Stabilizator FeiyuTech SPG [opinia]

Koniec z drżącą ręką, z obrazem przypominającym trzęsienie ziemi czy poruszonymi zdjęciami! Dzięki elektronicznemu stabilizatorowi twój smartfon stanie się doskonałym narzędziem do nagrywania emocjonujących filmów, nie odbiegających od profesjonalnych ujęć "dużym sprzętem".

Sprawdź naszą opinię na końcu artykułu!

Montowanie filmu po powrocie z ferii czy wakacji czasami okazuje się nie lada sztuką. Jedno ujęcie drga, drugie nie nadąża za akcją. Wszystko zmienia się dzięki użyciu łatwo dostępnych gimbali. Łącząc swój telefon z modelem takim jak FeiyuTech SPG możesz uzyskać znacznie więcej, niż przy użyciu zwykłego statywu czy selfie sticka. Otrzymujesz profesjonalny ruch kamery, dzięki któremu obraz jest stabilny, płynny i przyjemny w odbiorze.

Zobacz jakie to proste:

SPG to urządzenie dla każdego. Wyważenie telefonu nie wymaga dodatkowych narzędzi i zajmuje kilka sekund, a gimbal sam kalibruje się po uruchomieniu. Po połączeniu z telefonem, za pomocą bluetooth i aplikacji Feiyu ON, można wprosty sposób wybrać jeden z czterech trybów: filmowania, robienia zdjęć, panoramy lub timelaps. Do obsługi każdego z nich wystarczą trzy przyciski w zasięgu kciuka.

W ustawieniach aplikacji można samodzielnie zaprogramować prędkość obrotu głowicy, szybkość reakcji przy sterowaniu joystickiem oraz inne parametry. Bardzo przydatna jest także opcja śledzenia twarzy, dzięki której bohaterowie filmu pozostają zawsze w centrum naszego kadru.

Poza swoimi niewielkimi rozmiarami i niezwykle prostą obsługą, producent zadbał, aby SPG było możliwie wielofunkcyjne. Wychodząc naprzeciw osobom aktywnym zaprojektował specjalne piankowe adaptery, które umożliwiają montowanie kamer sportowych. Teraz wszystkie filmy z ferii zimowych będą imponująco płynne. Nie pozostanie nic innego, jak tylko dumnie się nimi dzielić ze znajomymi. Ceny Gimbali SPG zaczynają się od 420 pln.

Nasza opinia:

Testowaliśmy FeiyuTech SPG podczas rodzinnego wyjazdu - jak się sprawdził? Nauka obsługi jest dziecinnie prosta. Godzinka zabawy z urządzeniem i wszystko odbywa się intuicyjnie. Jeśli chodzi o poziom stabilizacji, naszym zdaniem jest perfekcyjny (w kontekście amatorskiego wykorzystania). Bardzo dobrze tłumi drgania przy chodzeniu czy nawet bieganiu. Ujęcia są płynne, a sterowanie bardzo proste. Warto podkreślić, że bateria za każdym razem wystarczała nam na intensywny dzień foto/video. Na minus aplikacja - ta niestety od czasu do czasu blokowała się, na szczęście sam stabilizator dalej wykonywał doskonale swoją pracę, a aplikację zastąpił domyślny aparat smarfona. Nasza ocena 4/5!