Kozienice – najlepszy plac zabaw dla dzieci

Jak poznać czy plac zabaw jest naprawdę świetny? Odpowiedź jest jedna – powinno być na nim całe mnóstwo dzieci. Chociaż bywamy na wielu placykach w różnych częściach Polski to mamy jeden ulubiony, dla nas wyjątkowy. Po prostu najlepszy. Mieści się w samym sercu Kozienic, położony jest z dala od najruchliwszego skrzyżowania w mieście. 14860 m2 ogrodzonego terenu dla dzieci, znajdującego się w zielonej otulinie pobliskiego parku.
park kozienice atrakcje dla dzieci

Plac Zabaw - atrakcje:

Plac zabaw został wyposażony (i jest ciągle doposażany) w nowoczesne urządzenia do wspomagania rozwoju ruchowego naszych milusińskich. Każda grupa wiekowa dzieci znajdzie tu miejsce dla siebie. 

O wszystkich dostępnych atrakcjach można by wiele pisać, ale skupię się na tych „topowych”. Dla najmłodszych jest ogromna i czysta piaskownica, plastikowe domki do wchodzenia z niską zjeżdżalnią, a także dostosowane do wieku koniki bujane i bezpieczne huśtawki.

plac zabaw dla dzieci piaskownica kozieniceatrakcje plac zabaw kozienice

Nieco starsze dzieci mogą wspinać się po górce opon i zjeżdżać specjalną rynną. Podróż łódką? No pewnie – jest tu bujawka zbudowana na kształt balansującej łodzi. Ale jednak najbardziej oblegane miejsce to wielki drewniany zamek. Ale by się na niego dostać należy pokonać liny, schodki, nieco się powspinać, pokonać mostki. A wszystko to bezpiecznie – w razie niefortunnego upadku ląduje się dość miękko na gumowanej nawierzchni.   

najlepszy plac zabaw dla dzieci Kozienice
Nieco starszym miłośnikom adrenaliny plac zabaw oferuje naprawdę wysokiego „pająka” - linarium do wspinaczki, obrotową ważkę i niewielką tyrolkę. Przyznam się szczerze, że z tej ostatniej sama czasem korzystam gdy nie ma dzieci w kolejce.

atrakcje dla dzieci Kozienice

największy plac zabaw dla dzieci Kozienice

Kozienice plac zabaw

„Zmotoryzowane” dzieciaki  mogą poprzez zabawę poznać zasady jak bezpiecznie poruszać się po drodze, ponieważ znajduje się tu niewielkie miasteczko ruchu drogowego, a w nim sygnalizatory świetlne, przejścia dla pieszych i znakowe drogowe. Nauka bezpiecznego poruszania się po drodze od małego! A jazda niewielkim samochodzikiem czy rowerem po takim miasteczku to prawdziwa frajda! Za jakiś czas droga do szkoły będzie mniej straszna!

atrakcje park kozienice
Na naszym ulubionym placyku oprócz wszystkich urządzeń zabawowych oraz sprawnościowych znalazło się również miejsce na uprawienie sportu. Gramy w golfa? Oczywiście! Są tu stanowiska z dołkami. Koszykówka? Czemu nie skoro jest gumowa nawierzchnia i kosze!

atrakcje park kozienice boisko

Najlepsze jest to, że możemy korzystać z tego miejsca przez cały rok, a jego położenie ma wiele zalet. Latem, podczas upałów, fajnie biega się tu na boso, ponieważ największą część nawierzchni stanowi zielona trawa i miejscami piasek. Wokół znajduje się mnóstwo drzew dających cień, a pod nimi ławeczki dla rodziców. Dzieci nie bawią się ciągle w pełnym słońcu. Jesienią jest tu pięknie. Można pobuszować w złotych liściach! Zimą – po zabawie na zewnątrz można skorzystać z atrakcji, które znajdują się wewnątrz budynku (np. pograć w gry planszowe, dart’a czy cymbergaja). 

atrakcje dla dzieci park Kozienice plac zabawNie mogę nie wspomnieć o jeszcze jednej zalecie tego miejsca – wypożyczalni zabawek. Nie masz zabawek do piaskownicy? Nie ma problemu? Możesz je wypożyczyć zupełnie za darmo. Podobnie jak samochodziki biegowe, piłki, sprzęt do mini golfa czy rakietki tenisowe. 

Kozienice z dzieckiem atrakcje

Dorośli w spokoju mogą oddać się lekturze ulubionej ksiązki, czy nawet zagrać w szachy, bo są tu tez zewnętrzne stoły do gry! Jedyne czego brakuje to automat z kawą i herbatą, ale to już nie jest problemem Wokół skalniaki, kwiaty i rzeźby lokalnych artystów. Więc to coś więcej niż tylko plac zabaw. To miejsce kultury. Zatem jedźcie i bawcie się dobrze. Wy i Wasze dzieci.

Kozienice - Plac Zabaw - Lokalizacja:

Plac zabaw dla dzieci zarekomendowała Katarzyna Kamień

Sprawdź inne polecane place zabaw dla dzieci