Wieżyca Wieża Widokowa

Kaszuby to bardzo urokliwy region Polski, który każdego roku przyciąga do siebie rzesze turystów spragnionych różnych atrakcji. Niewątpliwie jedną z nich jest wieża widokowa – Wieżyca. Czy warto zdobyć jej szczyt?

Niecałe dwa kilometry od znanego wszystkim Szymbarku, wśród starego lasu bukowego znajduje się najwyższe w Polsce i Europie wzniesienie – Wieżyca. Legendy głoszą, że niegdyś było to miejsce kultu dawnych Słowian. Obecnie na jego szczycie znajdującym się 329 m.n.p.m znajdziemy mieści się wieża widokowa, która cieszy się dużą popularnością zarówno wśród turystów, jak i okolicznych mieszkańców.

wieżyca wieża widokowa kaszuby cennik

fot. Wikipedia

Obecna wieża widokowa imienia Jana Pawła II została wzniesiona w 1997 roku i jest już piątą wieżą w tym miejscu. Aby dotrzeć  na szczyt 35-metrowej budowli musimy pokonać aż 182 stopnie! Nie są one jednak szczególnie wysokie, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i osoby starsze nie mają problemów z wejściem na górę – jednym, co może nas zatrzymać jest ewentualny lęk wysokości. Warto go jednak pokonać, ponieważ ze szczytu wieży rozciąga się widok, który zapiera dech w piersi. Możemy zobaczyć nie tylko kaszubskie lasy i jeziora, ale i – przy całkowicie bezchmurnej pogodzie – mamy szansę dostrzec również Helską Mierzeję.

 

Wejście na wieżę widokową jest  zimą uzależnione jest od warunków pogodowych. W tym czasie metalowa konstrukcja jest bardzo oblodzona –  wówczas wieża jest niedostępna dla zwiedzających. Warto wtedy skorzystać z popularnych stoków i wyciągów narciarskich.

Sprawdź również:
Koszałkowo-Wieżyca – Centrum Aktywnego Wypoczynku

Wieża Wieżyca – cennik i godziny otwarcia

Na wieżę można wejść codziennie (poza sezonem zimowym!,) od godziny 9:00 do 20:00

 CENNIK WEJŚCIA NA WIEŻE
Dzieci do 6 lat za darmo
Młodzież do 16 lat 5 zł
Powyżej 16 lat 8 zł

Wieża widokowa Wieżyca – lokalizacja:

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *