Wieżyca Wieża Widokowa

Jadąc nad polskie piękne morze, na pewno prędzej czy później traficie na rejon nazywany Kaszubami. Kaszuby to bardzo urokliwy region Polski, który każdego roku przyciąga do siebie rzesze turystów spragnionych różnych atrakcji. Niewątpliwie jedną z nich jest wieża widokowa – Wieżyca. Czy warto zdobyć jej szczyt? Sprawdźmy to w dzisiejszym artykule o tej unikalnej atrakcji!

Wieża widokowa, o której mowa znajduje się niecałe dwa kilometry od znanego wszystkim Szymbarku (to właśnie tam znajduje się dobrze znany dom do góry nogami – również warto zobaczyć to miejsce). To właśnie wśród starego lasu bukowego znajduje się najwyższe w Polsce i Europie wzniesienie – Wieżyca. Legendy głoszą, że niegdyś było to miejsce kultu dawnych Słowian. Obecnie na jego szczycie znajdującym się aż 329 m.n.p.m mieści się unikalna konstrukcja – wieża widokowa, która cieszy się dużą popularnością zarówno wśród turystów, jak i okolicznych mieszkańców. Jaka jest jego historia? Odpowiedzi szukajcie w dalszej części artykułu!

wieżyca wieża widokowa kaszuby cennik

fot. Wikipedia

Obecna wieża widokowa imienia Jana Pawła II została wzniesiona w 1997 roku i jest już piątą wieżą w tym miejscu. Aby dotrzeć  na szczyt 35-metrowej budowli musimy pokonać aż 182 stopnie! Nie są one jednak szczególnie wysokie, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i osoby starsze nie mają problemów z wejściem na górę – jednym, co może nas zatrzymać jest ewentualny lęk wysokości. Warto go jednak pokonać, ponieważ ze szczytu wieży rozciąga się widok, który zapiera dech w piersi.

Koniecznie sprawdź także:

Kaszuby – najlepsze atrakcje dla dzieci

Możemy zobaczyć nie tylko kaszubskie lasy i jeziora, ale i – przy całkowicie bezchmurnej pogodzie – mamy szansę dostrzec również Helską Mierzeję, która z pozoru wydaje się być oddalona o setki kilometrów. Czy nie jest to świetna nagroda za tak długo wchodzenie na szczyt? Jeżeli nie wierzycie, to poniżej znajdziecie świetny film obrazujący to, co widać z tej wieży!

 

Wejście na wieżę widokową jest zimą uzależnione jest od warunków pogodowych. W tym czasie metalowa konstrukcja jest często bardzo oblodzona –  wówczas wieża jest niedostępna dla zwiedzających, tak aby zapewnić. Warto wtedy skorzystać z popularnych stoków i wyciągów narciarskich, które prócz widoków oferują także atrakcje w postaci zjazdu na nartach czy snowboardzie!

Sprawdź również:
Koszałkowo-Wieżyca – Centrum Aktywnego Wypoczynku

Wieża Wieżyca – cennik i godziny otwarcia

Wieża Widokowa w Wieżycy jest czynna codziennie od godziny 9:0020:00. Cennik wejścia na wieżę prezentuje się następująco:

  • Dzieci do lat 6: wstęp bezpłatny
  • Młodzież do lat 16: 7 zł
  • powyżej 16 lat: 9 zł

Wieża widokowa Wieżyca – lokalizacja:

Czy byliście już na Wieży widokowej w Wieżycy?

Jeżeli tak, to koniecznie podzielcie się swoimi ulubionymi wspomnieniami i przeżyciami z tego miejsca w komentarzach!