Wakacje 2017 – gdzie wypoczywaliśmy z dziećmi? Zdecydowanie Polska!

Turystyczna moda na Polskę trwa w najlepsze. Wśród wszystkich osób wybierających się na wakacje, w Polsce wypoczywało w ostatnim roku 54 proc. osób, a za granicą 31 proc. W sposób szczególny widać znaczący wzrost zainteresowania ofertami dla rodzin z dziećmi.

Jak donosi najpopularniejszy portal o rodzinnych podróżach Dzieckowpodrozy.pl, tylko w szczycie sezonu wakacyjnego w 2017 r. o blisko 25 % częściej poszukiwaliśmy atrakcji dla dzieci w najpopularniejszej wyszukiwarce, niż w analogicznym okresie 2016 r. (źródło: Google Trends). Tendencję tą potwierdzają wyniki najważniejszych atrakcji w kraju np. typowo rodzinną atrakcję jaką jest Centrum Nauki Experyment w Gdyni w lipcu 2016 r. odwiedziły 33 392 osoby, w 2017 r. już 36 070 osób - to o prawie 10 % więcej. Z kolei Kopalnię Soli w Wieliczce tylko w lipcu odwiedziło 213 tysięcy turystów, to o ponad 15 % więcej niż w lipcu 2016.

- Ten rok jest dla nas nie tylko czasem dobrych wyników, ale także wielu wyzwań, które stopniowo i konsekwentnie realizujemy. Są one związane m.in. z poprawą bezpieczeństwa, usprawnianiem logistyki ruchu turystycznego, udogodnieniami dla poszczególnych segmentów zwiedzających – mówi Damian Konieczny Prezes „Trasy Turystycznej”.

Centrum Nauki Experyment fot. Tomasz Kamiński — kopia

Rosnące zainteresowanie turystyką rodzinną w Polsce potwierdzają też statystki portalu www.dzieckowporozy.pl, który w 2016 r. odwiedziło niemal milion rodziców, a w 2017 r. już ponad 2 miliony poszukujących inspiracji na rodzinne weekendy czy wakacje. Okazuje się, że czytelnicy najchętniej czytają informacje o atrakcjach czy miejscach na spędzenie rodzinnych wakacji w Polsce.

- Nic w tym dziwnego, wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać by cieszyć się cudownymi wakacjami z rodziną. Bałtyk, Mazury, Tatry i Bieszczady...to tylko początek długiej listy turystycznych hitów. Do nich co roku dołączają kolejne, dotąd mniej znane miejsca, a bardzo atrakcyjne na rodzinny urlop. - Magdalena Ragus - Dyrektor Departamentu e-Informacjiw Polskiej Organizacji Turystycznej

Spędziliście wakacje w Polsce? 1500 pln czeka...

Nie ma lepszych ekspertów od podróży z dziećmi od rodziców. To właśnie dlatego już po raz kolejny portal www.dzieckowpodrozy.pl ogłasza konkurs na relację z wakacji, w którym do wygrania atrakcyjne nagrody oraz 1500 pln w gotówce. Tym razem tematem konkursu jest "Polska z dzieckiem", a Partnerem akcji została Polska Organizacją Turystyczna.

- Każdy z naszych czytelników w jednej chwili może stać się redaktorem, a swoim wspomnieniem z wakacji z dziećmi inspiraować kolejne rodziny do ciekawego spędzenia wakacji w Polsce przy okazji wygrywając atrakcyjne nagrody - komentuje Wojciech Kreft z Dzieckowpodrozy.pl.

Na portalu już teraz znajdziecie wiele inspiracji, bardziej i mniej oczywistych pomysłów na wakacje. Bratanie z naturą na Podlasiu, z niemowlakiem w Tatry, 1000 km dookoła północno-wschodniej Polski, tropem krzyżackich twierdz czy zaszyfrowane wskazówki wrocławskich krasnali - tylko początek długiej listy pomysłów na rodzinne wycieczki. Na Wasze wspomnienia z wakacji w Polsce organizatorzy czekają do do 11 września. Szczegóły konkursu na www.dzieckowpodrozy.pl oraz www.polska.travel.   

Informacja prasowa w pliku tekstowym oraz zdjęcia: >>tutaj<<