Wolne dni 2017 – sprawdź długie weekendy

Kiedy w 2017 roku będzie można pozwolić sobie na odrobinę lenistwa? Już dziś możecie zacząć planować rodzinne wyjazdy podczas długich weekendów.

Dni ustawowo wolne od pracy to szansa, żeby spędzić więcej czasu z rodziną. Przy umiejętnym wykorzystaniu ich i przy pomocy dodatkowych dni urlopu można stworzyć namiastkę wakacji. Takie oderwanie się od codziennych obowiązków na dłuższą chwilę może być bardzo korzystne zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Trzeba tylko wcześniej dobrze się zorganizować. Pomoże Wam w tym nasze zestawienie dni wolnych w 2017 roku. Część z nich przypada w okresie, gdy powinno być już ciepło, co daje możliwość zaplanowania niezapomnianych rodzinnych wyjazdów.

W 2017 roku można będzie się cieszyć z 6 długich weekendów. Pierwszy z nich zaczyna się już na początku – święto Trzech Króli, obchodzone 6 stycznia, wypada w piątek, dzięki czemu tworzy się 3-dniowy weekend. Świetna okazja, żeby wybrać się z dziećmi np. na kulig, jeśli śnieg dopisze.

Długie weekendy 2017 dni wolne kiedy

Na kolejny długi weekend będzie trzeba czekać aż do kwietnia. Wtedy wolne dni wiążą się ze świętem Wielkanocy. Wolny jest w zasadzie tylko Poniedziałek Wielkanocny (18 kwietnia), ale dzieci nie idą do szkoły także w Wielki Czwartek i Wielki Piątek, a więc jeśli w tych dniach zaplanujemy urlop, to możemy się cieszyć aż 5-dniowym weekendem, który można spędzić z rodziną poza domem.

Długi weekend w maju i czerwcu

Następne dni wolne przychodzą wraz z początkiem maja. Tym razem Święto Pracy – 1 maja – przypada w poniedziałek, a Święto Konstytucji 3 Maja w środę. Można więc wygospodarować wolny wtorek i łącznie zyskać aż 5 dni wolnego w okresie, który przez wielu jest uważany za najpiękniejszy w roku. Majówka to początek sezonu turystycznego, a więc wszystkie atrakcje wznawiają działalność.

Sprawdź inspiracje: Gdzie na długi weekend majowy z dzieckiem?

Przedsmakiem wakacji w 2017 roku jest długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała, które wypada w czwartek 15 czerwca. Wystarczy zatem wziąć wolny piątek, by móc zaplanować 4-dniowy wyjazd przy już niemal letniej pogodzie.

W środku lata – bo 15 sierpnia – obchodzone jest Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W 2017 roku jest to wtorek, a więc urlop w poniedziałek zapewni nam 4-dniowy długi weekend i wspaniałe rodzinne wakacje. Nie trzeba się martwić o szkołę.

Kolejne dni wolne przypadają dopiero w listopadzie. Wszystkich Świętych – 1 listopada – wypada w środę, trzeba wziąć zatem urlop w poniedziałek i wtorek, by móc ciszyć się długim weekendem trwającym aż 5 dni. Można w tym celu wykorzystać dodatkowy dzień wolny, który według Kodeksu Pracy należny jest za 11 listopadaŚwięto Niepodległości, które niestety jest w 2017 roku w sobotę.

Ostatnie kilka dni wolnego wiąże się ze świętami Bożego Narodzenia. Do pracy i szkoły nie trzeba iść 25 i 26 grudnia, w poniedziałek i wtorek, razem z poprzedzającymi je sobotą i niedzielą mamy więc 4-dniowy weekend. Coraz więcej rodzin w tym czasie decyduje się na rodzinny wyjazd.

Polecamy: Najlepsze atrakcje na weekend z dzieckiem