Wodny Plac Zabaw nad Jeziorem Paprocańskim

Wodny plac zabaw nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach powstał jako pierwsza taka wodna „bawialnia” w Polsce, ale ma już swoich naśladowców – kolejny taki obiekt powstanie niedługo na Trzech Stawach w Katowicach.

wodny plac zabaw nad jeziorem paprocanskim (2)

Tym co wyróżnia go od innych placów zabaw, których w Tychach nie brakuje, jest oczywiście WODA, która przepływa tu przez kilkanaście urządzeń tryskając podgrzewaną wodą na bawiące się w jego niecce dzieci. Grzybki, kwiatki, działka wodne, tęcza i fontanny... Każdy z tych tryskających elementów jest oblegany w upalne dni przez dzieci spragnione ochłody i świetnej (bo mokrej) zabawy.

wodny plac zabaw nad jeziorem paprocanskim (2)

Ten plac zabaw słynie z oryginalności – jest kolorowy, radosny, a co najważniejsze bezpieczny dzięki specjalnej antypoślizgowej posadzce. Nie każdy może albo lubi się kąpać, ale dzięki zamontowanym wokół placu krzesełkom opiekunowie małych rybek mogą mieć swoje pociechy na oku bez konieczności kąpania się razem z nimi. Jednak warto skusić się tu na wspólną zabawę z dziećmi, bo to wyjątkowa frajda, szczególnie w słoneczne wakacyjne dni.

wodny plac zabaw nad jeziorem paprocanskim (4)

Wodny plac zabaw jest idealnie wkomponowany w parkowo-leśne otoczenie i brzeg Jeziora Paprocańskiego. Korzystanie z wodnego placu zabaw jest bezpłatne. Dodatkowo w jego sąsiedztwie są także bezpłatne czyste toalety, przebieralnie i natryski.

wodny plac zabaw nad jeziorem paprocanskim (2)

Wodny Plac Zabaw nad Jeziorem Paprocańskim:

Plac zabaw zarekomendowała Magdalena Puto

Sprawdź polecane place zabaw dla dzieci