Interaktywny Plac Zabaw Wrocław

atrakcje dla dzieci Wrocław

Muzea starają się przyciągnąć dzieci coraz to nowszymi atrakcjami, ale chyba jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby urządziły im interaktywny plac zabaw. Właśnie taka atrakcja pojawia się co pewien czas we Wrocławiu... być może zechcecie odwiedzić to miejsce w rodzinnym gronie?

UWAGA!

Wystawa Interaktywny Plac Zabaw podróżuje po Polsce i Europie dlatego ważne, aby przed wizytą sprawdzić, czy jest akurat we Wrocławiu - zerknijcie tutaj.

Autorski projekt wrocławskich artystów zmienił dla dzieci znaczenie słowa „wystawa”. Maluchy mogą wiele się dowiedzieć, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Korzystając z nowoczesnych instalacji interaktywnych nasze pociechy mogą np. nauczyć się rytmu czy zrozumieć perspektywę. Tutaj można wszystkiego dotknąć, wciskać przyciski i obserwować, co się wydarzy. To królestwo kreatywnej zabawy. Niektóre z multimediów są sterowane ruchem, uruchamiają się dzięki specjalnym, niewidocznym czujnikom. Świat niesamowitych barw, obrazów i dźwięków staje przed dziećmi otworem. Interaktywny Plac Zabaw zobaczyło dotychczas ponad dwieście tysięcy widzów w wiodących galeriach sztuki i muzeach. Twórcy wystawy – Patrycja Mastej, Dominika Sobolewska i Paweł Janicki, zostali uhonorowani w 2009 roku nagrodą „Gazety Wyborczej” wARTo w dziedzinie plastyki.

rodzinne atrakcje Wrocław

​Atrakcje dla dzieci: Interaktywny Plac Zabaw Wrocław

Multimedialne instalacje-gry dotyczą różnych tematów, ale za każdym razem wprowadzają magiczną atmosferę i wciągają maluchy bez końca. Czarodziej animuje dostarczone mu obrazki, instalacja Malowanie Światłem zamienia ruch dzieci w niezwykłe obrazy i dźwięki, a skacząc po kolorowych polach na Interaktywnej Platformie można stworzyć własny utwór muzyczny. Fascynującym urządzeniem jest też BOPI – zestaw czterech bębnów, które generuje animowane formy. Ich kształt i kolor zależy od wybijanego rytmu, można więc zmieniać go w zależności od upodobania. Z kolei przy instalacji Faktury przykładając dłoń do jednej z pięciu powierzchni, aktywujemy wizualno-dźwiękową projekcję powiązaną z daną fakturą. Wystawa jest ciągle uzupełniana o nowe instalacje. Po wizycie na placu zabaw można odpocząć w Sali kinowej, w której pokazywane są klasyczne polskie animacje z lat 60. i 70. Interaktywny Plac Zabaw uruchamiany jest czasowo w siedzibie Fundacji WRO Art Center, ale często wyjeżdża także do innych miast. Możliwe zatem, że pojawi się i u Was.

wystawa dla dzieci Wrocław

Zobacz jak wygląda malowanie światłem:

Ceny biletów Interaktywny Plac Zabaw Wrocław

Wejście na Interaktywny Plac Zabaw, podobnie jak i na warsztaty dla dzieci organizowane w siedzibie WRO jest całkowicie bezpłatny.

Lokalizacja Interaktywny Plac Zabaw Wrocław

UWAGA: Wystawa Interaktywny Plac Zabaw podróżuje po Polsce i Europie dlatego ważne, aby przed wizytą sprawdzić, czy jest akurat we Wrocławiu - zerknijcie tutaj.

Sprawdź także:

Wrocław – gdzie z dzieckiem? Poznaj najlepsze atrakcje dla dzieci