Niezbędnik na obóz i kolonię – jak zapewnić dziecku bezpieczny wyjazd

Nie ma się co oszukiwać… dzieciaki rosną w oczach. Kiedyś poszukiwaliście wakacji w hotelu z animacjami dla najmłodszych, a teraz przeglądacie oferty obozów dla nastolatków. Samodzielny wyjazd dziecka wiąże się z niemałym stresem, szczególnie jeżeli planowany wypoczynek odbywa się poza terenem Polski. Jak zapewnić dziecku odpowiednią ochronę za granicą, a Wam – rodzicom – spokojniejszą głowę?

1. Najlepszy duet - EKUZ i ubezpieczenie podróży

Bułgaria, Hiszpania i Chorwacja… zagraniczne obozy dla nastolatków i młodzieży zdecydowanie zyskują na popularności. Kilkunastogodzinna podróż autobusem i Wasze pociechy znajdują się już na wymarzonych wakacjach. Jak zapewnić im bezpieczeństwo, gdy samodzielnie wyruszają w podróż?

W takich sytuacjach podstawą staje się podwójna ochrona - ubezpieczenie podróży oraz EKUZ. Dlaczego najlepszy jest właśnie taki zestaw? Przecież sam EKUZ wystarczy w Europie. Otóż nie! Oczywiście, Europejska Karta uprawnia do korzystania z opieki zdrowotnej na takiej samej zasadzie, co obywatele danego kraju. Nie oznacza to jednak, że wszystkie wydatki medyczne zostaną pokryte – dla przykładu we Francji 20% kosztów leczenia szpitalnego spoczywa na pacjencie! Co całkowicie znajduje się poza działaniem EKUZ? Przede wszystkim koszty transportu medycznego oraz koszty powrotu do kraju w związku z nagłym zachorowaniem lub wypadkiem. A przecież w razie wypadku, Wasze dziecko nie będzie czekać na koniec obozu i wspólny powrót do domu autobusem. Dodatkowo, w sezonie letnim publiczne przychodnie często są przepełnione. Dostępna może być jedynie placówka prywatna. Wyobraźcie sobie sytuację, że w obliczu choroby Wasze dziecko dostaje rachunek z prywatnego szpitala do opłacenia na miejscu… wszystko w nowym miejscu, z nieznanym opiekunem oraz w obcym języku. Przed taką sytuacją chroni właśnie polisa turystyczna. Wybierając pakiet w ERGO Ubezpieczenia Podróży macie całkowitą pewność otrzymania pomocy w języku polskim. Całodobowe Centrum Alarmowe zorganizuje niezbędny transport i wizytę w placówce medycznej oraz zagwarantuje pokrycie kosztów. W ramach polisy będziecie też mogli liczyć na szereg dodatkowych usług – ubezpieczenie bagażu i opóźnienia jego dostarczenia, OC i koszty ratownictwa.

1.Najlepszy duet - EKUZ i ubezpieczenie podróży

Prawdziwy spokój ducha zapewni pomoc Asisstance, która zawarta jest w każdej polisie turystycznej. Co kryje się pod tym sformułowaniem? Jest to szereg usług, które w ramach pakietu zapewnia ubezpieczyciel. W podstawowym ubezpieczeniu to wcześniej wspomniana dostępność Centrum Alarmowego, gwarancja pokrycia kosztów leczenia, organizacja pomocy i transportu medycznego oraz przedterminowy powrót do kraju zamieszkania. Prócz tego, Wasze dzieciaki będą mogły liczyć na przekazywanie pilnych informacji, dostarczenie leków, pomoc finansową oraz pomoc w przypadku utraty kart kredytowych, dokumentów podróży i bagażu. Taki ‘’zestaw’’ usług znajdziecie w każdej polisie turystycznej ERGO Ubezpieczenia Podróży dostępnej online.

Mniej zmartwień dla rodzica? To zdecydowanie pełny Assistance, który znajdziecie w wyższych pakietach. W niespodziewanej sytuacji ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty transportu i zakwaterowania osoby wezwanej do towarzyszenia oraz pokryje koszty zakwaterowania w szpitalu opiekuna hospitalizowanego dziecka. Wiadome jest, że w sytuacji poważnego wypadku rodzic bez zastanowienia pakuje torbę i wyrusza do nawet zagranicznego szpitala. Dzięki polisie turystycznej organizacja transportu i zakwaterowania oraz ich koszty nie staną się kolejnym zmartwieniem. Warto ograniczyć stres nie tylko dziecka, ale i rodzica!

2. Uwaga – zapalenie zatok na horyzoncie

Przed wyjazdem możecie pojawić się pytanie: „Czy ubezpieczenie na pewno jest potrzebne, przecież mojemu dziecku nigdy nic się nie stało na rodzinnych wakacjach…”. Niespodziewane choroby i wypadki niestety zdarzają się podczas obozów dla dzieci i młodzieży. Ubezpieczenie turystyczne to niewielki koszt w budżecie wyjazdowym, a oszczędzi Wam stresu w niespodziewanej sytuacji. Dodatkowo w ERGO Ubezpieczenia Podróży dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą liczyć na zniżkę 20%.

Co może przytrafić się Waszym pociechom podczas zagranicznego obozu lub kolonii? Na szczęście zazwyczaj nie są to poważne urazy, a jedynie choroby i zdrowotne niedogodności. ERGO Ubezpieczenia Podróży podpowiada, że najczęstszą przypadłością wśród młodzieży na zagranicznych obozach jest zapalenie górnych dróg oddechowych i gardła. Właśnie w przypadku takich ostrych infekcji ubezpieczyciel najczęściej organizował pomoc medyczną dla uczestników. Z pozoru ból gardła i katar nie wydają się poważnym zachorowaniem. Jednak w przypadku intensywnego rozwoju infekcji konieczna jest porada lekarska i odpowiednie leki. Wyjazd Waszej pociechy popsuty, a rachunki za wizytę u zagranicznego lekarza i zakupy w aptece zaglądają Wam w portfel. Właśnie przed taką sytuacją chronić Was będzie polisa turystyczna.

2.Uwaga – zapalenie zatok na horyzoncie

Przeziębienie wydaje się mało prawdopodobne w warunkach gorących krajów. Jednak różnica temperatur może być zdradliwa. Jazda klimatyzowanym autobusem – buch gorącego powietrza na hotelowym parkingu, zimne napoje i lody – upalne słońce na plaży. No i nieszczęście gotowe. Warto również uważać na pozostałe choroby podróżników, które cieszą się popularnością na całym świecie – problemy żołądkowe, gorączka o nieznanym źródle, udary słoneczne, zapalenie ucha po kąpieli w basenie oraz alergie związane z nowym jedzeniem.

Przed większością sytuacji na szczęście może ochronić przysłowiowa ostrożność. Upewnijcie się, że w bagażu Waszego podróżnika znajdują się wszystkie niezbędne rzeczy, a przede wszystkim odpowiednio ciepłe ubranie do klimatyzowanego autobusu oraz okrycie głowy na słoneczną plażę. Dodajcie też pakiet najpotrzebniejszych leków bez recepty. Czasem kapsułki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, pastylki na gardło czy tabletki antyalergiczne mogą zapobiec rozwojowi choroby. Jednak koniecznie poinformujcie opiekunów, że w walizce Waszego dziecka znajduje się mała apteka. A jeżeli pomimo ostrożności Wasze dziecko dopadnie choroba, niezawodnym planem B stanie się pomoc ubezpieczyciela.

3. Spontaniczne aktywności sportowe i zachorowanie przed wyjazdem

Co jeszcze dodać na listę do zrobienia przed wyjazdem? Koniecznie dokładnie przeczytajcie program wycieczki oraz spójrzcie na planowane w ramach wyjazdu aktywności. Rekreacyjne uprawianie sportu objęte jest podstawowym ubezpieczeniem, jednak wiele popularnych wakacyjnych atrakcji należeć będzie do kategorii sportów wysokiego ryzyka. A do nich Wasi podróżnicy potrzebować będą dodatkowego rozszerzenia ochrony!

Jazda na bananie lub pontonie za rozpędzoną motorówką, wycieczka po lesie na quadach, a nawet jazda na osiołku… to jedynie niektóre czynności, które zaliczają się do katalogu sportów wysokiego ryzyka. Z myślą o aktywnych wakacjach ERGO Ubezpieczenia Podróży stworzyło Pakiet SKI&SPORT. Znajdziecie w nim koszty rehabilitacji, ratownictwo oraz podwyższone sumy OC osobowego i w mieniu. Ubezpieczenie obejmuje też sprzęt sportowy, koszty jego wypożyczenia oraz koszty kursów i zajęć w szkółce. Jeżeli z powodu niespodziewanej choroby Wasze dziecko nie zrealizuje sportowych planów, będziecie mogli liczyć na zwrot z tytułu ubezpieczenia.

Podczas wakacji potrafi opętać nas spontaniczny duch. Cała grupa złoży się na jazdę na bananie po turkusowych falach i jak tu odmówić wspólnej zabawy… Jeżeli nie jesteście przekonani, na jakie aktywności zdecyduje się Wasze dziecko, najlepiej zakupić ubezpieczenie, w skład którego już będzie wchodzić uprawianie sportów wysokiego ryzyka. Taki dodatek zawierają zazwyczaj najwyższe pakiety ubezpieczenia podróży. Warto jednak zapłacić trochę więcej i mieć spokojną głowę – w razie niezaplanowanych aktywności sportowych Wasze dziecko znajduje się pod ochroną ubezpieczyciela.

3.Spontaniczne aktywności sportowe i zachorowania przed wyjazdem

Kupując polisę turystyczną, skupiamy się przede wszystkim na ryzyku zachorowania i wypadkach podczas zagranicznej kolonii. Może się jednak zdarzyć, że Wasza pociecha zachoruje jeszcze przed planowanym wyjazdem. Wakacyjne plany zniszczone, a zaliczki są już nie do odzyskania... przed taką sytuacją uratuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji! Nie uchroni ono dziecka od zachorowania, ale pozwoli odzyskać całą sumę wpłaconych pieniędzy. Niestety dzieciaki chorują częściej niż dorośli, a im więcej czasu pozostało do wyjazdu, tym większa szansa wystąpienia niespodziewanej sytuacji. Dlatego właśnie warto dmuchać na zimne. Ubezpieczenie działa nie tylko na podróże za granicę, ale i na rezerwacje w Polsce. Możecie więc ubezpieczyć zarówno wyjazd najstarszego dziecka na obóz w Bułgarii, jak i mniejszej pociechy na kolonię na Kaszubach.

Znacie już wszystkie szczegóły, które pozwolą zapewnić Waszym małym podróżnikom bezpieczny wyjazd na kolonie lub obóz w sezonie letnim. Pozostaje tylko spakować ostatnie rzeczy do walizki, zakupić ubezpieczenie podróży… no i w drogę!

Sprawdź koniecznie:

lato 2023 ubezpieczenia dla rodzin z dziećmi wakacje 1

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *