Park rozrywki i Aquapark Olandia Szwecja

rodzinne atrakcje park rozrywki Olandia

Wyjazd za granicę, wielki park rozrywki i rejs promem – czy jest dziecko, które nie marzy o takiej przygodzie?

Kraj naszych północnych sąsiadów ma wiele do zaoferowania rodzinom z dziećmi. Nie tylko posiada doskonałą infrastrukturę turystyczną i mnóstwo atrakcji, ale również wspaniałe krajobrazy oraz liczne malownicze wyspy. Jedną z nich jest Olandia – druga co do wielkości wyspa w Szwecji. Znajduje się w pobliżu miejscowości Kalmar, jednej z ważniejszych w południowej części kraju, jest połączona z nią najdłuższym w Szwecji mostem – Mostem Olandzkim. Już sam przejazd nim jest nie lada atrakcją, ale po drugiej stronie czeka nas więcej ciekawych niespodzianek.

Olandia Szwecja rodzinne atrakcje

Atrakcje Park Rozrywki & Aquapark Olandia

Najlepszym sposobem, aby dostać się na Olandię, jest zorganizowany rejs promem Stena Line z Gdyni. W trakcie rejsu można korzystać z wszystkich dostępnych atrakcji na promie, między innymi z pokoju zabaw dla dzieci. Wypłynięcie następuje wieczorem, a ranem jesteśmy już w szwedzkiej Karlskronie. Wyruszamy autokarem na Olandię, po drodze można oglądać filmy, brać udział w konkursach organizowanych przez animatorów i podziwiać piękne widoki. Potem czeka nas już tylko zabawa: na karuzelach, kolejkach, placach zabaw, na wielkim młynie. Są tu też dwa aquaparki, ze zjeżdżalniami, rwącą rzeką i Wyspą Piratów. Można odwiedzić zoo ze 100 gatunkami zwierząt, Świat Baśni, w którym spotkamy bohaterów uwielbianych przez dzieci bajek, a także Krainę Dinozaurów z ogromnymi modelami prehistorycznych gadów. Wracając można zwiedzić jeszcze Zamek w Kalmarze, a potem wypływamy promem do Gdyni. 

Ceny rejsów zaczynają się od 549 zł dla dorosłych i od 399 zł dla dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Za dzieci do 3. roku życia wnosi się tylko symboliczną opłatę 10 zł. Najbliższy rejs 27.06