XOXO Wifi czyli internet w podróży

wifi w podróży jaki internet opinie xoxo wifi bez roamingu

Wybierasz się na drugi koniec świata i martwisz się o koszty roamingu? A może planujesz wycieczkę objazdową i nie chcesz w każdym kraju wymieniać i rejestrować karty SIM? Jeśli tak – XOXO Wifi jest udogodnieniem, które z pewnością przypadnie Ci go gustu! Sprawdziliśmy jak działa – nasza opinia poniżej!

XOXO Wifi – internet w 130 krajach

XOXO Wifi jest usługą, oferującą nam wynajem mobilnego internetu, działającego w ponad 130 krajach na całym świecie! W praktyce oznacza to, że zamiast kupować w danym kraju kartę SIM czy narażać się na ogromne koszty roamingu (na szczęście w UE tych już jest coraz mniej) – wystarczy wynająć maleńki router, który pozwoli nam na wygodne korzystanie z sieci.

jaki internet za granicą Egipt router Wifi XOXO opinie roaming tani

Do routera możemy podłączyć jednocześnie aż pięć urządzeń – tworząc w ten sposób własną, prywatną sieć. Urządzenie automatycznie wyszukuje najlepszego operatora sieci komórkowej w okolicy. Wszyscy wiemy chyba, że korzystanie z darmowego i publicznego wifi może skończyć się różnie – z XOXO Wifi możemy być całkowicie spokojni o nasze dane wrażliwe czy hasła logowania do bankowości internetowej. Istotnym faktem jest również czas pracy routera – może on łączyć nas z internetem nawet do ośmiu godzin bez konieczności ponownego ładowania!

Co ciekawe, aby wynająć XOXO Wifi nie musimy podpisywać żadnych umów – wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, w którym wybieramy kraj i długość naszego pobytu, opłacić swoje zamówienie i cieszyć się internetem nawet na drugim końcu świata. Po podróży po prostu pakujemy router w dostarczoną nam wcześniej kopertę i zwracamy. Proste, prawda?

XOXO Wifi w praktyce, czyli nasza opinia

XOXO Wifi towarzyszyło nam podczas podróży do Izraela. Sam proces wypożyczenia routera jest banalnie prosty. Kurier przywiózł nam urządzenie do domu, a po zakończonym wynajmie kurier odebrał na koszt XOXO (zaadresowana koperta do zwrotu jest już w zestawie). Szybki look na to co otrzymaliśmy: dobrze wykonany mini pokrowiec, w środku router, mini instrukcja i coś, co musimy sobie sprawić do naszych podróżnych akcesoriów: przejściówka turystyczna dostosowana do wszystkich możliwych wtyczek na świecie! Co więcej, pozwala podłączyć jedno urządzenie do gniazda, a dodatkowo posiada 2 wyjścia USB, więc możecie jednocześnie ładować/korzystać z 3 urządzeń. Ale nie to jest istotą usługi 🙂

turystyczny router wifi internet w podróży xoxo opinie

Test internetu od XOXO w Izraelu

XOXO pierwszy raz włączyliśmy po kontroli paszportowej na lotnisku Ovda ok. 60 km od Eilat. Lotnisko to obecnie obsługuje tanie linie lotnicze, jednak do niedawna było wyłącznie taktyczną wojskową bazą sił powietrznych Izraela. Wróci do pełnienia tej funkcji wkrótce po otwarciu drugiego w Eilat (podobno już w marcu 2019 r.). Do czego zmierzamy? Na tym lotnisku nie kupicie karty SIM lokalnego operatora, a infrastruktura jest bardzo uboga. Koszt połączenia wychodzącego w Izraelu z polskiej karty SIM to ponad 8 zł za minutę, a koszt 1 MB to ponad 44 zł (Orange)! Podobne ceny są np. z Egiptu czy innych krajów Afryki i Azji. Posiadanie przy sobie routera XOXO, który po jednym kliknięciu zapewnił nam dostęp do internetu i możliwość kontaktu z osobami, które miały nas odebrać z lotniska był dla nas kluczowy i już na „dzień dobry” opłacalny.

Połączenie z XOXO jest banalnie proste – wyszukujesz sieć, podajesz hasło i tyle. Z routera korzystały 3 osoby jednocześnie w różnej intensywności. Od prostych wyszukiwań, przez nawigację po gry i video rozmowy. Jakość internetu nigdy nas nie zawiodła, nawet w sylwestrowy wieczór jakość rozmów video przez WiFi była idealna. XOXO uruchamiane rano, spędzało z nami w plecaku cały dzień. Bez żadnej obsługi czy doładowywania spokojnie działało do późnego wieczora. Nie robiliśmy specjalnych testów długości działania, przyjmując, że cały długi dzień to wynik bardzo satysfakcjonujący.

internet mobilny podróż router turystyczny xoxo wifi opinie jaki internet do izraela czy egiptu

Ile to kosztuje? Wynajem urządzenia z nielimitowanym internetem (prędkość spada po przekroczeniu dziennego limitu -do wyboru 500 mb, 1 GB i inne dostosowane do Waszych potrzeb) to koszt od € 6.90/dzień. Czy to dużo czy mało? Firma deklaruje, że to nawet do 95 % mniej, niż u większości operatorów. Porównując do cen oferowanych w roamingu, odebranie jednego maila z niewielkim załącznikiem czy wrzucenie fotki na social media mogłoby okazać się dużo droższe, niż całodzienne korzystanie z internetu z użyciem XOXO. Oczywiście w Europie problem roamingu jest już coraz mniej bolesny i nie zawsze wypożyczenie urządzenia będzie tak opłacalne. Podobnie w sytuacji, gdy wybieracie się w jedno miejsce na znacznie dłużej – wówczas zakup lokalnej karty SIM będzie atrakcyjniejszy cenowo. Jednak mimo wszystko szczególnie w przypadku dalekich podróży, XOXO może okazać się bardzo konkurencyjne cenowo. Co ważne, jeśli wybieracie się np. na dłuższą podróż po Azji, jedno urządzenie zapewni Wam dostęp do internetu aż w 23 krajach! Cała oferta obejmuje aż 130 krajów na całym świecie.

Jedni z pewnością ocenią ofertę jako drogą, inni za atrakcyjną, a przede wszystkim wygodną – jeden klik i internet działa, bez zbędnego zachodu czy stresu w nowym miejscu od razu po przylocie.  To oferta bardzo atrakcyjna dla właścicieli firm, którzy nie mogą pozwolić sobie na przerwy w dostępie do komunikacji, a wynajem urządzenia mogą uwzględnić w kosztach.

Nam pozostaje życzyć Wam szybkiego łącza niezależnie od szerokości geograficznej, na której się znajdujecie, lub na którą się wybieracie. Czy XOXO Wifi jest dobrą opcją dla Was – to już musicie ocenić sami. Więcej na xoxowifi.com.