Poczuj radość dziecka w świecie pełnym magii!

Lato to doskonały czas na tworzenie pięknych wspomnień i korzystanie z uroków natury! To także okazja do odkrywania ciekawych miejsc na mapie rodzinnej turystyki. Wśród nich wyróżnia się pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny - Magiczne Ogrody. To miejsce z „duszą”, pełne zagadkowych zakątków oraz nietuzinkowych atrakcji przeznaczonych dla każdej grupy wiekowej. 

Magiczne Ogrody to tajemnicze miejsce… Powstało ono w oparciu o oryginalną baśniową opowieść o przyjaźni dwóch czarodziejów – kochającego białą magię oraz alchemię Zorana i mrocznego Araga, który poświęcił się czarnej magii... Historia ich losów oraz skomplikowanych wyborów to alegoryczna opowieść o życiu, trwaniu i przemijaniu. O wartościach, ludzkich rozterkach i potędze marzeń… Każdy element tej baśni to uproszczony, dla potrzeb dziecięcej percepcji, archetyp. Znaleźć w niej można nawiązania do postaci matki ziemi, wojownika, mędrca i wielu innych – podświadomie przez nas rozumianych – wzorców. Ta baśń w prosty sposób przekazuje dzieciom wartości, ma za zadanie kształtować odwagę i chęć do samodzielnego odkrywania świata.

Magiczne Ogrody Krasnoludzka Wieza Prob

Ponad 18- hektarowy teren Ogrodów, którego projekt ściśle nawiązuje do wątków wspomnianej historii, zachęca do zgłębiania uroków natury i jej tajemnic. Wędrując po barwnych krainach goście mogą bawić się beztrosko i poznawać świat wszystkimi zmysłami. Odbywają symboliczną podróż śladami bohaterów historii Magicznych Ogrodów. Kraina po krainie, pośród szemrzących strumieni oraz imponujących kolekcji kwiatów, zagłębiają się w baśniowy świat, pełen niezwykłych mieszkańców. Po drodze spotkają waleczne Krasnoludy, radosne Wróżki Smużki, pracowite Bulwiaki oraz kudłate łobuziaki - Mordole. Z każdą z tych postaci mogą się zaprzyjaźnić i wspólnie spędzić czas podczas zabaw i animacji dla całej rodziny.

Magiczne Ogrody Mosty w koronach Drzew (2)

W Magicznych Ogrodach są dostępne oryginalne urządzenia, krainy i miejsca – każde z nich stymuluje zmysły, zachęca do poszukiwania rozwiązań i wykorzystania siły własnych mięśni. Są tu karuzele z napędem kieratowym, Zamek Wróżek, Kolejka Bulwiaków, olbrzymia zjeżdżalnia, a także nowości – w tym unikalna w Europie ścieżka tematyczna na dachu – Mosty w koronach Drzew. Ich łączna długość wynosi aż 400 metrów, a możliwości pokonywania urozmaiconych tras są niezliczone. Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie biletu, w tym dodatkowe pokazy, odbywające się w weekendy. Najbliższe z nich to „Radosny świat magii” (15- 18.08.19).

Poza nietuzinkowymi atrakcjami w Magicznych Ogrodach można znaleźć strefy relaksu z różnorodną florą i fauną, cztery restauracje o urozmaiconym menu (w tym nową – Smaki Janowca, serwującą tradycyjne regionalne dania), kawiarnie, lodziarnie, sklepy z tematycznymi pamiątkami oraz darmowe parkingi. Park jest przystosowany do wizyt osób z niepełnosprawnością. Są w nim szerokie utwardzone ścieżki, przestronne i czyste toalety oraz odpowiednio zaprojektowane atrakcje. Magiczne Ogrody oferują możliwość zwiedzania indywidualnego oraz grupowego – w tym dla grup szkolnych i przedszkolnych.

Park w wakacje jest czynny codziennie od 10:00 do 19:00. Bilety można nabyć na stronie www.magiczneogrody.com oraz w kasach. Informacje o kolejnych wydarzeniach są dostępne w zakładce Wydarzenia oraz na fanpage’u parku (www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec). Ponadto w kasach parku rozdawane są przewodniki.