Praga-atrakcje dla dzieci

Praga przewodnik dla rodzin z dziećmi - atrakcje

Tym razem na rodzinną wycieczkę wybieramy się do naszych południowych sąsiadów - odkrywamy, jakie atrakcje dla dzieci ma w swoim zanadrzu stolica Czech, Praga.

Zwiedzanie miasta możemy zacząć od wizyty w Zamku na Hradczanach (Pražský hrad) - według księgi rekordów Guinnessa jest to największy zamek na całym świecie. Co godzinę możemy tu obserwować zmianę warty, najciekawiej jest w samo południe, kiedy cała ceremonia połączona jest z fanfarami.

Praga - przewodnik dla rodzin z dziećmi

Jeśli wybierzemy się do katedry Katedry św. Wita, Wacława i Wojciecha (Katedrála svatého Víta), to warto wspiąć się na wieżę, skąd roztacza się przepiękny widok na panoramę Pragi oraz most Karola. Na terenie zamku znajduje się malownicza Złota Uliczka (Zlatá ulička), która według legendy była siedzibą złotników.

Czechy Praga Złota Uliczka - rodzinne atrakcje

Z dzielnicy Malá Strana możemy wybrać się kolejką linową na wzgórze Petřín - sam przejazd będzie już ciekawą atrakcją nie tylko dla dzieci. Na wzgórzu znajduje się ponad 60 metrowa wieża Petřínská rozhledna, kształtem przypominająca nieco wieżę Eiffla. Na szczyt wieży prowadzi 299 stopni, ale przy pięknej pogodzie możemy z niej dojrzeć nawet góry. Dookoła znajdują się ogrody, obserwatorium z teleskopem oraz labirynt z lustrami.

atrakcje dla dzieci Praga Czechy

Na Starym Mieście warto zobaczyć zegar astronomiczny (Pražský orloj). Pochodzący z czasów średniowiecznych zegar znajduje się na południowej ścianie Ratusza Staromiejskiego. Został on skonstruowany w 1410 roku i jest jednym z najbardziej popularnych zegarów astronomicznych na świecie. 

Zegar Ratusz Stare miasto Praga

Klimaty Starego Miasta powinny spodobać się całej rodzinie - obowiązkowym punktem zwidzania będzie staromiejski rynek liczący 9 tysięcy metrów kwadratowych. Stare Miasto od Nowego Miasta oddziela Prašná brána - to jedna z najciekawszych bram miejskich, której budowa rozpoczęła się w XV wieku. Na wieży znajduje się taras widokowy dla turystów. 

Rejs po Wełtawie - Praga z dzieckiem

Pragę możemy zwiedzić również korzystając z rejsów po Wełtawie - miasto możemy podziwiać z otwartego lub zamkniętego pokładu, to również ciekawa propozycja na obiad czy rodzinną kolację. Zadowoleni z wizyty w czeskiej stolicy będą również miłośnicy dwóch kółek - Pragę sprawnie zwiedzimy wypożyczając rower.

Praga atrakcje nie tylko dla dzieci

W razie mało sprzyjającej pogody możemy wybrać się do interesującego muzeum komunizmu (Muzeum komunismu), które przedstawia, jak wyglądało życie za żelazną kurtyną po II wojnie światowej. W muzeum znajdują się oryginalne eksponaty, w tym rekonstrukcja klasy szkolnej oraz multimedialne prezentacje związane z warunkami panującymi w czasach komunizmu w Czechosłowacji. 

atrakcje dla dzieci: muzeum Lego Praga

W Pradze znajduje się także Muzeum LEGO(R), gdzie możemy obejrzeć ponad 2000 modeli zbudowanych z ponad 100 tys. klocków, jedna z ekspozycji jest interaktywna. Warto wybrać się również do Království železnic - ekspozycja kolejek zajmuje tutaj dwa piętra, dzieci będą mogły obejrzeć jeżdżące pociągi oraz bardzo dokładne makiety miasteczek.

Czytaj również: Praga na weekend - TOP 10 atrakcji - relacja z pobytu

Zobacz makiety kolejek na wystawie w Pradze:

Muzeum Zabawek (Muzeum hraček) to kolejna atrakcja dla dzieci, gdzie na dwóch piętrach znajduje się zbiór zabawek - oprócz misi, lalek, kolejek i statków warto obejrzeć kolekcję lalek Barbie stworzonych w drugiej połowie XX wieku.

Akwarium Praga - atrakcje dla dzieci

Nawet kilka godzin możemy spędzić na oglądaniu egzotycznych okazów ryb z całego świata w akwarium Morsky-Svet. Dzieci zawsze chętnie wybiorą się także do ZOO - to w Pradze jest bardzo przyjazne dla dzieci i oferuje wiele atrakcji dla młodszych gości, w tym liczne place zabaw, jak i możliwość nakarmienia zwierzątek.

ZOO PRAGA Czechy - atrakcje dla dzieci

Place zabaw dla dzieci

Na terenie Františkánská zahrada w pobliżu Václavské náměstí znajduje się plac zabaw dla dzieci, a rodzice mogą odpocząć w parku na jednej z ławeczek. To również świetne miejsce na spacer, w parku znajduje się uroczy i zadbany ogród. Mały plac zabaw dla dzieci znajdziemy również przy restauracji Kampa Park przy moście Karola. Kolejny plac zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami oraz piaskownicą znajdziemy naprzeciwko głównego dworca kolejowego w mieście. Rodzinny obiad oraz zabawę możemy połączyć w jedno wybierając się na Slovansky ostrov do restauracji Zofin Palace & Garden Restaurant, obok której znajduje się kolejny plac zabaw.

Gdzie nocować w Pradze?

Oferta noclegów w Pradze jest bardzo bogata. Jeśli jednak poszukujecie tańszych noclegów, szczególnie polecamy Wam sieć Hoteli i Hosteli A&O, która w Pradze ma również swój obiekt. Przestronne rodzinne pokoje, śniadania no i bardzo przystępne ceny: noclegi w pokojach hostelowych już od 9 Euro, a noclegi w hotelowych pokojach rodzinnych zaczynają się już od 18 Euro.

Sprawdź: Praga-tanie noclegi Hostel A&O

atrakcje Praga Katedra

1 comment

Leave Comment