Z dzieckiem na kemping? Poznaj sprawdzone wakacyjne ośrodki kempingowe

Czy wakacje z dzieckiem na kempingu to dobry pomysł? Jeśli cenisz sobie niezależność i chcesz sam organizować swoje rodzinne wakacje, taki sposób wypoczynku może okazać się trafnym wyborem. Okazuje się, że wakacyjne ośrodki kempingowe w Europie to jeden z najpopularniejszych wśród Holendrów czy Anglików. Sprawdzamy czy Polacy również powinni zainteresować się wakacjami w domkach czy pod namiotem?

Nie wszyscy zdają sobie jeszcze sprawę, że dzisiejsze ośrodki kempingowe swoją ofertą atrakcji i jakością konkurują z hotelami, zostawiając rodzinom pełnię swobody i niezależność. Sprawdziliśmy propozycje firmy Vacansoleil, w której ofercie znajdziemy ponad 430 kempingów w 16 krajach, co stawia ją na miejscu lidera branży. Dzisiejsze kempingi to prawdziwe wakacyjne parki rozrywki połączone z wygodnym i bezpiecznym zakwaterowaniem. Domki kempingowe z salonem dziennym, dobrze wyposażoną kuchnią z kuchenką gazową i lodówką, łazienką, toaletą i szafkami. Wiele domków ma także przestronne drewniane werandy lub tarasy, aby wygodnie spędzać czas przed domkiem. Również nocleg w komfortowych namiotach może okazać się świetną wakacyjną przygodą, tym bardziej, że infrastruktura ogólnodostępna kempingu zawsze jest na najwyższym poziomie.

Rodzinne wakacje na kempingu z atrakcjami

Kempingi mogą być świetną bazą wypadową do zwiedzania, ale też doskonałym miejscem na wypoczynek stacjonarny. Różnorodność atrakcji w jednym ośrodku: morze/jezioro, baseny, brodziki, zjeżdżalnie wodne, wodne atrakcje, place zabaw, boiska, programy animacji, aż po wypożyczalnie sprzętu sportowego sprawiają, że ani przez chwilę nie będziecie się nudzić. Warto podkreślić, że większość kempingów jest bardzo przyjazna dzieciom – znajdziecie tam na wyposażeniu zakwaterowania wanienkę, łóżeczko turystyczne czy krzesełko do karmienia. Poranna kawa na tarasie domku podczas gdy dzieci bawią się bezpiecznie przed domkiem lub na tarasie z zamykaną balustradą to bezcenne wakacyjne doświadczenie.

Kempingi dla miłośników wodnych szaleństw!

kemping z aquaparkiem gdzie z dzieckiem

Wypoczynek na kempingu z własnym parkiem wodnym to rozwiązanie idealne dla miłośników wodnych szaleństw. Od rana do wieczora można korzystać z wodnych rozrywek na zjeżdżalniach, brodzikach z wodnymi placami zabaw czy po prostu pływać na podgrzewanych basenach. Oferta kempingów z własnymi parkami wodnymi jest bardzo szeroka – sprawdzisz ją tutaj.

Wakacje z dzieckiem kemping z basenem

Ile to kosztuje?

Zaletą kempingów jest rozliczanie z formę zakwaterowania, a nie ilość osób. Dzięki temu większe rodziny lub znajomi mogą spędzić wakacje w bardzo atrakcyjnej cenie. Przykładowa cena za tygodniowy pobyt 6 osób w domku na kempingu pod Paryżem w pierwszym tygodniu czerwca to 1395 zł., a 2-tygodniowy pobyt 6 osób w namiocie na słoweńskim wybrzeżu jedynie 749 zł. Poza szczytem sezonu (druga połowa lipca i pierwsza połowa sierpnia) można skorzystać z bardzo atrakcyjnych ofert specjalnych typu 14=10 czy 7=6 (na wybranych kempingach są też oferty 14=7!). Oferta taka oznacza, że za dłuższy pobyt płacimy niższą cenę, np. za pobyt 14 nocy płacimy za 10 nocy.

Całą wakacyjną ofertę można sprawdzić i zarezerwować online na www.vacansoleil.pl. Można też zamówić bezpłatny katalog online lub telefonicznie pod nr 81 444 44 81.

wakacje w ośrodku kempingowym z basenami