Cały świat na wyciągnięcie ręki nawet w trakcie roku szkolnego?

Cały świat na wyciągnięcie ręki nawet w trakcie roku szkolnego? Sprawdź, jak wirtualne wycieczki Novakid pomagają dziecku w nauce języka angielskiego — i nie tylko.

Wyobraźcie sobie wędrówki po londyńskich muzeach albo planie filmowym „Władcy Pierścieni” w Nowej Zelandii, które Wasze dziecko może odbyć w zaciszu własnego domu,  dokładnie oglądając wnętrza i przedmioty i obracając je o 360°. A to jeszcze nie wszystko. W ramach kursu Virtual Explorer, który dostępny jest na platformie online do nauki języka angielskiego dla dzieci - Novakid - najmłodsi mogą odwiedzić Wyspy Galapagos i wodospad Iguazu, zobaczyć pingwiny na Antarktydzie i pierwszy na świecie samolot (również w środku!), przejść przez tętniący życiem targ w Indiach, objechać Trafalgar Square na deskorolce i zrobić jeszcze wiele innych wspaniałych rzeczy! Tak, koniec wakacji nie musi oznaczać końca podróży, które, jak wiadomo, stanowią doskonały impuls do rozwoju i poszerzania własnych horyzontów. Wszystkie wirtualne wycieczki odbywają się w towarzystwie anglojęzycznego przewodnika — nauczyciela języka angielskiego. W trakcie wyprawy dziecko i lektor wspólnie poznają świat, rozmawiając wyłącznie po angielsku.

„Najważniejsze jest to, że dzieci mogą obejrzeć różne miejsca, przejść się po nich, a następnie porozmawiać o tym z nauczycielem. To dla nich pasjonująca przygoda; technologia VR sprawia, że wszystko jest bardzo realistyczne” – mówi Amy Kroveletskaya, kierownik programów edukacyjnych w Novakid. Wszystkie lekcje Virtual Explorer prowadzone są na platformie Novakid, nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.

Jak dokładnie przebiegają lekcje w ramach kursu Virtual Explorer?

Kurs Virtual Explorer to już dokładnie 100 wypraw i wędrówek 3D do najwspanialszych miejsc naszego globu. Podczas ekscytujących wirtualnych wycieczek dziecko razem z nauczycielem odkrywa i omawia oglądany świat – po angielsku.

Tematyczne wycieczki VR oparte są na treściach edukacyjnych: wszystkie lekcje zawierają słownictwo i zestawy gramatyczne, które dzieci wykorzystują w swoich wypowiedziach.

„Do każdej lekcji dołączone są słówka i zestawy konstrukcji leksykalnych i gramatycznych, których dzieci będą musiały użyć – z pomocą nauczyciela – podczas swoich „wycieczek”. Oprócz umiejętności językowych, pomagamy rozwijać krytyczne myślenie i kreatywność: na przykład, na jednej z lekcji dzieci wymyślają własną grę komputerową” – dodaje Amy Kroveletskaya.

Nauka oparta jest na metodzie Content and Language Integrated Learning (CLIL), propagowanej przez brytyjskiego socjologa Davida Marsha. Podejście dwujęzyczne zakłada, że dziecko nie tylko trenuje język obcy, ale również dowiaduje się czegoś ciekawego — w tym przypadku poprzez wirtualne wycieczki. Zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe pozwala na wykorzystanie angielskiego jako narzędzia, a także poszerza horyzonty. 

Dla kogo przeznaczony jest kurs Virtual Explorer?

Nauczyciele i eksperci Novakid polecają Virtual Explorer uczniom w wieku powyżej 10 lat, posługującym się językiem angielskim na poziomie Intermediate (A2-B1). Metoda CLIL może być stosowana jedynie wtedy, gdy uczeń ma już pewne umiejętności językowe oraz zasób słownictwa.

Jeśli kurs Virtual Explorer wydaje się Ci się zbyt trudny dla Twojego dziecka, możecie wybrać inny, równie interesujący, na przykład, Time2Talk albo General English. Jeśli Wasze dziecko ma 4-5 lat i właśnie rozpoczyna przygodę z angielskim, możecie zapisać je na nowy kurs Get Ready! Już od pierwszej lekcji dźwięki, barwy, muzyka oraz interaktywna technologia będą wspierały najmłodszych podopiecznych szkoły Novakid w mówieniu i słuchaniu, oraz pomogą opanować podstawowe angielskie słowa i zwroty.

Tutaj możesz zapisać dziecko na bezpłatną lekcję próbną w Novakid. Nauczyciel i zespół metodyków ocenią poziom znajomości angielskiego Twojego dziecka i przedstawią zalecenia  dotyczące dalszego nauczania. Może już jutro wybierzesz się wraz z dzieckiem do Dubaju albo Paryża!

Jeśli Twoje dziecko już uczy się w Novakid i chcesz wypróbować kurs Virtual Explorer, kliknij tutaj. 

Więcej informacji >>tutaj<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *