki lub stylowych toreb.

Więcej znajdziesz na stronie producenta wózków dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *